Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ferdinand I. (1526-1565)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I. (1526-1565)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nádhera,moc pěkně se mu ho povedlo rozbalit.. :shock:
Registrovaný uživatel
To je tak trochu to , o čem jsem v „Nálezy detektorem“ před pár dny psal .Věcem , které se dostanou do ornice hrozí právě orbou výrazné poškození , potažmo zničení .A žádný detektor nejde pod ornici , pokuď tam není zakopaný …tank :- ) .Proto mě osobně nadšenci s detektorem nevadí .Myslím , že kdyby tento dukát zasáhla ještě jednou radlice , tak by to byla už jen vzpomínka na dukát …A nálezce má respekt na druhou , jak si šikovně a citlivě s narovnáním poradil..
Registrovaný uživatel
Tak ona ta rulička mohla být vytvořena záměrně. Zlaté mince se takto nacházejí často srolované. Údajně se takto upravovali mince darované při křtu a následně nošené na krku navleknuté na provázku.
Registrovaný uživatel
Možné to je .Ale i tak hrozí věcem v ornici nebezpečí až skoro jistota zničení .Před několika desetiletími mi ukazoval známý archeolog středně paleolitické nálezy získané povrchovým sběrem ze severních Čech, byla to tenkrát nová lokalita na které se oralo ne více jak 20 let…No kamenné nástroje , které zde ležely přes 200 000 let a byly do té doby neporušené sice orba dostala na povrch , ale vlastně na skoro každém byl už recent a mnohdy několik. Co vydrželo statisíce let v pořádku bylo během vlastně chvilky poškozeno a časem bude víceméně zničeno…. Prostě u mne , pokuď nejsou detektoráři rabiáci a zloději , mají sympatie… :- )
Registrovaný uživatel
Určitě smotaný úmyslně.
Taky jsem našel ale ten byl teda smotán hodně precizně.Dalo práci s ním hnout,pak už to šlo dobře
Moderátor
poradnydest napsal
Možné to je .Ale i tak hrozí věcem v ornici nebezpečí až skoro jistota zničení .Před několika desetiletími mi ukazoval známý archeolog středně paleolitické nálezy získané povrchovým sběrem ze severních Čech, byla to tenkrát nová lokalita na které se oralo ne více jak 20 let…No kamenné nástroje , které zde ležely přes 200 000 let a byly do té doby neporušené sice orba dostala na povrch , ale vlastně na skoro každém byl už recent a mnohdy několik. Co vydrželo statisíce let v pořádku bylo během vlastně chvilky poškozeno a časem bude víceméně zničeno…. Prostě u mne , pokuď nejsou detektoráři rabiáci a zloději , mají sympatie… :- )

Detektoráři nejraději hledají na neoraných tvrzištích a hradech. Jistota desetinásobku.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
poradnydest napsal
Možné to je .Ale i tak hrozí věcem v ornici nebezpečí až skoro jistota zničení .Před několika desetiletími mi ukazoval známý archeolog středně paleolitické nálezy získané povrchovým sběrem ze severních Čech, byla to tenkrát nová lokalita na které se oralo ne více jak 20 let…No kamenné nástroje , které zde ležely přes 200 000 let a byly do té doby neporušené sice orba dostala na povrch , ale vlastně na skoro každém byl už recent a mnohdy několik. Co vydrželo statisíce let v pořádku bylo během vlastně chvilky poškozeno a časem bude víceméně zničeno…. Prostě u mne , pokuď nejsou detektoráři rabiáci a zloději , mají sympatie… :- )

Detektoráři nejraději hledají na neoraných tvrzištích a hradech. Jistota desetinásobku.


A nejvíc na Moravě.Ta už je téměř odkovená
Registrovaný uživatel
Pánové, s tím hledání na neoraných tvrzištích a hradech se malinko mýlíte. Tyto lokality byly vytěženy ještě před masovým rozšířením detektorů. Hádejte, kdo to tam vyluxoval?
Registrovaný uživatel
alfonsoalois napsal
Pánové, s tím hledání na neoraných tvrzištích a hradech se malinko mýlíte. Tyto lokality byly vytěženy ještě před masovým rozšířením detektorů. Hádejte, kdo to tam vyluxoval?


Tak povídej.Nerad hádám :-)
Registrovaný uživatel
Predajca tvrdí, že je to kontramarka mesta Gdaňsk, ale ja to tipujem na neznámu partizánsku skupinu operujúcu v okolí Trenčína. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Toto sa v 2017 objavilo na ebay...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kúpil som pár mincí za pár deiatok eur a keď som vybalil, tak pozerám, že mi tam týpek prihodil zopár extra drobných. Už voľným okom som videl, že na jednom niečo neštimuje :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
dobre :)
Registrovaný uživatel
Tak ten určite potešil :)
Registrovaný uživatel
Po dlhšej dobe sa zadaril pekný denár a potešila aj menej častá značka N-C 1554.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Lukáš Richter
O jeho živote vieme málo. Stretávame sa s ním prvý raz v liste. ktorý písal roku 1557 v súvislosti so sporom minciara zlata Acháza Thundla s Krištofom Füsslom. L.Richter sa tu uvádza ako pomocný rezač želiez. Z listu možno vyčítať i to, že v čase, keď ho písal pracoval pod vedením K.Füssla už asi 7-8 rokov.
Za Füsslovho nástupcu vymenovali L.Richtera 9.januára 1562. Roku 1575 sa však pre slabý zrak miesta vzdal...

Zdroj: Š.Kazimír, J.Hlinka: Kremnická mincovňa 1328-1978, Osveta 1978

Čo na to Oliver? 🤔
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Pár drobákov hlavne z poslednej doby. Ktorý-že ma najviac potešil? :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zaujímavé mincovne, mňa osobne by potešil hneď prvý bez značky i ten pod ním Košický ;) (len škoda, že sa mi nedajú zväčšiť obrázky)
Registrovaný uživatel
Mňa ten posledný, CL sa veru často nevidí :-) Ale samozrejme aj HN.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, Uherské mince nejsou můj záběr a dostaly se mi v rámci výměny i tyto denáry. Můžete mi poradit se zařazením ? Mincovna K-B je mi jasná, A-V a B-H si nejsem jistý. Děkuji s pozdravem Petr

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A-V Je Vyšehrad denár Ľudovíta II.
B-H je Kremnica
Registrovaný uživatel
Pridám sem svoj posledný prírastok do zbierky.
Denár 1527 Košice s letopočtom nad štítom, myslím, že tento tu ešte nebol prezentovaný. Treba uznať, že košickí chlapci sa nezapreli, ale aby som im nekrivdil, tak N nie sú obrátené.
FERDINANDxDx(otočené D - veď to bude istotne vyzerať ako G :mrgreen: )xRxVNA
PATRONAxxxVNGAIEx

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No a ešte rovnaký punc pre A a V.
To VNV a VNGAIE je fakt podarené. Košice sú bezodná studnica krásnych variant na rozdiel od nudnej Kremnice.
Gratulujem k veľmi peknej a zaujímavej mincí. ;)
Registrovaný uživatel
Misko krasna minca, nadherny neodzobany denar, rovny stit ako na volenych kraloch. Sice Ferda uz nezbieram, ale tomuto denaru by som vedel najst domov.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Och, tá dokonalá nedokonalosť. I love Košice 💘
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 >

Sběratel.com » Uherské mince » Ferdinand I. (1526-1565)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1