Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » HaV - pof. 173 - "podtypy"

Vykupminci.cz
Numisargo

HaV - pof. 173 - "podtypy"

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj,

vím, že u HaV z roku 1923 existují dvě kategorie (A a B) dle zoubkování a 3 typy (I, II, III) dle odchylek v obrazu známky.

Mám více těchto známek, konkr. pof. 173, na nichž je zezadu vždy u čísla typu připsán i "podtyp" v rozmezí a-g (např. "II f"). V mně dostupné literatuře jsem k tomu bohužel nic nenašel (Monografii nemám).

Neví, prosím, někdo z vás něco více k těmto "podtypům"?

Děkuji za jakoukoliv reakci ;-)


Jirka
Registrovaný uživatel
Pokračoval jsem teď v prohlídce těchto známek. Některé jsou označeny ještě písmenkem x (nebo křížkem), další pak značkou (P), objevil jsem i známky, na nichž je uvedeno IV. typ. Čert aby se v tom vyznal... A to teď blazek007 prodával na Aukru příručku a já si ji nechal ujít :-(
Registrovaný uživatel
Myslím si že tyto stránky ti můžou pomoci ve tvém bádání. http://www.knihtisk.org/ Mně jsou vcelku dobrým pomocníkem. Jsou sice v angličtině, ale dnes to není problém. Případně se dá text vygooglovat v překladači.
Přeji pěkný den. soptik0412
Moderátor
Jen aby jsi se nenechal splést - u HaV IV. typ neexistuje. Někdo jej sice bude obhajovat a zastánci IV. typu tvrdě hájit, dříve jej i znalci (Karásek) označovali. Ale jedná se jen o bezvýznamnou odchylku v kresbě po opotřebení TD.
Registrovaný uživatel
soptik0412: Úžasné, děkuji, moc jsi mi pomohl ;-) Aspoň si teď ty známky budu moci hezky poskládat dle typů a budu mít zase o zábavu postaráno :-)

blazek007: Také děkuji za zajímavou informaci.
Moderátor
Jerry ozvy sa mi na mail (cez môj profil pošli správu). Pošlem ti niečo, čo ti sa o zábavu postará.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Pro Jerry: Pokud se ti podaří sehnat příručku na HaV 1923, tak kapitola 3.3 - známky IV. typu jsou vlastně známky III. typu a kapitola 3.4 - známky III. typu neplatí. Žampachům se v tom povedlo udělat pěkný guláš a také vytahat nemalé peníze z kapes sběratelů.
Registrovaný uživatel
smith: Díky za odezvu, už jsem napsal.

blazek007: No, jak jsem říkal, tvou aukci jsem prokoučoval :-) A to jsem se ještě mailem ptal, zda je možný osobní odběr :-D Snad ji seženu jinde, každopádně děkuji za zajímavé informace.
Registrovaný uživatel
Buď v klidu Jerry, na Aukru se objevuje docela často.
Registrovaný uživatel
xxJERRYxx napsal
Aspoň si teď ty známky budu moci hezky poskládat dle typů a budu mít zase o zábavu postaráno :-)


Pokud by jsi při tom skládání našel navíc raženou známku pof. 175B typ I tak bych o ni měl zájem. Výměnou bych mohl nabídnout něco na doplnění tvé chyběnky. ;)
_______________
jeden z mých koníčků filatelie a známky :)
Registrovaný uživatel
Jestli víš jak vypadá a máš tu možnost, přilož fotku. Rád se s ní seznámím.
http://www.tomfijala.cz/csrI1918-1939/znamky/uv/main2.htm
Registrovaný uživatel
Axxxxis: Pokud najdu, ozvu se. Zatím jsem se k tomu ještě nedostal, ale je tam převaha "Áček", tak nevím. Naděje však umírá poslední :-)
Registrovaný uživatel
xxJERRYxx napsal
Axxxxis: Pokud najdu, ozvu se. Zatím jsem se k tomu ještě nedostal, ale je tam převaha "Áček", tak nevím. Naděje však umírá poslední :-)


Omlouvám se, ale asi se stala chybička, když jsem si vyráběl albové listy.
Včera jsem kouknul do katalogu a u 175B se píše jen o typu II a III, takže typ I zřejmě neexistuje. :)
Ale jinak moje nabídka na výměnu známek platí. Pokud se zabýváš i průsvitkami např. u TGM nebo série Praha - Tatry tak je pár známek které mi taky ještě chybí a můžu nabídnout zase jiné.
_______________
jeden z mých koníčků filatelie a známky :)
Registrovaný uživatel
Axxxxis: Chybu jsme udělali oba :-) Nějak jsem předjímal, že mluvíš o 173, protože těch mám nejvíc. S dvoustovkami a třístovkami už je to slabší. Masaryků i Tater mám nově stovky, takže až se tím proberu (a přijde mi nový Morley Bright Roll-a-tector na průsvitky), dám vědět, co budu mít navíc ;-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » HaV - pof. 173 - "podtypy"

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1