Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světová papírová platidla » Dolarové chybotisky

Vykupminci.cz
Numisargo

Dolarové chybotisky

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Že v USA nefunguje kontrola nově tištěných bankovek a do oběhu se dostávají chybotisky jak na běžícím pásu je známá věc, ale jak jim může utéct bez povšimnutí hned 1 100 000 000 kusů (nebudou všechny zmetkové, ale potencionálně) to nechápu...

http://www.novinky.cz/ekonomika/218996-v-usa-pokazili-tisk-milionu-stodolarovek-mackal-se-papir.html
Moderátor
vzdyt tam nepisou ze by to uniklo do obehu
Registrovaný uživatel
Tomako napsal
vzdyt tam nepisou ze by to uniklo do obehu


Sice neutekly do oběhu, ale "utekly" v tom smyslu, že toho tolik vůbec vytiskli, než si toho všimli... Holt, think big! :mrgreen:
Moderátor
Holt kdyz se tiskne v miliardovych seriich, aby krachujici financnici meli z ceho splacet dluhy, je to tezke. Akorat mi neni jasne, jak pri tomhle systemu muze dolar jeste obcas posilovat... mam pocit ze je tu bublina, ktera driv nebo pozdeji musi zakonite splasknout a pak tu bude opravdova krize.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Akorat mi neni jasne, jak pri tomhle systemu muze dolar jeste obcas posilovat...


Já myslím, že naši skvělí ekonomové by nám to vysvětlili takovým způsobem, že by z nás udělali naprosté pitomce, když jsme schopní se takhle hloupě vůbec ptát... Ono, zdravý rozum a ekonomie kolikrát nejsou moc kompatibilní věci. Něco sice papírově vychází, ale ta realita je nějaká úchylná! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světová papírová platidla » Dolarové chybotisky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1