Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Erotika na mincích

Vykupminci.cz
Numisargo

Erotika na mincích

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Severní Řecko, ostrov Thasos (490-480), AR stater, (Seaby 1361 var.).
A: satyr obcující s nymfou,
R: quadratum incusum

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zajímalo by mě, jak poznáš přesně typ, bylo jich mnoho a mám pocit že se tohle razilo od roku cca 550 až do 400 př. n. l.
Jinak bych neřekl, že jde přímo o obcování, tady zjevně jde o předobcovací únos ;) I když nymfa vypadá spokojeně, tak (údajně) protestuje zdviženou rukou :)
Moderátor
Jen jestli to nejsou dva panacci, a ne panenka a panacek :D.
Registrovaný uživatel
1. typ - (520-510) mince nestejně tlustá, pyj satira rovný tlustý, na reverzu hrbolatá, quadratum incusum hlubší ve vnějších stranách,

2. typ - (510-490) mince stejně tlustá, pyj satira tenky prohnutý nahoru, na reverzu hladká, quadratum incusum ve tvaru svastiky,

3. typ - (490-480) mince stejně tlustá, pyj satita rovný tlustý, silnější muskulatura než předchozí typ, na reverzu hladká, quadratum incusum hlubší ve vnějších rozích
Registrovaný uživatel
Nie som síce fanúšikom antiky, ale tento motív mince ma fakt dostal. Aká je jeho cena ? Ak by ste ho niekto mali na predaj, tak sa mi ozvite. Mám záujem. Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Fidzi, ako tak čítam tvoje príspevky, tak máš nedostatok ženského záujmu a hlava ti chodí kade tade :D Nechcel by som byť na mieste nejakej tvojej kolegyne :D
Registrovaný uživatel
Fidzi: ukazuje se v aukcích zcela běžně podle stavu v relacích cca 5000-10000Kč
Registrovaný uživatel
Musím sa pochváliť, že moje kolegyne si ešte nesťažovali :mrgreen:
Čo sa týka ceny, tak som myslel, že to bude lacnejšie. Ale každý špás niečo stojí.
Registrovaný uživatel
Dnes sršíš vtipom :D
Moderátor
Dracek: jde sehnat i levneji nez za 5k
Bohous_k: tak to klobouk dolu, beru klice od zahrady a jdu se nacpat senem :)
Registrovaný uživatel
Tenzor: jde, ale ten stav je pak dost bída...
Registrovaný uživatel
To tenzor: Nechápu!!!
Moderátor
http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/dobes-pavel/zahradnik-105176
viz poslední verš :)
Registrovaný uživatel
Našiel som na webe veeeľmi zaujímavú prezentáciu o rímskych žetónoch - spintriách. Také milé žetóniky na čo len mohli slúžiť... :oops: Tak som to šupol sem

http://www.burzaminci.sk/node/2999

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Zajímavosti » Erotika na mincích

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1