Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Fotoaparát Dolly

Vykupminci.cz
Numisargo

Fotoaparát Dolly

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím, jakou by mohl mít tento fotoaparát Dolly cenu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Určitě ne velkou!!!!
Registrovaný uživatel
Pokiaľ sa fotoaparát dá otvoriť a vo vnútri je malý mech (ako harmonika), tak určite okolo 60 Eur zaň dostanete. Mechové aparáty Dolly sú celkom dobre predajné, nie sú bežne v ponuke. Pokiaľ mech nemá, nedávala by som ho pod 900 Kč.
Bobinek tu každému radí, že to nemá skoro žiadnu hodnotu, neviem, o čo mu ide. Nedávno tak radil pani so vzácnymi hračkami,keby ich predala tak lacno, tak by dobre prerobila.
Registrovaný uživatel
dargo6...................pol......me (_I_) chytráku !!!!
Registrovaný uživatel
Bobinek - komentovali ste rezbu, vraj podľa Vás vhodnú na vyhodenie a nakoniec to bola gotická rezba, ktorá sa predala za viac ako 15 000 Kč. Minule ste komentovali pani hračky, že nemajú skoro žiadnu cenu a boli hodnotné. A doštudujte si pravidlá, ako sa tu máte správať.
Registrovaný uživatel
Ano řezbu sem okomentoval nikoli cenou ale pochybnosti o "parádě" ..............ale vkus je různý.................gum fig sem nepsal cenu akorate že sou pozkozeny....................... no a foták tento zas sem neurcoval cenu...................a o co mi idě ?? -o to že spousta lidí tu dává věci které starožitnosti nejsou a mysli si že nekdo urci cenu.................ale cena je jen řeč,ale peníze na stole sou důležité !!!! říkat se dá cokoli............a jinak starožitnosti se venuji už 30let a neco sem již viděl !!!
Registrovaný uživatel
Citujem Vás "I rep a cena zanetbatelná- viz požkození". Cca 30 Eur za kus nie je cena zanedbateľná.
Moderátor
Bobínek je praktik a věřím, že ty jeho odhady mají své opodstatnění, ale ti lidé se slušně ptají neb neznají tak když nevím, mlčím. Někdy si připadán jako doma. Paní Altmannová také všude byla a všechno ví a zná. Na druhou stranu, já zde čtu vše a jsem rád, neb se mnohdy poučím a doučím. Jsou zde fajn lidé, znalí svého oboru. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Já se k ceně nikdy nevyadřuji /taktéž nežadám/ protože jedna věc je cena /vyřčená/ a druhá je peníze na stole...............a ta je pro většinu důležitá. Na cenu musí býti vždy dva-ale ten kupující je důležitější!
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
dargo6...................pol......me (_I_) chytráku !!!!


Dargo6 je nežnėho pohlaví,nikoliv muž...;-)
Registrovaný uživatel
Souhlasím s Dargor6. Modely Dolly od firmy Certo z Drážďan nejsou u nás až tak úplně běžné. Vyráběly se celkem dlouho (cca 1931 až počátek roku 1938 ) ve dvou formátech (3x4 a 4,5x6) každý v několika modelech (včetně třeba luxusní verze ve zlaté barvě nebo sportovního modelu). Obecně bych u Dolly viděla reálnou cenu pro prodej* za funkční přístroj přijatelného vzhledu možná o něco menší - v Německu možná tak kolem 30-40€ a u nás cca 600-700 Kč (což zřejmě vysvětluje, proč u nás tak moc nejsou), ale mohl by i překvapit o něco vyšší cenou, bude-li ve skvělé kondici.
Bohužel se cena tohoto konkrétního přístroje opravdu nedá moc odhadovat z neostré fotografie bez potřebných detailů (objektiv, závěrka, hledáček, zadní strana, vnitřní vzhled...).

* Píšu "pro prodej", protože kupní cenu pak ještě, samozřejmě, zvyšuje marže profesionálního prodejce. V internetových aukcích typu eBay nebo Aukro dosahují kupní ceny cen prodejních (čili oproštěné o tuto marži).
Registrovaný uživatel
Môj kamoš kúpil na burze v Trenčíne Dolly okolo roku 1935 za 65 Eur, a to ho dlho zháňal do zbierky:-) Ak ho chce dotazovateľ predať, asi by bolo lepšie v SR ako u Vás. Čo som pozerala, ceny u nás sú trošku vyššie. Na FB je celkom fajn skupina "burza starých vecí" a celkom dobre sa tam predáva, môžem doporučiť.

jardelll - myslím, že bobinkovi je jedno, komu vynadá :-D Aj teraz je pod nami vlákno o fľaši, kde ho admin až musel zmazať:-))
Registrovaný uživatel
Jo jedno mi to je....................a o jake flaši mluvíte ?? Ten Trenčín ? Tak k té sem se ale vůbec nevyadřoval-tak nešiřte bludy !!!!!!
Registrovaný uživatel
Ted sem koukl na mé přispevky z ledna 017 a já tam k flaši nedaval žaden přispevek....................a uz vůbec ne Stanimu jelikož to je moj kamarád................a věci mu "nepsuju", tak nešiřte bludy!!!!! :lol:
Registrovaný uživatel
K příspěvkům bobinka mám rovněž mnoho výhrad ale je pravda že jeho odhady jsou nejrealističtější. ;)
Co se týká toho foťáku v tomto vlákně, rovněž ho za žádný poklad nepovažuji.
:roll:
Registrovaný uživatel
Nie je to tam, lebo Vás zmazali, prečítajte si to celé, viď.
"Ta finlandia je pekna, mam ju doma :-)
A ten dizajn flase trencin je minimalne z roku 1940. Jak stani povedal, maju ju v snm...
Ale co cakat od bobinka? Len hovienka z jeho ust, nic ine ;)"
"Explózia od b21-(B52) zmizla a fľaša sa dočkala uznania."

Tak kto šíri bludy?
_______________
Registrovaný uživatel
Turtle - chápem, on možno je aj odborník, ale mal by rešpektovať nejaké pravidlá slušného správania sa.
Registrovaný uživatel
Dargor6 napsal
Turtle - chápem, on možno je aj odborník, ale mal by rešpektovať nejaké pravidlá slušného správania sa.
..................ale já k "Flaši" opravdu nic nepsal,a už vůbec ne Stanimu-ten je odborník,ne amatér..................a o těch ho-vi-en to vypustil někdo,nevím proč!!! :lol:
Registrovaný uživatel
Jo Bobinek se občas vyjadřuje , jak mu zobák narostl, ale kdo ne a já se z toho nijak nevyjímám. Možná se vyjadřuje tvrdě, ale k věci ... když napíše, že to je sračka , tak já bych třeba napsal , že to je nehodnotná věc možná. Takže teď si dávám za úkol napsat vždy , že to je sračka ... to jen proto, aby si na to někteří zjemnělí uživatelé zvykli, protože v životě asi horší slovo neslyšeli. Jsme tady asi společenství dětí a paniček , ne sběratelů, kteří při slově hovno upadají do mdlob. Občas mi ujedou horší slova tady ... takže žalujte , mažte a hlavně blokujte uživatele, kteří sice mají možná hrubší vyjadřování, ale mají tomuto fóru z hlediska odbornosti co říct. Takže hovno, prdel, kamení ... to je naše znamení. Hovno, prdel, sračka ... to je naše značka. Čest práci soudruzi :D
Registrovaný uživatel
Dekuji Altmanovi,Turtlemu a Lachtanovi za podporu....................já se ale k věcem,které rozšiřuje nejakej Dargot6 nevyadřoval že to sou snad "Sračky".................u korpusu kříže /snad Gotického?? tot otázka pro znalce/ jsem napsal .....otázka vkusu na zdi /mě se líbí na zdi nějakej Mařákovec lépe/ u gum fig sem psal díky požkození cena zanetbatelná............a u Fotáku -cena nevelká /30€dle mě není velká cena v dnešní době!!! / a o flaši som nepsal vůbec....................tak nechápu proč D6 snižuje mé znalostosti-víc jak 20let sem měl obchod Antik a od ZVS se o tyto věci zajímám.Takže sem již něco viděl,koupil i prodal!!! V žádném případe se nepasuji do role "znalce" ale některé dotazy se mi zdaji spíš spekulativní a naivní,proto většinou tak reaguji-jak reaguji. A le pokud je dotaz konstruktivní a realný i já se snažím žadatelovi pomoci a neposílá m mu věci do sra,,,,,,! Tož tak b21
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Dekuji Altmanovi,Turtlemu a Lachtanovi za podporu....................já se ale k věcem,které rozšiřuje nejakej Dargot6 nevyadřoval že to sou snad "Sračky".................u korpusu kříže /snad Gotického?? tot otázka pro znalce/ jsem napsal .....otázka vkusu na zdi /mě se líbí na zdi nějakej Mařákovec lépe/ u gum fig sem psal díky požkození cena zanetbatelná............a u Fotáku -cena nevelká /30€dle mě není velká cena v dnešní době!!! / a o flaši som nepsal vůbec....................tak nechápu proč D6 snižuje mé znalostosti-víc jak 20let sem měl obchod Antik a od ZVS se o tyto věci zajímám.Takže sem již něco viděl,koupil i prodal!!! V žádném případe se nepasuji do role "znalce" ale některé dotazy se mi zdaji spíš spekulativní a naivní,proto většinou tak reaguji-jak reaguji. A le pokud je dotaz konstruktivní a realný i já se snažím žadatelovi pomoci a neposílá m mu věci do sra,,,,,,! Tož tak b21
Teď budu slušný ač mně svrbí prsty. Buď v klidu Stando a hlavně se z toho NEPOKAKEJ :D ;) :P :o Zdar a sílu Jura.
Registrovaný uživatel
Bobínek k tej fľaši si sa naozaj vyjadroval , takže buďto máš krátku pamäť alebo klameš až to dverami trieska.

Ja len hlavou krútim nad (poniektorými) moderátormi tejto stránky..
« Poslední úpravu provedl(a) pasarana v 5. 10. 2017, 9:46. »
Registrovaný uživatel
pasarana napsal
Bobínek k tej fľaši si sa naozaj vyjadroval , takže buďto máš krátku pamäť alebo klameš až to dverami trieska.

Ja len hlavou krútim nad (poniektorými) moderátormi tejto stránky..
Zrovna ti moderátoři, které máš na mysli asi jsou právě v pohodě a já k nim nemám to nejmenší... a to si piš, že jsem se i s nimi potesal. Ale přesto je uznávám, protože to nejsou holky, ale chlapi a věci neřeší šmahem ruky. Dobrý ... zastavme se... rozhlédněme se , popřemýšlejme .... dáme si všichni po kalíšku z té flašky o které je řeč , buďme kámoši a jedeme dál ... že jo ? :D
Registrovaný uživatel
pasarana napsal
Bobínek k tej fľaši si sa naozaj vyjadroval , takže buďto máš krátku pamäť alebo klameš až to dverami trieska.

Ja len hlavou krútim nad (poniektorými) moderátormi tejto stránky..
..................a můžete mi napsat co sem tam psal ? v lednu 2017 :'(
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
pasarana napsal
Bobínek k tej fľaši si sa naozaj vyjadroval , takže buďto máš krátku pamäť alebo klameš až to dverami trieska.

Ja len hlavou krútim nad (poniektorými) moderátormi tejto stránky..
..................a můžete mi napsat co sem tam psal ? v lednu 2017 :'(


Najlepšie by asi bolo keby sa k tomu vyjadril kamarád/nekamarád Stani, keďže to bolo adresované konkrétne jemu a Tí chlapi o ktorých píše Lachtan teraz asi majú hlavu v piesku. Mimochodom nebol to leden 2017 ale leden 2016.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Fotoaparát Dolly

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1