Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Děkuji moc,už jsem se chvilku radoval z nové varianty a takhle se to pokazilo je to opravdu velké poprsí s krátkým límcem (815) a značka Geronis.Nechci vám kazit oči špatnou fotkou,tak se konečně musím naučit fotit pořádně:-) ,v neděli to zkusím a pošlu to na úpravu:-) Krokoušovi.Mám tady totiž ještě jeden pro mě oříšek, 2 fenik 1640 dva erby a místo F je tam A,našel jsem pouze zmínku o mincovně Mnichov,která je snad také razila může to být ono? Díky za váš čas
Registrovaný uživatel
Dobrý den,chtěl bych poradit u tohoto 3 krejcaru z brněnské mincovny.Značka mincovny je v perlovci ne v plných závorkách jak je u těchto mincí běžné.Halačka tuto variantu neuvádí.Chci se zeptat jestli se jedná o nějakou vzácnější věc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Halačka rozlišuje základní typy, nikoliv varianty. Hlavu bych si tím nelámal. Každopádně je to hezký kousek ;)
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
Halačka rozlišuje základní typy, nikoliv varianty. Hlavu bych si tím nelámal. Každopádně je to hezký kousek ;)

Díky za odpověd.Jedná se mě,ale o to,že sem se ještě nesetkal u drobných nominálů Ferdinanda II. s tímto označením mincovny v perlovci a to sem jich měl už v ruce hezkou řádku. ;)
Registrovaný uživatel
je to velice běžné.těchto je vice než s těmi nepřerušovanými závorkami
Registrovaný uživatel
omlouvám se za,hrozné fotky 8) ale jsou první tak snad se budu zlepšovat.Díky p.Kučerovi i Krokoušovi za pomoc.Nějak jsem to nestihl v neděli,mám plnou hubu stehů,tak nálada moc nebyla :(
1 obrázek Ferdinand III 1640 2 fenik ? ale to A jsem nikde nenašel může to být Mnichov?
2 obrázek dříve popsaný Ferdinand II 3 krejcar 1637 Kutná Hora Hal 815 zn Geronis
3 obrázek Něco pro Evropa I a sběratele minc Praha.I takhle mohou mince dopadnout :'( František II 6 krejcar 1795 C Praha mm Kendler
Děkuji za ochotu a trpělivost

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mam doma toliar, ktorý je prerazený z ročníka 1631 na 1632. Chcem sa opýtať, prečo sa to vlastne robilo? Bolo to kôli tomu, že toliarov napr. z ročníka 1631 bolo veľa v obehu a nepotrebovali vyraziť dalšie a len ich prerazili na iný letopočet?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bylo to z toho důvodu, že výroba nového razidla byla pracná a nákladná a proč rýt celé razidlo, když bylo dispozici téměř neopotřebované razidlo z loňského roku ;) Stačilo přerýt číslici a ušetřilo se.
Registrovaný uživatel
ako napísal jan322, nie minca sa prerážala, ale prerobilo sa razidlo a vyrobila sa nová minca.
Registrovaný uživatel
to jan322 a dula77: vdaka za info.
Takže to pravdepodobne bolo asi bežné, aj pri iných nomináloch. či?
Registrovaný uživatel
bežné, pravdepodobne u všetkých. Do určitého obdobia.
Registrovaný uživatel
Bolo by fajn, keby sem hodil niekto mince s nižším nominalom, kde sa to robili.Len pre zaujímavosť.
Registrovaný uživatel
Mincí s přeraženým letopočtem už tu bylo mnoho, chce to sledovat nebo si to zpětně dohledat ....
Registrovaný uživatel
v sekcii Leopolda I. som určite dával VI grajciar a asi aj 3 grajciar. XV grajciare boli prerábané skoro všetky ročníky a tak isto sa prerábali aj dukáty.
Registrovaný uživatel
minulý týden proběhla na A celkem bez povšimnutí aukce velmi vzácného krejcaru Ferdinanda II., tak ho sem dávám ke kouknutí, neb se to opradu nevidí každý den .. :-)

Ferdinand II., krejcar 1636, Vídeň, mincmistr Virgil Constanz von Vestenburg

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Všiml jsem si jej, ale protože sbírám jen slezské mincovny, nechal jsem jej běžet. Každopádně gratuluji ;)
Registrovaný uživatel
mám tady jeden kiprák 1622.dá se z tohodle vraku uhodnout mincovna a nominál.průměr je 26mm.díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
asi 15 Krejcar 1622, Praha
Registrovaný uživatel
Zdravím, můžete mi prosím poradit o jakou minci Ferdinanda II. se jedná?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Kiprový krejcar 1622, mincovna Kutná Hora
Registrovaný uživatel
Děkuji.
Registrovaný uživatel
velice zajímavý.Byl by k mání?Stačí k prohlédnutí.
honnval@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Ak by ste mali niekto čas mrknite mi na to či je to správne.

Prvá: Groš, Ferdinand II, 1629, Vratislav, HR Jan Riedel, Jan Ziesler
Druhý: FerII, 1624,Brno, Wohnsiedler ( tu som si nie istý ) :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
ano, jen druhý bude Brno 1625
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ďakujem dracek.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1