Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Falzum Afghánistánu

Vykupminci.cz
Numisargo

Falzum Afghánistánu

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Zde uvádím jako zajímavost odkaz na velmi primitivní falzum známky Afghánistánu (Království Kábul) http://cgi.ebay.com/zt021-Afghanistan-/330500693517?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4cf3605e0d
Cena 110 USD je tedy síla. Za takovou cenu se z této emise neprodávají ani
ty nejdražší známky.
Registrovaný uživatel
Na tu jsem koukal ale že je to padělek to jsem nevěděl.
Moderátor
Patří k primitivním padělkům rozeznatelným na první pohled, pokud má člověk k porovnání pravou známku.
Cena je nesmyslná, ale viděl jsem na jedné prestižní aukci údajný zkusmý tisk ze sbírky Alfréda Casparyho. Cena byla snad 1000 USD, už si přesně nevzpomínám. Mne spíše zajímalo, kdo určil, že je to zkusmý tisk.
Tyto známky se razily tak, že se vzalo ruční razidlo, namočilo do barvy a tisklo na papír. Dochovalo se dost známek tištěných zaručeně pravým razidlem na různé druhy papíru, různých barev. Dosud nikdo spolehlivě neurčil, co jsou pravé známky a co je spekulativní tisk. Prokazatelně se razidla dostala do rukou spekulantům. Ale označit některou z těchto známek za zkusmý tisk bez jakýkoliv důkazů je velmi odvážné tvrzení.
Moc by mne zajímalo, jaký důkaz měl Caspary pro toto tvrzení.
Jinak Caspary patřil mezi desítku největších sběratelů všech dob (např. Ferrari, Burrus, Hind, Tapling, Champion, Caspary a další).
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 4. 12. 2010, 16:11. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » Falzum Afghánistánu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1