Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Emar - pomoc při určení autorů.

Vykupminci.cz
Numisargo

Emar - pomoc při určení autorů.

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím pomozte mi, nebo se alespoň pokuste pomoci při určení autora. Obraz jsem získal od známého, který ho měl po svém otci. Jeho otec kdysi vyučoval na AVU a po té dlouho pracoval v NG. Prý se hodně pracovně pohyboval po Francii a Rusku, odkud údajně pochází i tento portrét. Dle mého názoru se nejedná o žádné kvalitní dílo, ale autor by mě moc zajímal. Moc děkuji za pomoc. Je to olej na překližce a rám není původní.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 3. 4. 2014, 2:14. »
Registrovaný uživatel
Jde pravděpodobně o malbu ruského malíře- signum CH ( l ?) 34 g ( goda)- rok.Malba je velmi zachovalá přes věk- zřejmě proto, že byla za sklem.
Registrovaný uživatel
Co říkáte tomu přípisu na druhé straně.
Registrovaný uživatel
Prosím. Pokuste se někdo. Děkuji.
Registrovaný uživatel
napisali ste ze sa zrejme nejedna o kvalitne dielo, ja si ale myslim ze sa jedna o kvalitne dielko a citim tam aj francuza aj rusa a tak trosku chaima s. je to pekny portret ale foto signa je pre ma necitatelne
Registrovaný uživatel
Pokusím se to nafotit lépe. Je pravda, že ten přípis na zadní straně by spíše seděl na francouze. I tak moc díky.
Registrovaný uživatel
No, signum moc nesouhlasí- Chaim Soutin se podepisoval -Soutin. Jinak kdoví- u Soutina jde o Rusa -Bělorusa- takže i azbuka je možná.Ženská to je ošklivá- to by jeho zvláštnímu vidění světa i odpovídalo, ale styl malby moc ne .Ty podpisy na kraji obrazu nesvědčí pro nic.To je stejné jak bramborová razítka na Aukru "Oberlandratandrat Brünn a podpis v němčině".
Moderátor
Emar:
Nezakládejte zbytečně žádná další dílčí témata se záměrem získat informace o autorech vašich obrazů. Přidávejte je sem, celý šuplík jsem přejmenoval na "Emar - pomoc při určení autorů"
Registrovaný uživatel
Emar napsal
Dle mého názoru se nejedná o žádné kvalitní dílo...


S autorem neporadím, ale mně to zase tak špatné nepřijde, i když foto může klamat.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
coroloooo, ale ja som povedal ze ho tam citim, nie ze je to on hehe, mne sa ten portret paci, je to dobre naplieskane
Registrovaný uživatel
miso110 napsal
coroloooo, ale ja som povedal ze ho tam citim, nie ze je to on hehe, mne sa ten portret paci, je to dobre naplieskane


Jen mimo téma- což tady vůbec nepatří a omlouvám se spolubesedníkům.


pane, já nejsem žádná korola či corola - ale ten nick znám z fora z Aukra, kde byl tento nick velmi "živý"ve fóru, málo kupoval, ale besedoval. Já do Aukra- forum- nikdy nic nenapsal - jen občas četl. Forum zrušili - pže jim kazilo kšefty a Vy máte asi dojem, že jsem svůj zájem přesunul tady.Tak to je omyl.Jsem z Prahy a žiju v Praze a v Austálii jsem nikdy nebyl.A kdybych nenapsal ten první příspěvek o podpisu pod tímto obrazem tak by mě ani nenapadlo se dále vyjadřovat, že jde o Ch.S.
Registrovaný uživatel
jasne ..Vase argumentace je padna a presvedcujici..nikdo Vas nemuze mir nix-
dir nix nacpat do nove identity...na Vasem miste bych si to vyyprosil...ale jinak
je s Vami sranda corolo..... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Maxmilian napsal
jasne ..Vase argumentace je padna a presvedcujici..nikdo Vas nemuze mir nix-
dir nix nacpat do nove identity...na Vasem miste bych si to vyyprosil...ale jinak
je s Vami sranda corolo..... :mrgreen:


když Vám to spraví náladu je to príma - obávám se ale, že korolu by to tady nebavilo - ta se potřebovala hádat o cenách a konkrétních uživatelích, co falšují podpisy a vydělávají na blbosti jiných.
Registrovaný uživatel
:lol:
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat moderátora Wjema. Pokud jste mi zrušil můj další příspěvek o pomoc o určení autora, tak jestli jsem to dobře pochopil, to znm., že to musím znovu napsat a znova nahrát fota a vložit sem, do tohoto příspěvku. Díky za odpověď.
Registrovaný uživatel
hehe ok, ale kamosi mozeme byt, on je tiez fajn, a este raz ja netvrdim ze je to soutin len ze ho je tam citit. je to dobry portret
Moderátor
Emar napsal
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat moderátora Wjema. Pokud jste mi zrušil můj další příspěvek o pomoc o určení autora, tak jestli jsem to dobře pochopil, to znm., že to musím znovu napsat a znova nahrát fota a vložit sem, do tohoto příspěvku. Díky za odpověď.


Ano, pochopil jste to dobře.
Registrovaný uživatel
Tak dík. To neměla být jízlivá otázka, ale jsem tu nový, tak se učím. Vůbec my nejde o určování hodnoty obrazů, ale baví mě je zachraňovat a dávat jim nový smysl. Kdybych nekoupil ten modrý portrét, tak by asi vylétl komínem. Samozřejmě netvrdím, že kdyby mi někdo za obraz nabídl nějakou horentní sumu, tak že bych ho neprodal, ale není to moje priorita. Tak posílám lepší foto podpisu(jestli se tomu tak dá říkat).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě tedy znovu ten další. Olej na překližce, signován, ale opět nezřetelně. V(N).So(u)t(l)fux(k) 92(1892). Krajinky moc nemusím, ale tato mě něčím zaujala. Snad by se mohlo prý jednat o německou provenienci, ale prý...Tak nevím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
HALOOOOOOOO. Je tam někdo!!!
Registrovaný uživatel
NEEEEEEEEEEEÉ...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Pokusil by se někdo určit autora u toho druhého obrazu? Nebo alespoň co si o něm myslíte. U toho prvního to asi vzdám, protože ten podpis je opravdu divočina.
Registrovaný uživatel
Já tam vidím V. Sotlund 02 nebo 92,
docela se mi to líbí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky moc za snahu. Já už zkusil snad všechny kombinace písmen, a nic. Tohle snad nemohl namalovat nějaký bezejmený patlal. Zatím dík a já jdu dál pátrat.
Registrovaný uživatel
Emar napsal
Díky moc za snahu. Já už zkusil snad všechny kombinace písmen, a nic. Tohle snad nemohl namalovat nějaký bezejmený patlal. Zatím dík a já jdu dál pátrat.



Pane, věnujte čas něčemu smysluplnějšímu. V okolní Evropě za posledních stodvacet let bylo nejmíň milion učitelů výtvarné výchovy různých škol, co měli v jisté době života ambice státi se Renuááááárem.Každý zplodil nejméně 50 obrazů o kterých byste řekl, že je nemaloval patlal.A připočítáme-li dobovou módou žahnuté slečny předválečné Europy- pak jsme na čísle věru úctyhodném. Co Vám po jménu- laskejte oko obrazem, pokud z něj máte estetický požitek, a netrapte se kdo měl úspěšný letní den a namaloval Vám to, co viděl a cítil.Myslím, že by ho to potěšílo více než jakákoliv pátrací akce po jeho jméně, které Vám koneckonců stejně nic nepoví. :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Emar - pomoc při určení autorů.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1