Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » dotaz

Vykupminci.cz
Numisargo

dotaz

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravi panove...
Mam prazsky gros ve vysoke kvalite, clovek by rekl, ze nemuze byt starsi nez 50let. Za fota se omlouvam- foceno telefonem....
Jakou by mohl mit prosim cennu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No z tejto fotky ohodnotiť by dokázal iba veštec.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Novodobá cetka, cena téměř žádná.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
Pěkný den, jde určit o jaké groše jde.
http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=show&s1=diskuse&start=15&mm=&vd=1&i=32259#diskuse
Registrovaný uživatel
Z těch fotek ani moc ne. Ale zahlédl jsem tam PG Karla IV. a asi tam bude i Václav IV.
Moderátor
Vidím tam mladší typ groša Karola IV. a starší Václava IV. Nečítal som veci okolo (prečítam si), ale slušný nález. Avšak vyzerá to tak, že historická hodnota nálezu bude vyššia ako numizmatická.
Registrovaný uživatel
Nález je to pěkný. Pro nás historiky a znalce a milovníky historie by, ale jeho další osud měl směřovat k nějakému odborníkovi. Chápu, že je to asi naivní představa, a že takovýchto nálezů a nálezců asi je nepočítaně, ale už proto se nechám unést a vyslovím svůj názor. A to i ze zkušeností, kdy někteří doslova vyplenili různá archeologická naleziště. Osobně bych detektoráře věšel.
Registrovaný uživatel
Liam napsal
Osobně bych detektoráře věšel.


buď od té dobroty a neškatulkuj, mezi detektoráři je spousta lidí, kteří aktivně spolupracují s archeology a mnozí jim i pomáhají s mapováním některých lokalit! apropó, spousta archeologů kupříkladu nemá rádo numismatiky, neb u nich končí mnohé nalezené depoty mincí (a to nejen z nálezů detektorářů!), takže bys patrně věšel i všechny numismatiky ....
Registrovaný uživatel
Ano kacuro. Souhlasím. Já myslím na ty druhé. A jen a jen na ně. Jen nechápu koho jsem zaškatulkoval, ale to je jedno. Já moc dobře vím, že i mezi odbornou veřejností je spousta nešvarů...Ale, promiň, vyhrazuji si právo na svůj názor. A je mi jedno co si o tom myslíš ty nebo kdokoliv jiný. Má-li kdo jiný, je to jeho věc...
Registrovaný uživatel
no zaškatulkoval jsi právě ty detektoráře, že bys je všechny věšel ... jsem totiž také tzv. detektorář a velice aktivně spolupracuji s archeology, vše pro ně zajímavé, co najdu, jde přes ně ... takže poznání naší historie o nic nepřipravím, ba naopak, objevil jsem např. pár zajímavých míst, o kterých netušili ....
Registrovaný uživatel
Tak to snad samozřejmě chápeš, že lidi jako ty jsou hodni uznání. Třeba takový Zikmundův Dračí řád bych ti dal :-). Já převážně vím o těch "druhých", a ty jsem měl na mysli. Kdybych škatulkoval podle sebe, tak tebe bych dal do škatulky spolupracovníků s odbornými institucemi. Detektoráře mám jako ty, co jedou na sebe. A z tamtoho odkazu jsem to viděl spíš na druhou skupinu. Ale třeba se mýlím, ikdyž....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pražské groše » dotaz

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1