Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » ešte k tomu záhadnému šutru ...

Vykupminci.cz
Numisargo

ešte k tomu záhadnému šutru ...

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
prikladám ešte detaily, no hotové umelecké dielo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
....mně to fakt nic nepřipomíná, .. vlastně jo, uran (uraninit) :-)) ten také bývá černý a ledvinitý.
..Opravdu netuším. Kdyby to bylo alespoň magnetické :-( Povrch je fakt zajímavý. Kdyby to nikdo od tud neodhalil, zkus nějaké mineralogické fórum, nebo kdyby jsi to náhodou poslal do Národního muzea na posouzení, dej nám pak vědět, co to je. Je to fakt zlváštní šutr, tak ať jsme chytřejší.
Registrovaný uživatel
kdyby to nebylo nalezené u řeky tak bych řekl,že mi to připomíná kus asfaltu
Registrovaný uživatel
ten asfalt si neprotireci s miestom nalezu,mnohe potoky a rieky su vedla cesty, a aj keby cesta nebola,raz som videl, ako chlapci asfaltom natierali cln pri rieke Kysuca, roztapali ho vo velkom hrnci a zvysok sa premenil na cierne meteority:(
Registrovaný uživatel
tak to je jednoduché ověřit.....nahřát třeba šroubovák a zkusit rýpnout :)
Registrovaný uživatel
mineraloidy, čiže amorfné anorganické (po slovensky beztvaré neústrojné) látky bez kryštálovej štruktúry, ktoré inak spĺňajú definíciu minerálu (opál, obsidián,...............atd.); amorfné minerály vytvárajú zvyčajne guľovité alebo hroznovité útvary
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
doplnim ešte mernú hmotnosť zistenú predelením hmotnosti jeho objemom ( vytlačením vody v mernej nádobe) a vyšlo mi 4012 kg / m3, čo je dosť s porovnaním s Fe 7870 kg /m3.
Ćo sa týka tvrdosti, ničím čo mám doma k dispozícii nedokažem do tohto čuda urobiť ani len náznak vrypu a diamant nemám. Kalené ocele nástrojov v mojej dielni (vybavená slušne - motorkár) sa šmýkajú po povrchu ako zadok po snehu.
Registrovaný uživatel
ešte doplním, rýpal so do toho sj kryštálom kremeňa, a ani prd.
Registrovaný uživatel
Asfalt je lehký, měkký a hoří, tohle mě připomíná sklářskou nebo hutnickou strusku nebo výtavek. Popsána jen hustota a tvrdost a to je málo. Tavenina se železem by byla magnetická, uraninit zase radioaktivní a podstatně těžší (hustota smolince je 6,5–10,63 g/cm3). Tudíž nemusí to být nutně přírodního původu... ale antropogenního.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
uraninit 100% ne

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » ešte k tomu záhadnému šutru ...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1