Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
korunka napsal
...no to bude hračka, hlavně ten poslední :lol: :lol: :lol:


typ zvaný "teplý lev" neboli 69 :lol:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
ten slega je kuriozitka - otočení o 180 stupňů...... Také to nemám ještě v oku, teprve s těmito penízky začínám....
Registrovaný uživatel
No, já ho určil, jako Kohoutusstředověkusčtyřocasus :-).a troufl jsem si jen na hrubý odhad těch ostatních 1 Rad 21, 2 rad 22, 3 Rad 15, 4 Rad 12, 5 Rad13, 6 Rad 13, 7 Rad 10.jen dodávám, že to byl můj první pokus, tak trochu strpení a pokud někdo určí budu jen rád. jedinou jistotu mám u toho posledního :-)))))
Moderátor
Nejnovejsi typologii mate zde:
http://www.numismatici.cz/cs/article/132/Zapado--a-jihoceska-mincovni-privilegia-druhe-poloviny-15-stoleti-K-problemum-identifikace-mincovni-produkce
Moderátor
Asi bych je určil podle privilegií následovně :
1) V/1
2) VI/1
3) A/1
4) VI/1
5) IV/1
Tady bych upozornil na tvar ocasu. Všimněte si, jak vytvořili kořen ocasu. Dost často byl ryt ručně a pro záhyb použili puncu měsíčku ( většinou z krku ).
Vzhledem k tomu, že se dost často netrefili, tak pak měsíček úplně zaniknul, nebo protnul kořen ocasu, nebo byl různě pootočen atd. ( což bývá někdy popisováno jako varianta, ale myslím si, že se jedná pouze o chybu rytce ). Zde je ten měsíček nádherně vidět.

6) IV - zatím si napiš var. 3+4+4 . Zajímavý kousek sám ho nemám. Pár fotek už mám, ale zatím se mi vyhýbá. Pokud by byl na výměnu, měl bych zájem :lol: , ale určitě je to lepší kousek. Pokud není na výměnu, tak ponechat ve sbírce. Nejsou časté ( tedy alespoň v mých končinách ) :'(
7) III/1

Na určování jsou privilegia asi nejlepší. Podle slovního popisu se většina mincí dá krásně určit. U IV/1 je chybná fotka, takže tu ignoruj.
Registrovaný uživatel
Tak, nejdříve všem poděkuji, zvláště Pavlovi, penízky jsem uložil do databáze pobočky i tu osmičku s pootočeným dvojrázem. Zároveň jsem zjisti, že již tam jedna je Peníz se lvem 2x dvojráz otočen o 180° (PL_59).
Registrovaný uživatel
Mám tu na ukázku svůj první černý peníz. Docela mě potěšil. Mohlo by se jednat o jeden z posledních typů?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
vzhledem k tomu ze obdobna koruna je i na halerich Ferdinanda I. tak asi ano - blize rekne urcite Pavel
Registrovaný uživatel
Tak jsem si přečetl od Pavla Gregora jeho soupis variant haléřů Lud. Jag. a nahoře zmíněný peníz jsem podle této "typologie" určil jako typ VII.d. Navíc si myslím, že jde o variantu s tečkou, s kterou se p. Gregor zatím nesetkal, jak uvádí ve svém soupisu.
Moderátor
Cooler: Pěknej Ludva. Určený ho máš správně. Já si je řadím k jedním z posledních.

Ale tu tečku nevidím. Nemáš kvalitnější fotku? Jsou tam asi 4 místa, kde by teoreticky mohla být, ale při tomhle rozlišení to nepoznám.
Registrovaný uživatel
Pavelgregor: Tak jsem se pokusil udělat lepší fotku. Ta tečka je tam docela dobře vidět. (na levo od spodní části písmene p)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takhle to vypadá jak vada razidla....
Registrovaný uživatel
Můj nový miláášek.... :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Moderátor
Blahopreji. Koukam ze je ze stejneho razidla jako vyobrazeny kus ve Veseleho typologii. Jak jste si ho popsal - Vratislav nebo KH ? :)
Registrovaný uživatel
jj, také jsem koukal že je ze stejného razidla.
Přikláním se všeobecně spíše ke KH, ale zrovna u tohoto jednoho typu bych byl ochotný i uvažovat o té Vratislavy.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
Koiko napsal
Takhle to vypadá jak vada razidla....


souhlas
Registrovaný uživatel
Zdravím. Potreboval by som približne ohodnotit túto drobnú mincu. Mal by to byť halier Karla IV, mincovňa Heidingsfeld.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dalo by se dát tak oklo 4000-to by byla cena dobrá pro oba
Registrovaný uživatel
maci: nedávno se prodávala na aukci aurea. Zkus se podívat do jejich archívu.
Moderátor
ten byl ale v luxusnim stavu
Registrovaný uživatel
Ak sa nemýlim tak sa predal za 22 000,-. Stav bol naozaj luxusný.
To denary: Ďakujem.
Registrovaný uživatel
ta cena z aurei byla nesmyslná.Já tuto minci potkávám poněkuď často na to,aby byla tak drahá.
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/morava-matyas-korvin-rrr-i1793661982.html
Zdarec na Aukru se objevil docela zajímavý kousek.
Registrovaný uživatel
Môžem hádať, kto ho predáva? ;)
Registrovaný uživatel
sm. 59? lepsi literaturu na tyhle penizky nemam, kdyztak me opravte dekuji ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1