Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dotaz na Hodnotu pratetina odkazu-porcelanoveho pejyka

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz na Hodnotu pratetina odkazu-porcelanoveho pejyka

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
]Dobry den, po mych prarodicich jsem dostalA porcelanoveho pejska, ktwry Byl me prTety. Nikdy me nezajimalo jestli ma nejakou cenu tedych to vsak reada kvuli jedne nepdijemne navsteve ktera by mi ho mohla olepit...tK kdyby byl nekdo tak
hodny a nasel si chvilku byla bych moc rad :oops: a. Predem Vam ochotnym moc dekuju
Pejsek uz neni v 100% :roll: stavu, sloupnut barva na usi h a ohonua usic.
Vyska31cm.della51 cm. +- vaha 2kg, na zadni .oze zespod je vyryte cislo- rimska 4 a 751913.


delka.51cm v :o

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hodnotu nevím,ale pokud se týká nepříjemné návštěvy,tak těm je celkem jedno jakou to má hodnotu. Olepí vám vše. Ti pak prodají věc v aukci,dejme tomu ta věc má hodnotu 10000,prodají ji za 5000 a přijdou znovu. Doporučuji vše,od čeho nemáte paragon,někde schovat,třeba u známého se kterým ale nebydlíte,adresu si nahlásit na úřad..ale tak to se nedá řešit takto veřejně. Největší zloděj v tomto státě je stát.
Registrovaný uživatel
Goldschieder Vien,tyto sošky jsou vyhledávany sběrateli po celém světě.Goldschieder byl inspirován orientem.Doporučil bych ve Vašem připadě zrestaurovat drobná poškození sošky odborníkem né laikem.Váše soška je ztvárněná v životní velikosti,dovoluji říci,že cena sošky 25.000czk i více.Jedná se o období konec 19.stol,začátek 20.stol.
Registrovaný uživatel
Tak to Vam dekuju za radu, jenom si nemyslim ze by se nasel nekdo kdo by mi, od pohledu lakovi, neco takovyho rekl. Jedno uz vim do sklepa ho neschovm.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
Goldschieder Vien,tyto sošky jsou vyhledávany sběrateli po celém světě.Goldschieder byl inspirován orientem.Doporučil bych ve Vašem připadě zrestaurovat drobná poškození sošky odborníkem né laikem.Váše soška je ztvárněná v životní velikosti,dovoluji říci,že cena sošky 25.000czk i více.Jedná se o období konec 19.stol,začátek 20.stol.


Nerozumím vašemu vyjádření o inspiraci orientem?
Značja je Goldscheider, ale určitě ne přelom 19.-20.století. Jsou to minimálně 30.léta.
Taky cenu jste nastřelil přesně jako Ludka
Registrovaný uživatel
packa napsal
Značja je Goldscheider, ale určitě ne přelom 19.-20.století. Jsou to minimálně 30.léta.
Taky cenu jste nastřelil přesně jako Ludka


Odhad ceny nie je prehnaný, keby bola soška v perfektnom stave. Po odbornom zreštaurovaní by som tiež odhadol cenu, že by sa mala pohybovať v rozpätí 700 - 900 eur.
Obdobie by som ale určil na roky 1918 - 1938.
Inak je to pekný a hodnotný kúsok.
Registrovaný uživatel
dochtor napsal
packa napsal
Značja je Goldscheider, ale určitě ne přelom 19.-20.století. Jsou to minimálně 30.léta.
Taky cenu jste nastřelil přesně jako Ludka


Odhad ceny nie je prehnaný, keby bola soška v perfektnom stave. Po odbornom zreštaurovaní by som tiež odhadol cenu, že by sa mala pohybovať v rozpätí 700 - 900 eur.
Obdobie by som ale určil na roky 1918 - 1938.
Inak je to pekný a hodnotný kúsok......................Mezi námi,znám i lepší a hodnotnšjší kousky !!!! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Nechápu proč takoveto pičoviny vynášíte do nebes s cenami...................asi tomu nerozumíte!!!!!!!!!!! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
inspirace orientem tvz.východní kulturou-Čínou,soška psa.Shih-izu.cena odpovídá,musím připomenout,že se jedná o sošku v životní velikosti,není to žádná malá soška,výška 31cm,délka 51cm,řekl bych dokonce,že se jedná o vzácný kousek v této velikosti.
Registrovaný uživatel
[img]n[/img]Diky vsem za informace, celkem me prekvapilo co vlastne mam doma a na co mi seda prach..
A merila jsem to od oka...nenapadlo me na tom tak zalezi...
Na vysku 32
cm(od packy po nej. Bod- prave ucho) a delka 51-52 cm..
Pro predstavu stolek ma 55 cm. .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
inspirace orientem tvz.východní kulturou-Čínou,soška psa.Shih-izu



Davide, kynologie nepatří mezi vaše silné stránky.
Tento pes, jak se může každý přesvědčit, není shih tsu :

Obrázek vložený uživatelem


ale je to Skye teriér, tedy pes ze Skotského ostrova Skye:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Nechápu proč takoveto pičoviny vynášíte do nebes s cenami...................asi tomu nerozumíte!!!!!!!!!!! :mrgreen:




Bobinku, i když mám i k nastřelené ceně připomínky, tak to ale neznamená, že by šlo, dle vašeho vyjádření "o píčovinu". Soška je bezpochyby cenná, Goldscheider je vyhlášená značka a skajteriér je kouzelný.
Registrovaný uživatel
kynologie jde mimo mě,jsem rád,že jste mě opravili,měl jsem pouze doma 3létého koucoura Mersiho.Ještě by to chtělo dohledat autora sošky,kdo ji ztvárnil.
Registrovaný uživatel
Nebudem reagovať na "inteligentný" príspevok č. 8, len pre jeho autora uvádzam:
Rodina Goldscheiderovcov, pochádzajúca z Plzne, v keramickej produkcii veľmi úspešne kombinovala najvyššiu umeleckú kvalitu, inováciu a obchodnú prezieravosť. To bola cesta k ich enormne úspešnej medzinárodnej produkcii trvajúcej viac ako pol storočia prerušenej Hitlerom po roku 1938. Pre Goldscheiderovcov tvorili uznávaní umelci ako boli napríklad: Walter Bosse, Demetre Chiparus, Benno Geiger, Josef Lorenzl, Ida Meisinger, Michael Powolny, Susi Singer, Arthur Strasser a mnoho ďalších. Tí navrhli a vytvorili najžiadanejšie modely počas obdobia historizmu, secesie a art deco.
Pre ilustráciu ešte pridávam zopár odkazov:

http://www.ebay.de/itm/Schone-grose-Goldscheider-Figur-als-Dame-mit-Tiger-ca-58-cm-hoch-/391390756123?hash=item5b20b4fd1b:g:05gAAOSwll1WyvTH

http://www.ebay.com/itm/1926-GIANT-GOLDSCHEIDER-ART-DECO-BUTTERFLY-GIRL-PORCELAIN-FIGURINE-5840-/381713220168

http://www.ebay.de/itm/Goldscheider-Wien-Austria-grosser-liegender-Tiger-40cm-/152194486876?hash=item236f7f925c:g:tTYAAOSwqrtWofEY

http://www.ebay.de/itm/grosser-Windhund-Greyhound-Goldscheider-Wien-Austria-42cm-/201624886859?hash=item2ef1c79e4b:m:mIbwOCCPg448RB6CdKMM5cQ
Registrovaný uživatel
Autorovi príspevku č.8 tiež radím, aby si pozrel zopár výsledkov predaja v aukčných domoch ako sú Sotheby, Christie, Dorotheum, Drouot a desiatky ďalších v USA, vo Veľkej Británii, v Južnej Afrike a Austrálii.
Registrovaný uživatel
dochtor napsal
Autorovi príspevku č.8 tiež radím, aby si pozrel zopár výsledkov predaja v aukčných domoch ako sú Sotheby, Christie, Dorotheum, Drouot a desiatky ďalších v USA, vo Veľkej Británii, v Južnej Afrike a Austrálii.
..................Ale my sme v čechach /příp.slovensku( a tady se snoubí bída s nouzí a ne aby se prodávaly za světové ceny ,za 900€ !!!!!!!!!!
Registrovaný uživatel
K tejto "inteligentnej" reakcii nie je potrebné nič dodávať. Keď nie sú argumenty prichádzajú na rad vulgarizmy:

bobinek21 napsal
Nechápu proč takoveto pičoviny vynášíte do nebes s cenami...................asi tomu nerozumíte!!!!!!!!!!! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Jsem z Frýdku Mistku a chtela jsem se zeptat jestli tady nahodou neznate nekoho, kdo by mi poradil? Zatim nmi tady jeden clovek co tu ma obchod se starozitnostmi napsal ze teda mi hned da 5000kc. Vzhledem k tomu ze se chtel hned sejit a sumu mi napsal jen po shlednuti fotky mi je jasne ze ma psik vyssi hodnotu. Ale neznam tady nikoho kdo by mi rekl pravdu. Vim ze si kazdy neco z prodeje bude chtit trhnout, ale nerada bych abych z toho vysla jako uplny blbec jestli mi rozumite..za pripadny tipy predem dekuju.
Registrovaný uživatel
jamai123 napsal
Jsem z Frýdku Mistku a chtela jsem se zeptat.......

Podľa príspevku #1 som si myslel,že žiješ min 30rokov v zahraničí.Vážne.
Aj takých je tu pár. ;) :mrgreen:
-s-
Registrovaný uživatel
jamai123 napsal
Jsem z Frýdku Mistku a chtela jsem se zeptat jestli tady nahodou neznate nekoho, kdo by mi poradil? Zatim nmi tady jeden clovek co tu ma obchod se starozitnostmi napsal ze teda mi hned da 5000kc. Vzhledem k tomu ze se chtel hned sejit a sumu mi napsal jen po shlednuti fotky mi je jasne ze ma psik vyssi hodnotu. Ale neznam tady nikoho kdo by mi rekl pravdu. Vim ze si kazdy neco z prodeje bude chtit trhnout, ale nerada bych abych z toho vysla jako uplny blbec jestli mi rozumite..za pripadny tipy predem dekuju.



najdi si na netu aukční síň Dorotheum.cz a sklontaktuj se s nimi.
Registrovaný uživatel
jamai123 please contact me about your Goldscheider dog. I am interested in buying it. Otto.krcal@aon.at
Registrovaný uživatel
jamai123 napsal
Jsem z Frýdku Mistku a chtela jsem se zeptat jestli tady nahodou neznate nekoho, kdo by mi poradil? Zatim nmi tady jeden clovek co tu ma obchod se starozitnostmi napsal ze teda mi hned da 5000kc. Vzhledem k tomu ze se chtel hned sejit a sumu mi napsal jen po shlednuti fotky mi je jasne ze ma psik vyssi hodnotu. Ale neznam tady nikoho kdo by mi rekl pravdu. Vim ze si kazdy neco z prodeje bude chtit trhnout, ale nerada bych abych z toho vysla jako uplny blbec jestli mi rozumite..za pripadny tipy predem dekuju.


Please contact me - I am interested in purchasing the Goldscheider dog Figurine. Otto.krcal@aon.at
Registrovaný uživatel
Friedrich Goldscheider, Austria, Wien, 1930, Figur Skyeterrier, Künstler Hugo Postl, Werks.-Nr. 7519
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Dotaz na Hodnotu pratetina odkazu-porcelanoveho pejyka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1