Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Evidence pohlednic

Vykupminci.cz
Numisargo

Evidence pohlednic

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny sběratele pohlednic a rád , bych se Vás zeptal , jak evidujete pohlednice ve své sbírce. Máte na to nějaký svůj systém ?
Moderátor
Výsledek mé evidence je zde: http://helicopterpostcards.czweb.org. Ale hodně interních údajů je skryto (rozměry pohlednic, identifikace čb/barva, fotograf atd). Program na zadávání údajů zatím nemám, zapisuji to přímo do MySQL databáze.
Registrovaný uživatel
Já eviduji v prostém tabulkáči (excel, openoffice apod.). Je to jednoduché a rychlé.

Struktura tabulky je následující:
Číslo: mé číslo pohlednice
Datum: datum pořízení
PN: prošlá, neprošlá
Z: má známku?
R: má razítko?
F: formát - malý, velký, xxl apod.
Město: co je na pohledinci za město (sbírám místopis)
Místo: místo ve městě
Rok: rok vydání
Nákup: za kolik jsem pořídil
Předek: co je napsáno na přední straně
Zadek: co je napsáno na zadní straně
Kde: od koho jsem pořídil
Mail: email dodavatele
Telefon: telefon dodavatele

K tomu každou pohlednici scanuji jak přední, tak zadní stranu v rozlišení 600 DPI, aby byl scan kvalitní. Pro vystavení na webu znehodnocuji scan vodoznakem.

Pokud v budoucnu bude software (https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?id=1632) bude to lepší. Dokonce jsem si s autorem psal, tak to snad úplně neodloží.
Registrovaný uživatel
OK.Něco podobnýho jsem dělal pro pana Fialu z Hranic,přidal jsem k tomu i místo pro scen obrázku a mám to naprogramováno ve volně šířitelném PC fandu.Tem má tu výhodu,žev případě koupě sbírky a její případné evidence,tak PC Fand si dokáže přelo žit programovací formát těchto databází do svého formatu.Rdb je přípona pro spuštění,ttt je přípona pro vlastní program,000 pro databázi a T00 pak pro obrázky.Navíc Ti to umožnuje si to jakkoliv třídit,vybírat skupiny a podskupiny,tisknout a tak dále.Přidání nové jakékoliv položky navíc v češtině je otázkou několoka vteřin a naprogramovat to včetně heslování
je otázkou několika minut pro zkušeného programátora.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Evidence pohlednic

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1