Prodám pěkně zachovalou skládací "hračku" z 60tých let vyrobenou v někdejší NSR. Celý fort či ranč Laramie je z plastu a je k tomu 10 figurek indiánů + 11 figurek kovbojů (či vojáků). Figurky nejsou omlácené, vypadaly takhle barevně od samého začátku a působí (alespoň na mě) vizuálně mnohem lépe než ty vzdáleně podobné "ošvihnuté" gumové kýče z NDR ze 70tých let.
Mám k tomu i původní papírovou krabici, která je ale na jedné straně roztržená. Celý ranč je jinak v bezvadném stavu, pouze je ulomený jeden jelení paroh na bráně, ale hádám, že případný nový majitel si to určitě dokáže přilepit

Dostalo to v NSR i nějaké ocenění (Dieselova medaile) v kategorii velkých plastických hraček.

V tehdejší ČSSR se to neprodávalo ani v Tuzexu, my s bráchou jsme to dostali od příbuzných v zahraničí a všichni kamarádi nám to záviděli :-)

Na Aukru jsem to ještě nikdy neviděl, na ebay je tato varianta též málo k vidění, takže prodejní cenu "střílím" trochu od boku... Nicméně jsem přesvědčen, že tahle věc potěší srdce sběratele, který podobným věcem "propadnul". ;-)

1 500 Kč + poštovné 100 Kč

Kontakt: wjem/zavináč/seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem