Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » dotaz

Vykupminci.cz
Numisargo

dotaz

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dobrý večer,mám dotaz.zakoupila jsem zboží na aukru a nechala jsem si to poslat jako obyčejné psaní a záhy se zboží ztratilo,je mi divné,že by se nikde neobjevilo...prodávající mi napsal,že to nemůže nijak ovlivnit...jakou mám šanci v programu ochrany kupujících???děkuji moc
Registrovaný uživatel
nula
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
POK-program ochrany kupujících, se vztahuje jen na případy, kdy jste zaplatila za zboží a prodejce byl podvodník a nic Vám neposlal, čili nemáte nárok! To je věc pošty a u obyčejných zásilek se nedá najít, kde se dopis ztratil.
Registrovaný uživatel
Nechat si to poslat jako obyčejné psaní je totéž jako požádat prodejce ať si nechá peníze a nic neposílá.
Registrovaný uživatel
Souhlasím, posílat si věci obyčejným psaním od prodejce, kterého neznáte, je velmi nerozumné. A prodejce, kterého znáte, by určitě sám chtěl, aby to odešlo doporučeně nebo cenným psaním - i pro jeho klid a dobré vztahy do budoucna. Na těchto věcech rozhodně není dobré šetřit. Pokud kupujete věc (předpokládám, že šlo o bankovky / mince / známky), jejíž cena není velká (tj. rozdíl mezi typy zásilek je významné procento z ceny), je určitě možné koupit i jinde nebo jindy. Při přihazování prostě berte v úvahu součet cena + bezpečné poštovné - v nejhorším koupíte o něco později.
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 9. 2. 2012, 8:56. »
Registrovaný uživatel
poslat si neco obycejnou postou je opravdu znacny hazard a riziko ztraty tu samozrejme je. Doporucene postovne nestoji zase tolik navic .... samozrejme pokud vyhrajete neco za 10 korun, tak se risk s obycejnym postovnym da oduvodnit ...
Moderátor
Obávám se, že u položky za 10 Kč by tady neřešila POK..
Jak bylo už řečeno, obyčejné psaní jedině pokud mám k prodejci důvěru a jde o levné věci, pošta má totiž tendenci věci "ztrácet" (řekněme natvrdo: rozkrádat) dost často a v případě doporučeného dopisu, který je jen o necelých 20 Kč dražší je obsah pojištěn aspoň do 500 Kč a odpadají problémy s dokazováním, jestli někdo něco poslal - prodejce by měl mít ústřižek.
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegovia. Stalo sa vám niekedy, že ste na aukru vydražili bankovku, napísali mail predajcovi ohladom spôsobu uhradenia platby a ten ani na x-tý mail nereagoval?
Neviem čo si mám o tom myslieť nakoľko viem, že bol na svojom profile niekoľko krát prihlásený.
Moderátor
tartan napsal
Zdravím kolegovia. Stalo sa vám niekedy, že ste na aukru vydražili bankovku, napísali mail predajcovi ohladom spôsobu uhradenia platby a ten ani na x-tý mail nereagoval?
Neviem čo si mám o tom myslieť nakoľko viem, že bol na svojom profile niekoľko krát prihlásený.


Stalo se mi to - pokud to nemá v informačním mailu, který přijde při výhře aukce ani v informacích "o mně", tak ho pak vyzvu (pokud nezareaguje na mail) přes formulář Aukra a nechám si poslat do kopie. Taky ještě bacha - slovenské maily (pokud byly na nějakým SK serveru) občas hází Seznam.CZ a další do SPAMu - mohl mu tam skončit (eventuálně naopak u Vás zase mail jeho)
Registrovaný uživatel
Zdravím acme2000
Písal som cez gmail čo by malo byť v pohode ako sa vraví a potom aj zo samotného aukra. Neviem, osobne som zatial tento problém ešte nemal. Preto sa tu informujem čo za tým môže byť, nerád by som niekoho krivo obviňoval...
Moderátor
ještě bych chvíli počkal a pak bych se obrátil (třeba za týden) na Aukro - zašlou mu výzvu sami (a když se neozvou potom, tak - tuším do 30 dnů ? - by to měli prohlásit za zmařený obchod a možná ho i zablokovat)
Moderátor
jde i o to, že po nahlášení je kupující chráněný, když by se třeba za dva měsíce tenhle člověk ozval "jako že cože" ... ještě je pak jedna varianta - že to prodávající odeslal dobírkou ... ale to by bylo asi docela drahý
Registrovaný uživatel
Jasné, vďaka za typ. Nechcem jednať zbrklo lebo väčšina týchto prípadov býva len nedorozumenie alebo nikým nezavinená chyba...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » dotaz

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1