Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Dotaz na značku a ocenění porcelánu

Vykupminci.cz
Numisargo

Dotaz na značku a ocenění porcelánu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
http://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/znacka-porcelanu-_post_-461670
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Registrovaný uživatel
Dobry den, potrebujem poradit so znackou tejto starej vazy. Je vyrobena tušim z akehosi mliecneho skla alebo porcelanu. Povodne bola bohato zdobena zlatym dekorom z ktoreho su na celom povrchu zretelne stopy. Vaza je dalej zdobena farebnou rucnou malbou. Na spodku vazy je monogram alebo znacka tovarne. Vazu som kupila na ludovej aukcii vo Svedsku za cca 7 eur. Kde najcastejsie predavaju ceske a nemecke starozitne kusky ale najdu sa aj japonske a cinske. Takze si myslim ze vaza bude najskor z niektorych z tychto statov. Za kazdu jednu pomoc hoci aj nepatrnu vam budem velmi vdacna.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
janbec napsal
Dobrý den, poradil by mi někdo s původem, případně přibližnou hodnotu? Předem děkuji za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Carl Scheidig - Gräfenthal.
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, po delší době bych vás chtěl požádat o určení značky porcelánu a případného stáří. Na značce lze přečíst AUSTRIA následně "koruna" a pak písmena HUB, pokud čtu správně. Nicméně se mi nepodařilo nic o této značce najít.
Dál bych se rád zeptal, zda by dalo určit přibližné stáří - období upomínkové dózy Burchtheater Wien.
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Našel jsem popsáno jako Hanusch und Bernhardt mezi lety 1916-1918. Zkřížená kladívka odkazují nejspíš k Hornímu Slavkovu.
Co se týká divadla, Semperova budova je nová, používala se od 1888. A K.K. byla do roku 1918, takže to je rámec vzniku.
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
děkuji moc , to spojení HUB (Hanusch und Bernardt) by mne nenapadlo.
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
děkuji moc , to spojení HUB (Hanusch und Bernardt) by mne nenapadlo.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím, rozluštil by někdo původ této nádobky (pravděpodobně měla víčko). Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobré dopoledne, mohl bych ještě požádat o určení přibližného stáří porcelánu zn. Vídeň dle přiložených fotografií. Jedná se bílý porcelán s figurální malbou. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě jeden dotaz si dovolím, po stěhování zůstaly v bytě ještě tyto porcelánové - keramické figurky. Není na nich žádné značení. Může se jednat o něco zajímavého či se jedná o nějaké "pouťové" zboží? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) goja v 22. 5. 2022, 9:01. »
Registrovaný uživatel
goja napsal
Dobré dopoledne, mohl bych ještě požádat o určení přibližného stáří porcelánu zn. Vídeň dle přiložených fotografií. Jedná se bílý porcelán s figurální malbou. Děkuji


Co Vás vede k dojmu, že je to Vídeň? To je dozajista mylný pocit. Pokud vložíte slušné fotky, třeba se doberete něčeho víc.
Registrovaný uživatel
Podle značení, dle tohoto odkazu http://www.soukupova-marketa.cz/historie_porcelanu.html jsem se domníval, že je to Vídeň, ale vidím tam ještě tečku v rovné části značky :-( Snad přiložené foto bude lepší

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejspíš Suhl. https://www.porcelainmarksandmore.com/germany/thuringia/suhl-01/index.php
Registrovaný uživatel
Opět děkuji, je to opravdu stejná značka jako na odkaze, váš přehled je udivující. Na tomto odkazu je stený motiv na hrnku, tak asi mám i +- stáří https://www.antik-sterzinger.cz/porcelanovy-hrnek--barevne-rokoko--starozitny-hrnecek/ . Ještě jednou děkuji
Registrovaný uživatel
Dobrý den, je prosím možné z přiložených fotografií zjistit o čajovém servisu něco bližšího, než že byl vyroben mezi rokem 1918 a 1938 v porcelánce Pirkenhammer (pokud se tedy nemýlím)? Název kolekce, autora nebo cokoli. Za případnou radu děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den poradil by někdo jakou může mít hodnotu takhle váza a jak je zhruba stará děkuji taky se mi nepodařilo zjistit kde ji vyrobili

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, moc by mě zajímal název porcelánky, která má tento znak, nedaří se mi to ale najít. Neumíte mi někdo poradit? Moc děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Najděte si firmu KERAPO SALVAP Plesná u Chebu.
Registrovaný uživatel
Díky moc, už vidím, kde jsem dělala chybu, prošla jsem snad všechny značky, ale československé a tahle je česká :roll: ...bude to tedy mladší než já :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Zdravím, můžete někdo prosím pomoci s odhadem ceny?
Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sada 3 misek Ditmar Urbach, nejmenší praskliny, další dvě max lehké oťuky.
Jaká může být cena?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,mohu se zeptat,zda má tento servis (6xšalek+podsalky,cukrenka,tac)
s tímto označením ,nějakou hodnotu nebo je to obyčejný čajový servis?
Děkuji,Školný

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ad Skolnas: Výrobek po roce 1945. Na první fotce tvoří 80 % fotky tričko, tepláky a dlažba. Asi by mělo větší smysl vyfotit ten servis. Nicméně to zboží není starožitnost.
ad sheeni: Cena zanedbatelná.
Registrovaný uživatel
Dovedl by prosím někdo určit tuto neznačenou keramickou misku? Odhaduji na 18. stol. Délka strany 15 cm, výška 2 cm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím vás, našel jsem v krabici starý porcelán nejspíš minimální hodnota ale přeci jen se radši zeptám. Jednu značku jsem našel, výroba po roce 45 (rok 69?) ale ty ostatní nevím. Mohl by mi někdo poradit? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Dotaz na značku a ocenění porcelánu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1