Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Vykupminci.cz
Numisargo

Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Bohužel, či bohudík, my zde máme celkem jednotný a věřím, že správný názor. Osobně bych přivítal oponenta, který by uvažoval jinak, ale jak se zdá, lenost, to je to pravé slovo. :roll: :shock:


Jedna otázka.

Po kolika letech jste si řekl, že snad něco znáte?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Něco je lenost, něco je "nová doba", "nová ekonomika".
Alibaba, dnes největší internetový obchod na světě..... Muž který změnil svět ...
Na čínských e-shopech se třeba prodávají nože, které na vyretušované fotografii nemají pojistku (protože dovoz takového zboží některé státy zakazují). Ve skutečnost pojistku mají. A tak dále.
Dříve se sbíraly fyzické předměty, dnes se sbírají pokémoni a jiné virtuální věci.
Moderátor
Pánové,a teď mám čas zapojit se do diskuze.
Evropo nerozumim,poslední reakci, ohledně tolaru.

Altmane doba je doba a ta si žada své. Dnes si i pomalu ďitě vyhledá vše co potřebuje na webových stránkách.
A to co jsi napsal o starých sběratelech a znalostech s tim nemohu souhlasit. Já jsem v podstatě 2 generace sběratele.Otec již s částí dávno rezignoval sve názory a svých vrstevníků ohledně numismatiky. To co dříve považovali za vzácnost dnes v digitalně rychle době celosvetově propojenou,
Není takova vzacnost a naopak. Dale označení kvality a samotný pohled na kvalitu je jinde než dříve. Je málo věkem, praxi a studiem zkušených panu cca. 60+let ,co své skutečnosti přenesou a umi chodit v dnešní internetove době.
A to bohužel nemluvím kolikrát o paměti,
Znám starého pana celoživotního sběratele od numismatiky faleristiku, odznaky a kdo ví co ještě, jeho sbírka se nedá spočítat je všude v albech na stěnách. A jakmile se ho zeptáte na určitou věc, moc si toho nepamatuje radši si nalistuje 30 starý aukční katalog a pak vam přečte krátký odstavec a to je vše. Takže kolikrát není všechno zlato co se třpyti. :lol:
Registrovaný uživatel
Jedna otázka.
Po kolika letech jste si řekl, že snad něco znáte?
U zvířat po 8 letech, když jsem přeměřil, že mám asi 6 metrů literatury :mrgreen:
Moderátor
:lol: Nebo,zapnutý počítač. :lol:
Registrovaný uživatel
Dnes si i pomalu ďitě vyhledá vše co potřebuje na webových stránkách.
Jo vyhledá si často nějaké nesmyslné bláboly, protože neumí posoudit hodnověrnost zdroje. A 13 letý kluk bere zmiji do ruky, protože neví, že je jedovatá. A "studentka" gymnázia uvaří a vypije čaj z tisu.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Evropo nerozumim,poslední reakci, ohledně tolaru.


Myslel jsem Vaší reakci na výskyt této mince Já mám zcela jiný názor, ale nechci veřejně reagovat na právě probíhající aukci a o soukromou diskuzi nemáte zájem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Ale opale, nedramatizuj. S určitym nadhledem a upozornění, kolikrát dětem to vic pali,než dospělým.Když si vzpomenu co jsem dělal někdy mezi 10 a 15 věkem,jsem uplně mimo dnešní
Děcka. Samozřejmě není to vždy pravidlem.
Moderátor
Evropo napíšu večer na vaš mail.
Registrovaný uživatel
opal napsal
Dnes si i pomalu ďitě vyhledá vše co potřebuje na webových stránkách.
Jo vyhledá si často nějaké nesmyslné bláboly, protože neumí posoudit hodnověrnost zdroje. A 13 letý kluk bere zmiji do ruky, protože neví, že je jedovatá. A "studentka" gymnázia uvaří a vypije čaj z tisu.


Internet je velmi prospěšný zdroj informací, ale pouze pro jedince, kteří umějí s informacemi nakládat.

Dnes se např. sbírání mincí stalo pro mnoho jedinců módou, bohužel tomu absolutně nerozumí. Uvedu jeden příklad z poslední doby. V jednom obchodě jsem prohlížel mince. Přítomen byl i starší pán, který se rozhodl koupit některé mince, protože se dočetl, že je to výhodné. Majitel mu ukázal zásobník, který již obsahoval pouze zbytky toho nejpodřadnějšího braku. Zmiňovaný pán samozřejmě vše koupil, zaplatil cenu kolem 40 tisíc korun a hlavně měl zájem o podkladové lístky, aby věděl co vlastně koupil a za jaké ceny. Jednalo se o mince antiky, tolary Marie Terezie atd.

Že je to ojedinělý případ? Nikoli.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
A ještě uvedu další zkušenost.

V jiném obchodě s mincemi jsem byl svědkem případu, kdy mladý, elegantně ustrojený pán, kupoval mince FJI a prodavači dal zcela najevo, že nemá znalosti. Prodavač mu ukazoval spolkové tolary, běžných ročníků a v nevalné zachovalosti. Přitom zneužíval nevědomosti kupce, když mu vypravoval svoje pohádky o zajímavosti těchto ražeb.
Když jsme vyšli ven, zeptal jsem se tohoto pána, z jakého důvodu mince FJI sbírá. Odpověď byla zajímavá. Tyto mince sbírá proto, protože mu jeho kamarád řekl, že je to inn.

Možná, že se jednalo o schopného obchodníka, či vedoucího pracovníka, ale při koupi mince by ho v jeho naivitě okradl každý začátečník.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropo v tom máš pravdu, ale je otázka co ten pan měl zalubem. Možná neuvažene startovne do začátku sbírky! Člověk, člověku do hlavy nevidí.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Evropo v tom máš pravdu, ale je otázka co ten pan měl zalubem. Možná neuvažene startovne do začátku sbírky! Člověk, člověku do hlavy nevidí.


Když si kupujete televizi, zeptáte se lidí znalých na nabídku, nebo přijdete do obchodu a necháte si prodejcem vnutit nějaký ležák?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
K nám na aukci chodivá, pan ze Slovenska nevšiml jsem si,že by prohodil někdy s někým slovo.Přijede s bourakem z koupi všechno zlato, bez ohledu na cenu pak nakupuje ruzně od denaroveho obdobi až po ruzne a svět.Zaplati a od frčí, poslední 4 aukce.
Moderátor
Pánové lidi, byli,jsou a budou různi.
Moderátor
Lidi si nechají vnutit cokoliv, bohužel Evropo.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
K nám na aukci chodivá, pan ze Slovenska nevšiml jsem si,že by prohodil někdy s někým slovo.Přijede s bourakem z koupi všechno zlato, bez ohledu na cenu pak nakupuje ruzně od denaroveho obdobi až po ruzne a svět.Zaplati a od frčí, poslední 4 aukce.


Pak se nedivme, že ceny stále stoupají, když o sběratelský materiál projevují zájem i investoři atd.

Jedinou šanci máme v tom, že máme více znalostí. Doménou většiny investorů je komerční zlato a další sběratelsky méně zajímavé položky. Až i bohatí lidé dostanou rozum a začnou kupovat zajímavé věci, my skončíme.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Až i bohatí lidé dostanou rozum a začnou kupovat zajímavé věci, my skončíme.
1. Rozum jen tak nedostanou.
2. A až ho dostanou, tak skončíme my začátečníci. Ale Vy prodejem kvalitní sbírky zbohatnete.
Moderátor
Slyšel jsem také, že jsou obchodníci šmelinaři,co se zaměři na
Určíte typy mincí, nejčastěji prvorepublikove lepší ročníky a zkupujou, dokud poptávka nepřevyši nabídku. Já ta mám 50h 25,26,27 krásný neotřelý sbírkový stav, kupoval jsem je asi před 7 lety 26 byla za 3500. Nyní se prodává nad 10.000.
A to nemluvim 20 h 1925 viděl jsem na aukru 17000. Šilene.
Moderátor
Evropa1 napsal
Altmann napsal
Bohužel, či bohudík, my zde máme celkem jednotný a věřím, že správný názor. Osobně bych přivítal oponenta, který by uvažoval jinak, ale jak se zdá, lenost, to je to pravé slovo. :roll: :shock:


Jedna otázka.

Po kolika letech jste si řekl, že snad něco znáte?


Hezká otázka. Já vlastně ještě dnes se stále učím. Nikdy bych si nedovolil říci, že vím vše. Učím se,udržuji diskuze s kolegy a kamarády, čtu a to i beletrii i zde nacházíme zajímavé věci z historie, které mají vazbu na faleristiku.. Pánové, ne vše najdete na Internetu. Ono záleží také na tom, kdo tam informaci vložil. Mnohdy žasnu, co tam nacházím na hlouposti, hovořím o faleristice.Potom překlady. Na jedné celkem seriozní stránce čtu, na stuze se nosí "trámky" špatný překlad např. pásky, spony. Radil bych k opatrnosti. Zde mi např., trvalo dlouho, než dotyčný pochopil, že nemá pravdu. To je to učit se-učit se.
Registrovaný uživatel
Za poměrně pravdivý beru tento časový sled.

Po pěti letech vstoupíme do vod učenějšího začátečníka a po deseti letech opustíme začátečnická léta. A Samozřejmě se musíme učit celý život.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Celý život se člověk učí, aby jednou vše zapomněl. Otázka je od kdy člověk začne zapomínat, mě už se to stává i dnes, kolikrát si musím pročíst něco znovu. Abych si osvěžil paměť.
Ono je taky fakt,že kolikrát nelze vést konverzaci aniž by se to dotklo některých zučasněnych osob, specialně se značným věkovym rozdílem. Proto je vždy namístě úcta a tolerance to co se vyskytuje jen u lidi, ale není to samozremè pravidlo.
Moderátor
Pánové, určitě znáte legendární film myslím od Formana nejsem si jist. Hoří má panenko.Staři zubři , hasiči a kolektivní spolupráce. . :lol:
Já si pamatuji jak jsem chodíval jako kluk po převratu do spolku chovatelů okrasného ptactva. A miloval jsem to jak ti stáří chovatele vedli diskuzi u lahvoveho piva ,mistnost kouřem začouzene a tak moc sem se chtěl zapojit jako 16lety smrkač, ale neměl bych sebemenší šanci. Pak přišla vojna, ptactvo jsem rozprodal a bylo.Rad bych se tomu znovu věnoval, ale momentalně nejsou vhodné podmínky.
Moderátor
Altmane je vidět,že máš respekt a důvěru tady mezi sběrately. Napadlo mě, že bys pro zpestření mohl založit sekci,s různymi sběratelskými kvízy. Také se tě chci zeptat,měl jsi někdy možnost vidět originál řád vítězství. Jestli ano,kde to bylo a komu byl udělen.
díky
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=453&t=3265

Zde je něco o řádu Vítězství. Na originál si asi opravdu "sáhlo" mimo nositele jen pár lidí, tak pochopitelně ne, ale chtěl bych.
Kvízy na to opravdu nemám čas a nějak ani náladu. Včera jsem dopsal zajímavý článek o řádu sv. Beránka Boží, to jsou věci, které mně zajímají. Jinak zde, pokud mohu rád pomohu, neb faleristy považuji za své přátelé a kamarády, i když mnohdy tomu tak není. :shock: :shock:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1