Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pekný deň, prosím o pomoc s bližším určením mincičiek. Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1. Ferdinand III. jako titulární král (1627 - 1637), krejcar 1628, mincovna Kladsko, mm. Petr Hema
2. Hrabství Montfort, Hugo IV. (1621 - 1662), krejcar 1625
3. Ferdinand II. (1620 - 1637), krejcar 1624, mincovna St. Pölten, mm. Johann Joachim Edling
4. týž, krejcar 1627, mincovna Olomouc, mm. Martin Fritsch
5. týž, krejcar 1628, táž mincovna i mincmistr, ale chyboražba "1268"!
6. týž, krejcar 1624, mincovna Brno, mm. Kryštof Wohsiedler
Registrovaný uživatel
Pokud by byl ten krejcar s chybným letopočtem (č.5) na prodej, případně ten Montfort(č.2), měl bych zájem.
Můj mail je: 2002martin@seznam.cz
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ďakujem za určenie. Chcem sa ešte opýtať na grajciar 1624 zo Sankt Poltnu. Nad značkou mincmajstra sú písmená "IIE". Čo to znamená? Je to bežné?
Dráček: Chcel som len bližšie určenie,mince nie sú na predaj. Keby náhodou v budúcnosti boli, tak ich tu ponúknem.
Registrovaný uživatel
V pohodě, kdyby Tě omrzely, tak si vzpomeň... ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Že by ta písmena I I E byla značkou mincmistra (Iohann Ioachim Edling?) :D
Dole je značka mincmistra Fellnera, pokud se nepletu, měl pod svou správou snad i St. Pölten. (instrukce o ryzosti kovu z 1.1.1624), ale rakouské mincovnictví není zrovna můj obor.
Registrovaný uživatel
:D Dík
Moderátor
Jenom doplním Jana - mincovna Sankt Pölten byla zřízena v roce 1624 (ražba zahájena v červenci) z důvodu zvýšené potřeby ražby obnovené kvalitní mince. Mincmistrem byl ustanoven Johann Joachim Edling (dříve mincmistr v Klagenfurtu), počátek ražby ale probíhal pod dohledem vídeňského mincmistra Matthiase Fellnera, proto jsou na minci značky obou mincmistrů.
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Dostaly se mi do rukou tyto dva kipry, dle mincmistra Praha B. Hubmer, jen si nejsem jist nominálem. Jde o 3 krejcary jak se správně domnívám? Omlouvám se za laický dotaz:-) Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ano, 3 krejcary
Registrovaný uživatel
koupil jsem tento 3 krejcar Ferdinanda II spolu s Leopoldama jen tak budu hádat je to mincovna Praha mincmistr du Bois?Ještě ho nemám je na cestě a ta značka je na fotce trochu rozmazaná.dík za odpověd

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ano Praha, Eliseus du Bois
Halačka: Vládní mince zemí Koruny české - typ 761a
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
Ano, 3 krejcary

Děkuji ;)
Registrovaný uživatel
Prosím o určení 3 krejcárku Ferdinanda II, ročník 1636. Omlouvám se za horší fotky. děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
mincovna Vratislav, mincmistr Jan Ziesler
literatura I.Halačka:Vládní mince zemí Koruny české - typ 1019
Registrovaný uživatel
Kucera - velice Vám děkuji za odpověď. Chtěl jsem se ještě pozeptat, zda je tato značka Jana Zieslera s Janem Riedlem nebo pouze Jan Ziesler? Děkuji
Moderátor
I.Halačka, L.Herinek a J.Marco uvádějí v období 1632-37 ve Vratislavi jediného mincmistra Jana Zieslera.
Tuto značku přiřazují L.Herinek a J.Marco Janu Zieslerovi, oproti tomu I.Halačka ji uvádí jak u společné funkce J.Riedela s J.Zieslerem v letech 1630-32, tak i v období samostatné funkce J.Zieslera v období 1632-37.
Možná více upřesní P.Gregor nebo jan322.
Moderátor
Je to značka mincmistra Jana Zieslera z Molsheimu. Kdo byl v této době vardajnem, není známo. Vardajn Riedel (či Rieger, podle mě je to jedna osoba) užíval ligaturu písmen HR nebo značku zkřížených háků na cány.
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 13. 7. 2013, 21:38. »
Moderátor
Jak píše Honza. Značky používal Háky na cány ( dva, tři i jeden) písmena HZ, IZ. Všechny značky používal současně.
Dále zde působil i jako nájemce.

Nějaké odkazy :
Numismatické zprávy 1939/25
Folia Numismatica 1987/2 str.23
Skrbek s.273 ( písmena HZ s jedním hákem )

U Riedla mám spíš poznámku, že to byl správce mincovny ( uvádí např. Petráň ). Jako Vardajna, ale pod jménem Rieger, ho uvádí v letech 1625-1633 třeba Skrbek str.272. Dále ho uváděj, v letech 1612-1653 jako řezače želez (numismatické zprávy 1935_6)

Byl jsem na služebce. Proto ta delší odezva.
Registrovaný uživatel
..dnes mi přišel tento 3 krejcar od Magorcondoria, (děkuji) chtěla bych vás proto poprosit o pomoc s přesným určením a s prosbou, zda bych mohla být zasvěcena do tajů určování těchto mincí. Opravdu v nich plavu, ale spíše je to tím, že krom Halačky jinou leteraturu na toto období nemám a protože je to období, které sbírám jen okrajově a sem tam si koupím jen něco pro radost, trošku spoléhám ve zkušenost kolegů zde.

-tuším, že někdo zmiňoval, že je to mincovna Svatý Vít? (pokud jsem to nespletla) Je znám i řezač želez, abych věděla, co si k němu napsat?
-Jak a podle čeho poznám, který groš kam zařadit? Lze jej poznat dle reversu a erbů na něm? Co je toto konkrétně za Erby?
-ta značka pod panovníkem předpokládám znamená právě rytce želez, je to tak?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 6. 8. 2013, 16:11. »
Moderátor
Korutany, 3 krejcar 1625, mincovna Saint Veit (Svatý Vít)
Spojené PS je značkou mincmistra Paula Sighartera /1625 - 1628/

Jinak ty znaky:
Červená orlice ve stříbrném poli - znak Tyrolska
Tři zlaté kosmé pruhy na modrém poli - znak Burgundska
Polcený štít, vlevo bílé břevno v červeném poli, vpravo tři černí kráčející lvi ve zlatém poli - znak Korutan

Snad jsem to nespletl :D
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 6. 8. 2013, 16:44. »
Registrovaný uživatel
Moc děkuji, hned si to k tomu napíšu. Čekám ještě jeden, tak ho sem také pak určitě dám.

Jo, k těm dotazům- dle čeho poznám, o jakou ražbu jde, jde to podle znaků na reversu, nebo se prostě řídíš jen značkou mincmistra, popř. mincovny, pokud tam vůbec je?
Moderátor
Ražby z Grazu mají místo korutanského znaku znak štýrský - bílého pantera v zeleném poli (já vím, že to je divné "zvíře" chrlící oheň, ale heraldicky to je panter a basta) :D

P.S. teď jsem se koukal, správný dnešní název města je samozřejmě Sankt Veit (česky Svatý Vít)
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 6. 8. 2013, 17:52. »
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
Korutany, 3 krejcar 1625, mincovna Saint Veit (Svatý Vít)
Spojené PS je značkou mincmistra Paula Sighartera /1625 - 1628/

Jinak ty znaky:
Červená orlice ve stříbrném poli - znak Tyrolska
Tři zlaté kosmé pruhy na modrém poli - znak Burgundska
Polcený štít, vlevo bílé břevno v červeném poli, vpravo tři černí kráčející lvi ve zlatém poli - znak Korutan

Snad jsem to nespletl :D


Jenom drobná oprava - ve znaku není orlice, je to orel, takže Tyroly to být nemůžou.... Tyrolská orlice z téhle doby je pouze na mincích z Hallu, tohle by měl být císařský dvouhlavý orel.
Moderátor
Korunko - pokud Vám to pomůže, tak přikládám seznam mincmistrů a jejich značek z rakouských mincoven za vlády Ferdunanda II. Na mincích z Grazu (Štýrsko), a Hallu (Tyroly) nejsou značky mincmistrů. Tyto mincovny identifikujete podle zemských znaků: Graz - panter, Hall - jednohlavá orlice. Někdy k rychlé orientaci pomůžou i opisy na reversu, např. STYRIAE (Graz), CARINTHIAE (Klagenfurt nebo Sankt Veit).
Ještě přikládám odkaz na seznam mincmistrů z Hallu:
http://www.numispedia.de/Hall_in_Tirol%2C_M%FCnzmeister_in

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1