Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Dotaz na tlač obrazu

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz na tlač obrazu

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj všetkým.
Keďže nemám strach z písomného ukameňovania ani z absolútneho ticha(zvykám si ),tak si dovolím opýtať sa vás,či je rozdiel medzi signovanou tlačou obrazu (veľká fotka,plagát,fotoreprodukcia?) a niektorou z grafických techník,skrátka grafikou.V obidvoch prípadoch sa to predsa tlačí a množstvo je limitované.Tých tlačí nebudú podľa mňa tiež tisíce a určite nebudú všetky signované.Áno,samozrejme myslím na cenové rozdiely.Co si budeme nalhávat? ;) :P Alebo je to cenovo porovnateľné?
Grafiky od zvučných mien bývajú veľmi sympatické... :mrgreen:
Za prípadné reakcie ďakujem
-s-
Registrovaný uživatel
No jde o to, že grafika je umělecká technika = umělecké dílo, a každý kus je originál, není to bráno jako kopie od jednoho originálu. Naproti tomu tisk z tiskárny je pouze reprodukce, a i když signovaná, tak má hodnoutu pouze toho podpisu.
« Poslední úpravu provedl(a) Artman v 20. 5. 2016, 11:14. »
Registrovaný uživatel
Navíc grafika je číslovaná a víš kolik kusů bylo vyrobeno což u průmyslově tištěné reprodukce ne.
Registrovaný uživatel
V tomto prípade ale asi nepôjde o priemyselnú tlač,skôr o súkromnú iniciatívu autora - autorov.Tlače neboli nikde po obchodoch.Tomu čo píšete rozumiem,ďakujem,ozvem sa neskôr,nestíham..... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Pak to může být myšleno jako způsob propagace, ale i pouze jen tak ten tisk je možné brát.
Moderátor
Jde, bohužel o novodobý nešvar zapříčiněný současnými možnostmi reprodukční techniky a cenou i kvalitou jejích výstupů.
Využívají to povětšinou malíři/výtvarníci, kteří neovládají klasické grafické techniky, ale chtěli by svá dílka šířit podobným způsobem. Já bych si to ale v životě nekoupil, protože to má skutečně cenu tak toho podpisu...

Ale pozor, v případě signovaných fotografií jde o něco úplně jiného. Taková originální signovaná fotka od Jana Saudka či Antonína Kratochvíla rozhodně bezcenná není...
Registrovaný uživatel
Díky za reakcie,neviem komu odpoviem skôr,možno to bude trocha splašené, ale to som ja... :roll:
Bude to najskôr o tých podpisoch.Nemyslím si ,že u týchto dvoch maliarov ide o nejaký pokus zlepšiť,alebo dosiahnuť lepšiu predajnosť svojich diel (Aby predali aspoň tlače,keď nie obrazy)..Ani jeden to nepotreboval.Myslím si ale,že grafika a v podstate ani iné výtvarné techniky by im problémy nerobili.Vyrobenú matricu (?) z dreva od jedného z nich som mal aj v ruke.Ale grafike sa primárne nevenovali.Jeden z tých "plagátov" je čb,autor tam sedí pred svojou rezbou a je podpísaný.Je to skôr suvenír,pozornosť od autora ako nejaké umelecké dielo.To by si nezavesil asi nikto.Na druhom je ženská hlava,tvár a to by signované pod sklom celkom zhorelo.Aspoň u fanúšika tohto autora.Tretia je PF-ka,ktorá cestovala po Slovensku ako originál pastel.Ale to už je iný autor.Nakoniec sa prišlo na to,že to je tlač a bolo po zábave.V tom ja prsty nemám. :mrgreen: Lepšie by bolo nekecať a dať fotky,ale nemám to nafotené.Môžem neskôr (zajtra))dodať.K fotkám,ktoré spomína Wjem.Mám Saudka.Ale odfoteného na výstave,ktorú mal u nás,alebo niekde v okolí.Tiež fotku F.Volfa,kde je napísané Jindřich Zelenka.Či to je podpis,alebo to len fotil,to neviem.Tak.Cenu tlačí/podpisov asi nezistím,tú určí trh.Z grafík sa vychádzať nedá.Som chápavý? :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
K fotkám,ktoré spomína Wjem.Mám Saudka.Ale odfoteného na výstave,ktorú mal u nás,alebo niekde v okolí...


On Wjem myslel "fotku od Saudka" tak, jako že je Saudek autorem...
Ne, že ho někdo vyfotil...

Abych to zjednodušila: Fotka od Saudka má hodnotu uměleckou, fotka Saudka od nekoho jiného má hodnotu dokumentační. Fotka Saudka od Sudka by měla hodnotu uměleckou i dokumentační. A naopak taky ;)
Registrovaný uživatel
Áno, pani Kolemjdouci,ja som Wjem-ovi porozumel.Len som sa pochválil,že mám Saudka odfoteného. ;) Fotku Volfa som tam dal preto,lebo tam už ide svojim spôsobom, ako píšete, o dokumentačnú fotku a fotil to (ak sa nemýlim) známejší váš a kedysi vlastne aj náš( :roll: ) fotograf Zelenka.Ak je to ovšem ten istý Zelenka,o ktorom som sa na nete dočítal.
Toto je jedna z tých vecí,o ktorých som písal a u ktorej mi nie je jasné,koľko by sa za to dalo "skasírovať". :mrgreen:

Ten podpis akosi vyprchal (vyemitoval?),mal by som ho asi oživiť-zeleným centropenom.(?) :P
-s-
Dá sa nájsť pomerne dosť PF Laluha,zaujímalo by ma,či sú to originály,alebo takéto signované tlače,čo ja neskrývam.Ono to fakt vyzerá ako "živé".
Mal som 3 pastely a nejakú kresbu,viem o čom hovorím.Predal som za hubičku.Ach jo...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Navíc grafika je číslovaná a víš kolik kusů bylo vyrobeno což u průmyslově tištěné reprodukce ne.


A co autorský tisk, třeba Olbrama Zoubka... Tam je podpis, je to taky určitou technikou, ale číslování tam není.
Registrovaný uživatel
Ešte jedna signovaná tlač (plagát).Tu je asi jasná len cena podpisu.
Ale koľko to je? :roll:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Dotaz na tlač obrazu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1