Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dotaz na hodnotu porcelanu made in japan

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz na hodnotu porcelanu made in japan

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den,

Mam sadu krehkeho porcelanu, ktery ma vespod znacku “trade mark made in japan”. Jedna se o sadu tri vetsich doz a sesti hrnku s podsalky. Zajima me zda ma tato sada nejakou hodnotu nebo zda se jedna o padelek. Dekuji :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Starožitné to asi nebude.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Vyrobeno mezi dvěma světovými válkami v Japonsku v továrně na porcelán. Padělek to určitě není a pokud to není poškozené má to cenu několik tisíc korun i když je to sériová tovární produkce. Prodávat se to bude dobře, sběratelů Dálného východu je u nás dost.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Sada patrí k typickým masovým produktom vyrábaným „inšpiráciou“ podľa pôvodnej produkcie Satsuma, ktoré sú zdobené japonskou dekoráciou s drakmi v reliéfe, alebo aj s iným motívom. Tento tovar bol v skutočnosti exportným produktom strednej kvality. Pôvodne bol špeciálne navrhnutý v polovici 19. storočia, aby uspokojil rastúci západný dopyt. Japonci mali totiž veľmi malý záujem o tento druh tovaru a hľadali možnosti zvýšenia výroby. Vysoko kvalitné výrobky Satsuma z tohto obdobia sú o.i. rozpoznateľné svojou veľmi jemne prasknutou glazúrou.
Sada na fotografiách bola vyrobená, ako je už uvedené, v medzivojnom období 20. storočia. Vyše dvadsať väčších štúdií, dielní a tovární v tom období masovo vyrábali produkty "Satsuma" so značným množstvom rôznych značení. Preto identifikácia konkrétneho výrobcu nie je jednoduchá a jednoznačná. Väčšina z tejto produkcie boli nížšej, či strednej kvality. Boli určené pre európsky a americký trh.
Cena kompletnej sady /vyzerá, že je v dobrom stave/, by mohla byť cca 300 – 400 €.
Registrovaný uživatel
Moc Vam dekuji za Vase reakce. Muzete mi, prosim, poradit, kde mohu prodej uskutecnit. Jsem v tomto smeru uplny laik a internet mi nabizi aukce ci inzeraty. Ktera cesta je v takovem pripade lepsi. Rada bych, aby si sada nasla noveho majtele, co nejpohodlneji :)
Registrovaný uživatel
Calik napsal
Moc Vam dekuji za Vase reakce. Muzete mi, prosim, poradit, kde mohu prodej uskutecnit. Jsem v tomto smeru uplny laik a internet mi nabizi aukce ci inzeraty. Ktera cesta je v takovem pripade lepsi. Rada bych, aby si sada nasla noveho majtele, co nejpohodlneji :)
Dejte to na BAZOŠ, nebo SBAZAR a dejte OSOBNÍ ODBĚR do popisu, aby to bylo co nejpohodlnější a nemusela jste to pracně balit a trnout, že se to rozbije přepravou. Osobní odběr vám, ale ubere zájemce .. jo a cenu , za kterou to dát do inzerce vám neřeknu ... dejte tam třeba DOHODOU a uvidíte co kdo nabídne.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Dotaz na hodnotu porcelanu made in japan

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1