Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Fotoaparát Dolly

Vykupminci.cz
Numisargo

Fotoaparát Dolly

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
............tak leden 016 ale jelikož sa Stani něpýtal na cenu / což je podstatné/ tak nevím co bych o Flaši psal ?? Snad jen to že mi připadala novější ........ale jistě sem to nenazval srač,,,,, ono at je flaška taká aká je pokud je štíplá na hraně tak je to velky handicap !!!
Registrovaný uživatel
Ja chápem, že niektorí ľudia sem pridávajú veci, ktoré naozaj nemajú skoro žiadnu cenu, ale prídu sem slušne po radu a tak by sa im malo aj primerane odpovedať. Ak teda moderátori chcú zachovať nejakú úroveň fóra. Pretože iné je debata v krčme pri pivku a iné je to tu, kde by už tá úroveň nejaká naozaj mala byť.
Mimochodom, ja sa minerálom venujem vyše 20 rokov a keď niekto pridá do sekcie minerály aj hlúposť (napríklad stále dookola strusky ako meteority), každému tam slušne odpovieme. A jedného člena, ktorý neprimerane reagoval, sme riešili aj tam a našťastie tam už prestal chodiť. Bol tiež vraj odborník, ale vyjadrovanie katastrofa. Takže môj názor je, že je to tu zberateľské fórum, ktoré by malo byť solídne a nemal by sa tu hneď každý začiatočník zotrieť vetou s desiatimi výkričníkmi:-))
Registrovaný uživatel
Tak teraz sem prošel celé vlákno o Lahev_Trenčín..................a zaujalo mě že tam Stani píše o špatné reakci ale pod nickem bobinek21 (B52).....................nevybavuji si tak tento příspěvek ale ptám se kdo jej viděl /Da...6,Passarena/ nebyla to reakce někoho kdo má nick B52 ???
Registrovaný uživatel
A ty vykřičníky...................to mi vždy déle ostane prst na klávesnici
Registrovaný uživatel
bobinek by měl většinu času mlčet.
Registrovaný uživatel
Tu som,netreba ma hľadať. :)
Doteraz som sem písal len keď som chcel,teraz,zdá sa,musím..,patrí sa.
Dargor6 si vážim,bobinka mám rád.
Pri tej fľaši som to schytal,bol to taký krst ohňom tu na fóre,rozladilo ma to,aj sa mazalo,bez môjho pričinenia,za čo som v tú chvíľu bol moderátorom vďačný.Nebol by som rád,keby to tu ostalo svietiť na celé veky. ;)
Ja som však svoj názor na bobinka mal vytvorený už "pred fľašou" a mám ho aj po nej.Je to dobrý chlap.Je svojský a to sa všetkým samozrejme nemusí páčiť (hlavne novicom,ktorí ho nepoznajú... :) ),je realista ako poznamenal turtle a je tiež omylný. Ale to platí o každom z nás.
Ende.To je téma o foťáku,nie o b21.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Súhlasím - späť k foťáku:-)

Našla som takýto link, je to ale ten typ s mechom. Cena záleží od kupca - asi je dobre mať šťastie na toho, kto presne danú značku zháňa a dá viac, inak to na nete môže visieť dosť dlho.

http://www.aragorn-gallery.sk/dolly-mechovy-fotoaparat-4584/
Registrovaný uživatel
Dargor6, myslím, že v přípdě přístroje z tohoto vlákna půjde o měchový typ - podle té škvírky dole. Vlastně mě tak napadá... byl vůbec Dolly bez měchu? Nejsem si jistá zda nebyl prvním podobným přístrojem od Certo bez měchu až Certo-phot, který se začal vyrábět v roce 1958. I když je fakt, že o Dolly C vím jen to, že existoval, ještě jsem tenhle model neviděla ani na fotce.

Abych řekla pravdu, 65€ za Dolly v takovém stavu, jako na odkaze, bych nedala ani náhodou (i když je pravda, že bych se obecně nezajímala o přístoj v tak špatném stavu).
Registrovaný uživatel
O žádném Certo Dolly bez měchu nevím. Na Aukru se tento nejlevnější typ (pozor, v tom odkazu se už jedná o lepší verzi už se šnekovým ostŕením a dokonalejší optikou a závěrkou) pravidelné prodává asi tak okolo 300,- (korun), ten Váś vypadá zdá se hodně zachovale, takže by mohl dopadnout i o něco lépe. Žádná velká rarita to ale rozhodně není, byl mezi fotoamatéry dost oblíbený a taky celkem levný. Málokdy se ale dochová v zánovním stavu, spíš naopak.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Starožitnosti » Fotoaparát Dolly

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1