Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » FRANCOIS FOURNIER

Vykupminci.cz
Numisargo

FRANCOIS FOURNIER

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
FRANCOIS FOURNIER
Geniální padělatel ke škodě sběratelů
Při prohlížení jsem narazil na tyto stránky vyobrazením Fournierových padělků a napodobenin stojí to za prohlídnutí měl docela široký záběr ( stihl toho hodně ).
http://www.geocities.com/claghorn1p
a pak ještě
http://www.jamesbendon.com/ kliknout na Fournier forgeries.
Registrovaný uživatel
Díky za ten odkaz. I když je tento příspěvek rok starý, přesto stále hodnotný.

Porovnal jsem namátkou Církevní stát, jestli tam nenajdu nějakého Fourniera. Bingo, našel jsem hned dvě kompletní série (Michel 12-18 a 19-25). Druhá série má navíc místo originálního zoubkování 13 1/4 hrubé 11 1/4.

Druhý obrázek. U této části emise 1852 zatím váhám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
U té emise 1852 jsou všechny téměř jistě pravé, jen druhá zprava je asi padělek, ale existuje i jako dobový, tak by to chtělo porovnat...

A to že jsou ty další emise padělky, ještě nemusí automaticky znamenat, že zrovna ty od Fourniera...
Moderátor
Padělky z prvního obrázku se vyskytují celkem často a i na tomto fóru se řešily už několikrát. Asi nejmarkantnější znaky jsou jiný rozměr zoubkování a u stříhaných stejná barva známek jako zoubkované.
Druhý obrázek už je trochu větší oříšek. Vždycky je nějaká šance, že jsou známky pravé, ale pravděpodobnost je podobná jako u výhry ve sportce (ale možná jen 3. pořadí :) ).
Registrovaný uživatel
Já si jen nemyslím, že ty padělky jsou zrovna ty od Fourniera, novotisků a falz je tam velké množství např. Usigli, Moens, Gelli, Cohn a mnohé další.
Naopak u emise 1852 novotisky nejsou a celková falza častěji dobová ke škodě pošty než novodobá a pravé známky jsou levně běžně k dispozici(hodnoty 1/2 až 8 baj ražené).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » FRANCOIS FOURNIER

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1