Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Euro sada - Malta 2008

Vykupminci.cz
Numisargo

Euro sada - Malta 2008

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Dalsi mini zemi ktera letos zavedla euro je Malta,tim padem vychazi oficialni euro sada techto minci.Naklad je 40.000ks sice je to relativne dost,ale myslim ze stejne jako v pripade ostatnich mini statu(Monaco,Vatikan atd) bude mezi sberateli docela zajem.Tak info a moznost objednani zde:
http://www.centralbankmalta.com/site/euroset.html

Oficialni cena je 35eur, prednostne maji tyto sady rezervovany kupujici kteri v minulosti jiz sady Maltskych minci odebirali a maji jakesi zetony z techto sad.
Po 29.unoru budou zbyvajici sady urceny pro bezny prodej.
Moderátor
Jeste doplnim info o Kypru,taktez letos spustili euro a sada vysla v nakladu 70.000ks cena je na urovni 30Euro
Moderátor
Vzhledem k tomu, ze obe tyto zeme pouzivaji eura v obehu, tak o sady nebude takovy zajem jako u Vatikanu, San Marina a Monaka. Vetsine sberatelu budou stacit kompletni soubory obeznych minci (ktere mohu dodat v cene okolo 200 Kc, samozrejme ve stavu 0/0). Je to tedy prakticky stejna cena jako u kompletu vetsich statu.
Moderátor
V pripade Kypru asi tak velky zajem nebude,ale myslim ze o Maltu ano ,preci jen je to baleno v luxusnim pouzdru s pametnim slitkem.Zkusil sem Maltu objednat a odpovedeli mi ze pokud po 29.2. budou jeste nejake sady volne tak mi ji poslou.
Pokud se podivas sem
http://en.knm.nl/sanashop_v2/knm/pages/detail.asp?content=11720000000688_2_11650000000012
tak nabizeji Maltskou sadu za dvojnasobek oficialni ceny.....
Moderátor
Na Aukru se jedna takovato sada prodala za 2500 Kc, takze kupci se asi najdou. Podstatny rozdil je ale v tom, ze kdo chce vatikanske mince, musi koupit drahou sadu, kdezto u Malty ma moznost vyberu. Proto si myslim, ze cena techto maltskych sad bude vzdy nizsi.
Moderátor
tak dneska mi prisel mail z Maltske banky ze jsou vsechny sady bohuzel vyprodany, takze mam smulu :(

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nové mince » Euro sada - Malta 2008

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1