Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Falza, kopie a jak to rozpoznat...

Vykupminci.cz
Numisargo

Falza, kopie a jak to rozpoznat...

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Rád bych založil tohle téma o kopiích, falzech a jak se tak říkajíc nenapálit....
Ono je někdy zcela jednoduché rozpoznat falzum či podomácku dělané kopie, ale jsou i kusy o kterých si i zkušenější numismatici neví rady.
Rád bych, kdyby se toto téma chytlo a pomohlo v tom se nenapálit... Proto pokud máte zkušenosti, jako co si hlídat, jestli váhu mince, průměr, ostrost ražby,atd..., přidejte sem váš příspěvek a vytvořme takový nějaký základ či návod, jak se vyhnout faltu při koupi a co možná snížit "kutilům" jejich prodejnost.
Moje představa je taková: Pokud vlastníte falzum a jste si toho vědomi, dejte sem fotku toho falza a fotku, jak vypadá originál a popis odlišností.... Rád bych začal, ale bohudík nemám takový kus...Jen o jedno prosím, nedávejte sem odkazy na aukce s falzy...po čase se ty aukce již nezobrazí. Díky!
Moderátor
No vidis a mas dalsi duvod proc si koupit posledni cislo casopisu M&B, zacal tam vychazet serial o falzech minci v aukcich.
Moderátor
Jinak popisovat zde verejne presne rozdily mezi falzem a originalem muze byt kontraproduktivni, falzifikatori se totiz uci rychle :?
Registrovaný uživatel
Aha, tak to jsem nevěděl...Hm...tak se toho téma nechytne. No, ale bylo by to jednoduhší pro ty, co tento časopis neodebírají.
Mezi námi, mohl by jsi sem napsat nějaké informace, kde si třeba tento časopis objednat? Díky
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Jinak popisovat zde verejne presne rozdily mezi falzem a originalem muze byt kontraproduktivni, falzifikatori se totiz uci rychle :?

Hm..tak to mi nedošlo...myslel jsem to v dobrém....nejen pro sebe, ale i pro všechny tady.... :(
Registrovaný uživatel
Aniž bych chtěl dělat reklamu, přímo vydavatel nabízí předplatné na aukru, nebo zde...

http://www.mince-bankovky.cz/news/predplatne-casopisu-mince-bankovky/
Registrovaný uživatel
Bigger napsal
Kucera napsal
Jinak popisovat zde verejne presne rozdily mezi falzem a originalem muze byt kontraproduktivni, falzifikatori se totiz uci rychle :?

Hm..tak to mi nedošlo...myslel jsem to v dobrém....nejen pro sebe, ale i pro všechny tady.... :(

Bohužel Kučera má pravdu, navíc spousty věcí z fotky nelze poznat...
Moderátor
Pred nekolika lety i CNS vydavala tzv. karty falz s popisem odlisnosti ale po case s tim prave z vyse uvedenych duvodu skoncili.
Moderátor
Spousta popisů falz vycházela v Hradeckých num.zprávách. Taky tam vyšly dvě větší přílohy. Spousty jich bylo posáno v Informacích num.společnosti.
Většinou se dají koupit za pár kaček.
Moderátor
Je potřeba uvádět jen ty věci, které padělatelům nijak nepomohou - např. když není v jejich silách nějaké nedostatky odstranit anebo pokud jde o už vyprodukovanou sérii padělků, v které se nepokračuje, ale pořád se po aukcích prodávají dál.
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Spousta popisů falz vycházela v Hradeckých num.zprávách. Taky tam vyšly dvě větší přílohy. Spousty jich bylo posáno v Informacích num.společnosti.
Většinou se dají koupit za pár kaček.

Mohol by ste mi prosím dať odkaz alebo aspon nejakú nápovedu, kde by som mohol kúpiť tie prílohy s falzami?Dávam si dokopy viaceré súhrny, fotky, kresby fálz a originálov pre svoju potrebu a veľmi by mi pomohli daľšie materiály.Ak by ste vedel, kde by sa dali zohnať tie prílohy, bol by som veľmi vdačný.Ide mi len o ČSR.Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Když už jsem to začal, tak to to i uzavřu.... Máte pravdu, že řššit toto téma tímto způsobem je kontraproduktivní..... Na jednu stranu je to dobře, jak už to tady bylo řečeno, padělatelé si to vychytají a my zůstanem tam, kde jsme..... Ale na druhou stranou je to škoda....Sám za sebe....: Je to docela pro mě problematické rozeznat padělek od originálu....Někdy, když mám pochybnosti, obrátím se na odborníky a ti mi pomůžou, ale rád bych to zvládl sám.....Proto jsem chtěl, aby jsme to tady nějak rozebrali a bylo dost materiálu pro nějaké " základní zaškolení".... No, škoda...pro nějaký ten můj základ se budu muset poohlídnout po předplatným níže zmiňovaného časopisu..... Tak se nezlobte, myslel jsem to dobře.... :( ;)
Registrovaný uživatel
Všeobecně - tento link
http://www.aurea.cz/index.php?main=padelky01&lang=cz
Moderátor
NumismatSR: pošlete mi mailíka. Přepošlu Vám seznam časopisů, kde se vyskytují nějaké informace o falzech. Není to úplné, ale aby jste alespoň věděl, kde hledat.
Moderátor
Koiko: abych tak řekl, aktuální jaxviňa :)

http://www.forumancientcoins.com/fakes/thumbnails.php?album=2
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Koiko: abych tak řekl, aktuální jaxviňa :)

http://www.forumancientcoins.com/fakes/thumbnails.php?album=2

LEPŠÍ NĚCO NEŽ NIC. SNAHA, TO JE TO OČ TU JDE.SNAHA POMOCT ASPOŇ NĚČÍM.
Moderátor
Koiko: jenže Aurea má tu galerii padělků snad 10 let beze změny a některé mince se ani nedají zvětšit, jako malá ukázka je to hezké, ale nesrovnatelně víc informací člověk získá na tom serveru, jak jsem dával odkaz.
Registrovaný uživatel
to jsem netušil, na Aureu moc nechodím, a na padělky už vůbec, ale snaha byla...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Falza, kopie a jak to rozpoznat...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1