Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jj, aukro berňák sleduje už dlouho a teď na něho dokonce vytvořili týmy lidí, sranda ale je, že jsem zaslechl, že v jednom nejmenovaném okrese už jdou i po pořadetelích swingersparties :D
Moderátor
kdyz uz to vsechno stoji za prd, aspon doba je vesela...
Registrovaný uživatel
Že by to byla ta svoboda? :-O
Registrovaný uživatel
Ne, to bude daň za svobodu ... inu za všechno je potřeba zaplatit ... (i za přístup na stránky ČNS PG (příspěvky) :mrgreen: :twisted: :P )
« Poslední úpravu provedl(a) patason v 10. 12. 2009, 9:44. »
Registrovaný uživatel
a když už jsme u toho, tak se u největších prodejců na aukru uvažuje, zda se nedopouštějí neoprávněného podnikání v případě, že nemají živnostňák na "nákup a prodej"......
Registrovaný uživatel
..bože, to jsme to dopracovali. Ještě že prodávám jen své přebytky.... :roll:

Kekule-když už jsme u toho prodeje, kamarád si koupil k Vánocům od tebe asi před čtrnácti dny denárek a prý zatím nedorazil. Prosím o jeho brzké zaslání, jinak bude mít zkažené vánoce. Těší se na něho jako malé dítě, i když já ho koupit, také bych se těšila. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ahoj všem, pokud se vrátím k danění příjmů z Aukra, dal jsem k tomu na diskusní fórum ČNS PG info, které jsem dohledal na webu a které dohledal TOPA v příslušných zákonech... :twisted:
Registrovaný uživatel
kekule- ještě tedy dotaz- Když ti vyjeli výpis všeho prodaného, z čeho vypočítají, kolik máš zdanit, když nevědí, za kolik jsi to vše pořídil a tedy jaký máš čistý zisk? Nebo, daní se snad jen čistý zisk,ne? (v tomto fakt nejsem zběhlá)
Registrovaný uživatel
Topa: můžeš mi to prosím také poslat ten výklad na mail? Díky ;)
mail: 2002martin@seznam.cz
Registrovaný uživatel
korunka napsal
kekule- ještě tedy dotaz- Když ti vyjeli výpis všeho prodaného, z čeho vypočítají, kolik máš zdanit, když nevědí, za kolik jsi to vše pořídil a tedy jaký máš čistý zisk? Nebo, daní se snad jen čistý zisk,ne? (v tomto fakt nejsem zběhlá)

Zaslechl jsem, že pokud nedoložíš nákup, počítaji tu daň ze 100%... :roll:
Třeba to kekule vyvrátí...
Registrovaný uživatel
korunka: a to je právě výhoda finančáku a trochu apel na to s nimi raději spolupracovat, pokud by pravda hodně nebolela, protože ti tojinak dopočítají podle pomůcek nebojak se to jmenuje a to by mohlo být zbytečně nepříjemné :) a pomůcka může být skoro cokoliv....

dracek: pošlu až pošleš toho Václava IV. co jsem vydražil, zaplatil a ještě nedostal ;)

víc až večer, musím makat
Registrovaný uživatel
Přátelé-to už jsme tedy hodně v prdeli. Teď už jen čekat na vpád finanční policie do bytu, aby nám mohl finančák zdanit i jen držení sbírek...
Ony prachy jsou, jen je netřeba rozmrdávat v předražených zakázkách, projektech a následných auditech a auditech auditů. Stačilo by, aby za každý takový evidentní rozkrádání někdo šel sedět. Jenže holt on nikdo nahoře za nic nenese odpovědnost...
Registrovaný uživatel
to korunka a spol: ... tak předpokládám, že pokud mohu hodnověrně doložit, což mohu, že mince sbírám od roku 1980, od roku 1986 jsem členem ČNS a atd.. a prodávám pouze přebytky ze své sběratelské činnosti, měl bych z toho "vybruslit" bez ztráty květinky... snad.. i po jednání na FÚ to tak vypadá.. dám vědět o výsledku.... spíš mě děsí, co všechno už "velký bratr" špicluje a prohledává... :( :(
Registrovaný uživatel
Trochu pro odlehčení z jiného soudku...
Kdo chce pražský groš Ludvíka I. z Jáchymova za 9K, nechť si jej objedná u fy.Fr.R.Chaura, nabídkový seznam č.6
.
.
.
.
.
bohužel nabídka je z roku 1897... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
... dal bych přednost položce 309 za 8 K .. byť rakouské měny... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Položka 307 je zaujímavá ,no,no; 4kačky nejako nahrabem..... :'( ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
JÁ BYCH CHTĚL 316 :x :x :x
Registrovaný uživatel
Já budu skromnej - já chci všeeeeechno
Registrovaný uživatel
.... moje slova :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
No nabídkový seznam má sice jen 8 stran(fotil jsem jen začátek Bohemiky), ale také bych tam bral skoro všechno... :mrgreen:

Těšit mne ale může, že i některé mince oceňované za 10 i více korun mám ve sbírce :D
Registrovaný uživatel
Pěkné! :)

Na 316 si mohl průměrně placený zaměstnanec vydělat za 3-4 dny. Jaká je odhadovaná cena tohoto groše dnes?
Moderátor
já bych s spokojil s těma položkama do 10 K ;)

no jo no začali jsme sbírat pozdě - bývaly lepší časy pro tvorbu sbírek a nemuselo to být až v r. 1897 :(
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 11. 12. 2009, 12:39. »
Moderátor
Zajimavy penizek s chyborazbou:
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=848279424
Peukert c.63 (s timto opisem neuvadi). Predpokladal jsem ze si to zdejsi guru na Vladislavovy penizky nenecha utect ...
Moderátor
pripravte zed narku, bude se o ni tlouct hlavou :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:-) myslím, že nebude :-) BTW: kolik jich chcete po třech stovkách kus ve srovnatelné zachovalosti...? ;-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1