Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Hezké kamínky

Vykupminci.cz
Numisargo

Hezké kamínky

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
caco napsal
po kremene v pohode oxidy,potom už treba diamantový prášok na jemne olejový/wdčko/ cínový,medený,plastový kotúč.

Grofik na leštenie 3000-ku kotúč??? ved to je len predleštenie


Ja zasa zatiaľ veľa vody nemútim :D mne to postačuje ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
jo jo, udělám, taky už jsem brnkl, zatím bez škod, ale to je jen otázka času ;)
Drážka už je prodloužená, takže úhel už je bez limitu ;)


ináč tiež som chcel ten hliník eloxovať ale nejak som sa nevedel dočkať brúsenie,takže nakoniec som sa na to vykašlal. budem robiť ešte jeden kus ked bude čas a ten možno naeloxujem :mrgreen: . taká otázočka,ten posun smerom dole si predpokladám robil s hustým závitom. máš to vyrobené alebo si taký závit kúpil?
Registrovaný uživatel
jo jo, přesně tak, brusku jsem složil že ji vyzkouším, vyladím a pak že to zas rozeberu a dokončím ty povrchy... no a to se už nestalo, to bych nemohl nejmíň týden brousit :lol: Takže někdy, až nebude na broušení čas ;)

Ten šroub myslíš u toho jemnýho vertikálního nastavení? To je celý dělaný, je z nerezi, je tam závit M16x1 (teď nevím, možná i 16x0,75) a chodí to v mosazný matici. Uvnitř trubky je pak docela složitej mechanismus, ten šroub posouvá pístek s klínkem proti otočení, aby se to při broušení nemohlo samo pootočit a měnit mi nastavení výšky, což by byl samozřejmě průser. No a teprv ten pístek sedí na axiálním ložisku na vrchu tý pevný tyče. Strávil jsem docela dost času vymýšlením toho, na webu je spousta fotek, ale nikde jsem nenašel, jak to maji udělaný uvnitř :'(
_______________
Registrovaný uživatel
Přidám sem jeden novej kamínek, zas brazilskej křišťál (52ct), ale tohle si časem určitě udělám i z něčeho lepšího ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
faraonove oko?
Registrovaný uživatel
pekný fantazijný brus jezevec.
Koľko času ti to zabralo ? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
ne faraonovo, ale Kleopatřino, je to známej výbrus od Boba Kellera ;)
Dělal jsem to po chvilkách, čas neměřil, ale tenhle výbrus jde hezky. Většinou dělám jeden den spodek (nachystám si i víc kamenů), pak to přelepím a druhej den dodělám vrchy.
_______________
Registrovaný uživatel
Chrysoberyl Madagaskar 1.7ct brouseno na Sri Lance :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Chrysoberyl Madagaskar 2.5ct brouseno na Sri Lance :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Sunset turmalin Tanzanie 2.75ct brouseno na Sri Lance :) foto pred a po brouseni ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Mifell, ten turmalín se mi líbí! :shock: ;)
Mám taky něco vybroušeno, jenom to nafotit... ;-)
_______________
Registrovaný uživatel
Mifell ten kamienok sa ti vydaril .

Tvoja práca ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ne neni to moje prace :) jen navrh brusu je muj :-)jde o tmavy turmalin,coz mistnim brusicum moc nejde :D brusic sam koukal jak se podaril :mrgreen: rikal ze nema cenu ho brousit je moc tmavy :mrgreen:
grofik napsal
Mifell ten kamienok sa ti vydaril .

Tvoja práca ?
_______________
Registrovaný uživatel
mifell napsal
Ne neni to moje prace :) jen navrh brusu je muj :-)jde o tmavy turmalin,coz mistnim brusicum moc nejde :D brusic sam koukal jak se podaril :mrgreen: rikal ze nema cenu ho brousit je moc tmavy :mrgreen:
grofik napsal
Mifell ten kamienok sa ti vydaril .

Tvoja práca ?


Taky jsem brousil jeden takový tmavý, ale ten i tmavý zůstal 8) Zajímala by mě ta hranice, kdy už to fakt nemá cenu brousit... ten můj byl normálně černý, ale když se prosvítíl, byl krásně zelený... jenže po výbrusu je zas černý. Natočil jsem ho správně, vybral podle mě zajímavej a funkční výbrus, ale stejně prd platný :lol: Jak vypadá spodek toho tvojeho kamene? Já brousil tohle: https://www.gemologyproject.com/wiki/index.php?title=Akhavan_-_Procrastination
_______________
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
mifell napsal
Ne neni to moje prace :) jen navrh brusu je muj :-)jde o tmavy turmalin,coz mistnim brusicum moc nejde :D brusic sam koukal jak se podaril :mrgreen: rikal ze nema cenu ho brousit je moc tmavy :mrgreen:
grofik napsal
Mifell ten kamienok sa ti vydaril .

Tvoja práca ?


Taky jsem brousil jeden takový tmavý, ale ten i tmavý zůstal 8) Zajímala by mě ta hranice, kdy už to fakt nemá cenu brousit... ten můj byl normálně černý, ale když se prosvítíl, byl krásně zelený... jenže po výbrusu je zas černý. Natočil jsem ho správně, vybral podle mě zajímavej a funkční výbrus, ale stejně prd platný :lol: Jak vypadá spodek toho tvojeho kamene? Já brousil tohle: https://www.gemologyproject.com/wiki/index.php?title=Akhavan_-_Procrastination


tento výbrus používam,lebo má super brilianciu.. s tými darkgreen turmalínmi-verdelit ,nespravíš nič,sú velmi tmavé a len máloktorý je svetlejší,dokonca sa nedá ani upraviť teplom,žiarením
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
jo jo, přesně tak, brusku jsem složil že ji vyzkouším, vyladím a pak že to zas rozeberu a dokončím ty povrchy... no a to se už nestalo, to bych nemohl nejmíň týden brousit :lol: Takže někdy, až nebude na broušení čas ;)

Ten šroub myslíš u toho jemnýho vertikálního nastavení? To je celý dělaný, je z nerezi, je tam závit M16x1 (teď nevím, možná i 16x0,75) a chodí to v mosazný matici. Uvnitř trubky je pak docela složitej mechanismus, ten šroub posouvá pístek s klínkem proti otočení, aby se to při broušení nemohlo samo pootočit a měnit mi nastavení výšky, což by byl samozřejmě průser. No a teprv ten pístek sedí na axiálním ložisku na vrchu tý pevný tyče. Strávil jsem docela dost času vymýšlením toho, na webu je spousta fotek, ale nikde jsem nenašel, jak to maji udělaný uvnitř :'(

jj rozobraté som to tiež nikde nenašiel,ale cca. si viem predstaviť ako to spraviť. predpokladám že gulatinu si si obrobil natesno do trubky
Registrovaný uživatel
Klenovec -Skorušiná SK velká záhneda 96ct - 37x25,8x19mm výbrus z hlavy,kedže som musel improvizovať kvôli vylúpnutej inklúzií ,ináč by bol výbrus cez 50mm ,mikro bublinky robili problém ,najmä na pavilone a zostali tam nejaké mini škrabančeky,muselo by sa to všetko prebrusovať od začiatku a už to bolo vyleštené. po odlepení z epoxidu sa oddelil kúsoček inklúzie na fazete,ináč je záhneda prekvapivo na slovensko číra s pekne hnedou farbou. naštastie na korune žiadne inklúzie nie sú,takže spokojnosť

https://www.youtube.com/watch?v=H5T_QWc5JkE

https://www.youtube.com/watch?v=tn4oNbs5C9g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Muj nazor je ze brus je super :) ale na tmavy turmalin nevhodny. jedina sance je Octagon s tim ze tmave strany na pavilonu uhel 85 max :) spodni fazeta je za kritickym uhlem :) udela okno ale pusti svetlo do kamene :) koruna hodne nizka :) a jeste pro info Turmalin se upravuje palenim (pro sceleni barvy) a palenim v oleji (pro zesvetleni kamene) :) ja kupuji tmave Turmaliny tak ze se podivam pres kamen k obloze nebo k oknu (ne pres slunce) pokud je svetlou stranou dobre videt tak to pujde :) ;) dodam dodatecne jeste par fotek pavilonu pro predstavu :)
caco napsal
jezevec napsal
mifell napsal
Ne neni to moje prace :) jen navrh brusu je muj :-)jde o tmavy turmalin,coz mistnim brusicum moc nejde :D brusic sam koukal jak se podaril :mrgreen: rikal ze nema cenu ho brousit je moc tmavy :mrgreen:
grofik napsal
Mifell ten kamienok sa ti vydaril .

Tvoja práca ?


Taky jsem brousil jeden takový tmavý, ale ten i tmavý zůstal 8) Zajímala by mě ta hranice, kdy už to fakt nemá cenu brousit... ten můj byl normálně černý, ale když se prosvítíl, byl krásně zelený... jenže po výbrusu je zas černý. Natočil jsem ho správně, vybral podle mě zajímavej a funkční výbrus, ale stejně prd platný :lol: Jak vypadá spodek toho tvojeho kamene? Já brousil tohle: https://www.gemologyproject.com/wiki/index.php?title=Akhavan_-_Procrastination


tento výbrus používam,lebo má super brilianciu.. s tými darkgreen turmalínmi-verdelit ,nespravíš nič,sú velmi tmavé a len máloktorý je svetlejší,dokonca sa nedá ani upraviť teplom,žiarením
_______________
Registrovaný uživatel
Aha, takže to je klasický turmalínový výbrus s upraveným úhlem? http://www.facetdiagrams.org/database/files/pc04112.html
Já si jenom neumím poradit s těma 85° ... zkoušel jsem všelijak, ale nějak mi to nesedí :? Když pak dáš fotku toho spodku, snad se chytím. Asi už na to nebudu mít dost kamene, ale zkusil bych ho i přebrousit, je i proti zatažené obloze zelenej... sice tmavě, ale zelenej. Díky moc ;)
... jo a to pálení v oleji, prozradíš k tomu víc? ;)
_______________
Registrovaný uživatel
caco napsal
jj rozobraté som to tiež nikde nenašiel,ale cca. si viem predstaviť ako to spraviť. predpokladám že gulatinu si si obrobil natesno do trubky

Asi myslíš tu hlavní tyč? Tam mám bronzový pouzdra, pevná i otočná tyč je broušená nerez. Kdyžtak pošli kontakt do mejlu... ;)
_______________
Registrovaný uživatel
caco napsal
... mikro bublinky robili problém...


jo, ty nesnáším 8) Mám pár hezkých křemenů, co jsem na podzim sbíral na polích na Vysočině, ale vybrat úplně čistej kousek bez těch bublinek a závojů je umění ;) Nakonec skoro vždycky z velkýho kamene je malej drobek. Ale já raději čistej drobek, než velkej kámen s prasklinama a bublinama... ;) Úplně stejně jsem bojoval s tím křišťálovým okem... měl jsem už hrubej tvar 4cm, ale byla tam prasklinka... dlouho jsem váhal a nakonec to odbrousil... je o 1cm kratší, ale bez chyby. A nakonec toho nelituju ;)

Ta záhněda je moc hezká, taky už pořádnej šutr ;)
_______________
Registrovaný uživatel
No ne uplne:-) je to neco podobneho jako tento....https://www.gemrockauctions.com/auctions/beautiful-748-cts-natural-neon-green-tourmaline-octagon-cut-nigerian-gem-576742. O te uprave ti reknu jen ze existuje :) v Thajsku ti nikdo nic nerekne ;)
jezevec napsal
Aha, takže to je klasický turmalínový výbrus s upraveným úhlem? http://www.facetdiagrams.org/database/files/pc04112.html
Já si jenom neumím poradit s těma 85° ... zkoušel jsem všelijak, ale nějak mi to nesedí :? Když pak dáš fotku toho spodku, snad se chytím. Asi už na to nebudu mít dost kamene, ale zkusil bych ho i přebrousit, je i proti zatažené obloze zelenej... sice tmavě, ale zelenej. Díky moc ;)
... jo a to pálení v oleji, prozradíš k tomu víc? ;)
_______________
Registrovaný uživatel
jo, díky, už rozumím ;) No každopádně si musím počkat na další turmalín, tenhle už fakt nepřebrousím ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Nemáte nějakej hezkej a jednoduchej návrh na kapku (hrušku, pear...)? Většinou se mi moc nelíbí, myslím že fakt povedených je málo. Podle mě je hezkej třeba tenhle: https://www.gemologyproject.com/wiki/index.php?title=Akhavan_-_Undine%27s_Tears ... ale kdyby bylo něco jednoduššího a rychlejšího.... ;)

Záhněda (2.9ct), funguje krásně, ale zabralo mi to celkem dost času ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Mozna ti muzu neco poslat jezdis do Brna? :)
jezevec napsal
jo, díky, už rozumím ;) No každopádně si musím počkat na další turmalín, tenhle už fakt nepřebrousím ;)
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Hezké kamínky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1