Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Drevorezba panna Mária s Ježiškom - odhad veku

Vykupminci.cz
Numisargo

Drevorezba panna Mária s Ježiškom - odhad veku

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pekný deň prajem:-) Doslova za facku mám možnosť kúpiť torzo tejto drevorezby s polychrómiou, výška cca 45 cm. Bohužiaľ chýba ruka a kúsok krížiku, keďže mám ale kamaráta reštaurátora, podľa predlohy by mi to vedel spraviť za kamarátsku cenu. Zaujímalo by ma, z akého obdobia môže táto soška pochádzať - nie je to niečo novodobé? Za rady moc ďakujem:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nechcem zakladať nový príspevok - tak pridávam sem:-) Hore odfotenú sošku som sa rozhodla dať dokopy, takže je momentálne u reštaurátora.

Včera priateľ viac menej len tak prihodil na sošku na aukre, ktorá sa mu páčila. Bral to tak, že cena bude zrejme o dosť vyššia a nevyhrá to. Ale čo čert nechcel, aukciu sme vyhrali:-) Cca 600 Kč nie je nič hrozné, i keď tipujem, že táto soška bude novšia a zrejme bavorská drevorezba. Myslím, že možno nemá ani 50 rokov... Možno niekto z Vás bude vedieť viac. Za každú radu budem vďačná:-) Materiál drevo, výška cca 45 cm.

Ešte jedna vec by ma celkom zaujímala - v inzerátoch sa objavuje kopec sošiek, rezieb z dreva novšieho dáta za celkom prijateľné ceny, odkiaľ sa tieto berú? Nieže by som chcela kupovať, len ma zaujíma, kto to vyrába a či sa mu to vôbec oplatí za tie ceny predávať. Keď si vezmem, že aj rezba priemernej kvality na jarmoku stojí pomaly viacej. Pridávam link toho, čo mám na mysli.

https://www.sbazar.cz/hledej/socha

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pridávam dve foto z dielne rezbára - na soche bola doplnená celá ruka Márie so žezlom, prsty na ruke Ježiška, kúsok krížika na jablku, krížik na hlave Márie. Myslím, že už sa na ňu bude dať pozerať, ešte samozrejme ju čaká kolorovanie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Názor: To jsou otřesné odpudivé dršťky. Ta "lucerna" na hlavě Marie je také dobrý gigant. Řekněte tomu řezbáři, ať vám udělá žezlo podle nějakého vzoru, tohle je pícháč pro zahrádkáře na sázení. A řekl bych, že ta ruka je krátká v paži po loket, snad byla původní v jiném postavení. Zkuste si takto dát ruku a uvidíte, kde bude loket. Ale on na to stejně nikdo koukat nebude, jsou to bubáci.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Drevorezba panna Mária s Ježiškom - odhad veku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1