Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Groše s kontramarkou

Vykupminci.cz
Numisargo

Groše s kontramarkou

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o určení a přibližnou cenu těchto grošíků.
První má na lístku napsáno: Bayreut Franky - erb s křížkem (Cast.22), Lindau - trojlístek (Cast.92)

Druhý: Gottingen (Cast.56), Neustad/Aaisch (Cast.121)

S díky
Bohumil K.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další grošíky, co jsem našel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je něco z toho k mání?
Registrovaný uživatel
Pokud by bylo něco na prodej, měl bych zájem o ten pamětní groš z roku 1892... :)

Jinak celkem pěkné kousky ;)
Registrovaný uživatel
To Bohous K: ty České stavy (druhá mince odspodu) bych si taky dal líbit ;-) Jinak pokud můžu poprosit, jsem nejvíce zvědavý na ty vaše "hranaté" mince a případně velké stříbrné nominály.
Registrovaný uživatel
To Vassilij: Vydržte, učím se fotit s makrem na vypůjčeném fotoaparátu. Jde to ztuha. Zkouším různé podklady a nasvícení. Viz ukázky z výuky. Pořád mi nejde zachytit ražební lesk, třeba u tohoto France Procházky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To Bohous K: ražební lesk půjde zachytit jen pod úhlem a dobrým nasvícením, ale na fotce to bude nejspíš dělat prasátka. Jinak vaše fota vypadají na možnosti fotoaparátu asi nejlépe, jak mohou - nemáte-li ovšem profesionální přístroj ;-)
Registrovaný uživatel
Zdravím, co se týče těch komtramarek, tak ta první je komtramarka německých měst Bayreuth ( Franky ) a druhá je Göttingen ( Brunšvicko ). To je můj názor...Pochopitelně, jak jsem se nedávno ujistil, nejsem neomylný a chyby v textu jsou vyhrazeny.... ;)
Registrovaný uživatel
Sorry...zase jsem se hnal do něčo.....Myslel jsem, že potřebujete určit kontramarky a né cenu...ještě jednou Sorry...Asi rychleji píšu než přemýšlím...... No aspoň jsem si to trošku procvičil..... :oops:
Moderátor
Pamätáte si niekto ako sa my grošáci vieme pochytiť ohľadom určovania grošov a biť sa za svoj názor až do vyčerpania? ;) Nie je to nič proti tomu, koľko názorov by sa vyrojilo pri určovaní ceny kontramarkovaných grošov. Kontramarky sú určené správne a po dlhej dobe sa tu ukázali konečne pravé kontramarky. S cenou je to naozaj ťažké, každá kontramarka má svoju vlastnú hodnotu, napr. dokonale vyrazenú Jihlavu určite kúpite (alebo predáte) za inú cenu ako dokonale vyrazený Regensburg. Nie som taký macher aby som vedel presnú hodnotu týchto tvojich grošov, ale cena sa pohybuje v tisíckach Kč. Vždy záleží na tom, kde sa tie mince ponúkajú; či v klasickej aukcii, alebo v internetovej...etc. Keby som zbieral pražské groše, určite by som za každú mincu bol ochotný dať 4000,-Kč, možno 5000,-Kč. Je to môj názor a do takejto ceny by som išiel, niekto sa môže smiať že by som prestrelil, iný naopak, že som z lacného kraja, ale ja by som dal túto cenu, nič viac - nič menej. Inak mince sú veľmi pekné, super kontramarky. To sa robí numizmatika, keď niekto zdedí takúto zbierku... :twisted:
Ďalší groš je Ján Luxemburský, jeden z najmladších typov. Nie sú vidieť všetky rozdeľovacie znamienka, ale podľa typu leva a písmena S na reverze usudzujem že sa jedná o veľmi bežný typ Cast. VIII.47.
Ďalej tam máš groš Václava II. typ Sm. 4 s krúžkom medzi WENCEZLAVS SECVNDVS, dobrá vec, žiadaný groš nevyše v slušnom (nie super) stave.
Ďalší groš je Ján Luxemburský typ Cast. V.36, opäť jeden z najbežnejších, slušný stav.
Ďalej Václav IV. vyzerá to na typ Hána XIV.h/1, alebo XIV.i/1-2 nedá sa určiť presne, minca nie je úplne dorazená, úplne bežný typ aj stav.
Potom máš dva pamätné groše a nakoniec (hovorím o grošoch) najstarší typ groša Jána Luxemburského Cast. I.1, pekný stav.
Naozaj slušné mince, držím palce v rozširovaní zbierky pre tvojich potomkov...
Moderátor
Jeste bych doplnil urceni 24 krejcaru a maleho grose.
Ceske stavy, 24 Krejcar 1619, mincovna Praha, mincmistr Benes Hübmer, literatura Halacka MKC 568.
Rudolf II, Maly gros 1603, mincovna Kutna Hora, mincmistr David Enderle, literatura Hanibal/Novak HN 13a/opis 7a.
Moderátor
Bohous_K - take se primlouvam za zverejneni fota vasich klip (hranacu), ty se prece jen nevidi kazdy den. Dekuji.
Registrovaný uživatel
Zatím jenom tato malá hranatá. Velké jsou v bance ve schránce, takže nafotím časem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak toto je zrovna klipa velmi obvyklá - 3 tolar Slezských stavů. Ale jsem velmi zvědavý na ty zbývající.
Moderátor
Pekna 3 Tolarova klipa z Hlohova, stejny typ byl v sobotu na aukci v Praze.
Registrovaný uživatel
Pro ty, kteří mi pomohli určit mince: moc díky.
Pro ty, kteří by koupili: nejsou na prodej (po sto první).
Pro ty, kteří pochválili: při nejblížší návštěvě hrobu předků pochvalu vyřídím.
Registrovaný uživatel
Všiml jsem si na internetu, položka 1051 a docílila slušné ceny.
Moderátor
Bohouš_K: Mohl bych si fotografie kontramarek uložit do databáze a dát je i na naše stránky???
Registrovaný uživatel
To pavelgregor: Snímky jsou vám k dispozici. Jen pro informaci, jaké jsou vaše stránky? Případně vám mohu udělat větší snímky.
Registrovaný uživatel
P.S.: K čemu vlastně ty kontramarky sloužily?
Moderátor
Já zatím oficiální stránky ještě nemám ( prostě nějak nemůžu sebrat dostatek vhodného času ), ale většinu kontramarek je možné vidět na stránkách pobočky Pražské groše.

Kontramarky vpodstatě sloužily k potvrzení platnosti cizí mince v určité oblasti. Mince byly přezkoušeny, a pokud vyhověly, byla na ně vyražena kontramarka a tím pádem byly vlastně legalizovány pro místní oběh.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pražské groše » Groše s kontramarkou

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1