Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Hezké kamínky

Vykupminci.cz
Numisargo

Hezké kamínky

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jezevec ; úpravy kameňov je niekoľko spôsobov .
najkorektnejšia a najmenej znižujúca cenu drahého kameňa je klasická tepelná úprava .
Všetky ostatné :chemické , vyplňovanie sklom , radiačné úpravy , difúzne atď. prudko znižujú cenu , najlepší v pozmeňovaní sú aziati a pokiaľ nemáš technológiu na okamžité skontrolovanie , pre kupujúceho sú to fatálne následky.

Najlepšia obrana pred problémom je poznať zdroj , potom ešte je dobré vlastniť kvalitnejšie kontrolne gemologické naradie.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Dúfam napísal som to čiastočne zrozumiteľne.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No to já vím, ale jde mi konkrétně o ten žlutej topaz, barva je někdy fakt až jako citron a je jich teď všude plno ;-) Asi to bude tepelná úprava, jako s brazilskejma "citrínama"... jeden ten topaz jsem teď brousil a je to i podobně křehký jako přepečenej "citrín" :-) Jenom mě zajímalo, jestli o tom někdo nevíte něco víc...
_______________
Registrovaný uživatel
Použitá aj chémia.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 4. 2. 2019, 15:04. »
Registrovaný uživatel
Napred tepelna uprava s pouzitim chemie a pak radiace :) v Thajsku je spousta barev ;) za poslednich par let hrozny skok :roll:
jezevec napsal
No to já vím, ale jde mi konkrétně o ten žlutej topaz, barva je někdy fakt až jako citron a je jich teď všude plno ;-) Asi to bude tepelná úprava, jako s brazilskejma "citrínama"... jeden ten topaz jsem teď brousil a je to i podobně křehký jako přepečenej "citrín" :-) Jenom mě zajímalo, jestli o tom někdo nevíte něco víc...
_______________
Registrovaný uživatel
Presne ako píše mifell , veľa pozmeňovania , preto pokiaľ chcem mať 100% prírodné prípadne maximálne len tepelne upravené drahé kamene ktoré mňa zaujímajú musel som začať opracúvať sám ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
mifell napsal
Napred tepelna uprava s pouzitim chemie a pak radiace :) v Thajsku je spousta barev ;) za poslednich par let hrozny skok :roll:


ale fuj :shock: :roll: To jako fakt až takhle? Ten kámen zas tak dramaticky nevypadal, jenom je tak blbě žlutej :lol:
Ty modrý topazy údajně můžou nějakou dobu po úpravě být slabě radioaktivní, tak jsem schválně ten svůj žlutej změřil dozimetrem a nic, ani ťuk ;) Mám na mysli třeba tohle, fakt to je tak moc upravovaný? https://www.etsy.com/listing/639358742/new-year-offer-20325-ct-certified?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=lemon+topaz&ref=sr_gallery-1-37&pro=1&frs=1
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) jezevec v 4. 2. 2019, 21:08. »
Registrovaný uživatel
To by som ani nekupoval a keď máš nejaký doma vyskúšaj ponoriť do vody podľa mňa pustí farbu
Registrovaný uživatel
Tak to zas ne, takhle barvený to rozhodně není ;) Brousil jsem ho i řezal, pod vodou byl a barvu nepouštěl :lol: A má úplně perfektní brilanci, to by napuštěnej vodovkama neměl :D Podle mě to bude fakt jenom pálený, maximálně nějak doupravený tou radiací, jako třeba ty blbý brazility nebo jak tomu říkaj... Jak říkám, chová se to jako pálenej ametyst, má to tvrdost topazu, čili to asi topaz bude... jenom je nějak připečenej do žluta ;)
_______________
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
Tak to zas ne, takhle barvený to rozhodně není ;) Brousil jsem ho i řezal, pod vodou byl a barvu nepouštěl :lol: A má úplně perfektní brilanci, to by napuštěnej vodovkama neměl :D Podle mě to bude fakt jenom pálený, maximálně nějak doupravený tou radiací, jako třeba ty blbý brazility nebo jak tomu říkaj... Jak říkám, chová se to jako pálenej ametyst, má to tvrdost topazu, čili to asi topaz bude... jenom je nějak připečenej do žluta ;)


Ahoj jezevec,

a co dokonalá štěpnost topazu?, má ji ten materiál označovaný jako "lemon topaz"?, co jeho měrná hmotnost - odpovídá topazu (3,6 g/cm3) ??

S pozdravem kpt.
Registrovaný uživatel
... tak jsem to teda i vyfotil ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
kpt napsal
Ahoj jezevec,

a co dokonalá štěpnost topazu?, má ji ten materiál označovaný jako "lemon topaz"?, co jeho měrná hmotnost - odpovídá topazu (3,6 g/cm3) ??

S pozdravem kpt.


hmm... pravda, ta štěpnot moc topazově nevypadá :roll: :lol: :lol: Hustotu jsem neměřil, ale když už tedy, změřím... začíná mě vážně zajímat, co to teda vlastně je :lol:
_______________
Registrovaný uživatel
tož kpt, díky, kdybych nebyl blbej a línej zároveň, bylo to jasný hned ;) Hustota je rovných 2,7 :lol: :lol: ... no co aspoň mám vybroušenej kousek "brazilitu", kterej bych jinak asi nikdy nebrousil :mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
Skus ihlice, alebo refraktometer uvidis co to vlastne je...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No co by to bylo, křemen to je :mrgreen: Ten blbej brazilskej ozařovanej brazilit, brazilianit, nebo jak všelijak podobně tomu říkaj... už jsem psal, brousilo se to stejně jako pálenej ametyst, taky je to tak křehký. Zdálo se to malinko tvrdší, což mě zblbo a víc jsem nepátral ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Mozno kremen s pridanim oxidu hlinika...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
žádnej hliník, pálený a ozářený... jenom taková horší verze pálenýho ametystu...

https://www.mindat.org/min-36071.html#

https://www.google.cz/search?q=brazilit&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj32-bKiqXgAhUEyRoKHVoCDDwQ_AUIDigB&biw=1352&bih=850
_______________
Registrovaný uživatel
Potrénoval si , práca slušná a môžeš ísť na kvalitnejšie odrody ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
No co by to bylo, křemen to je :mrgreen: Ten blbej brazilskej ozařovanej brazilit, brazilianit, nebo jak všelijak podobně tomu říkaj... už jsem psal, brousilo se to stejně jako pálenej ametyst, taky je to tak křehký. Zdálo se to malinko tvrdší, což mě zblbo a víc jsem nepátral ;)


Super, myslel jsem si to, měj se jezevec.
S pozdravem
kpt.
Registrovaný uživatel
kpt napsal
jezevec napsal
No co by to bylo, křemen to je :mrgreen: Ten blbej brazilskej ozařovanej brazilit, brazilianit, nebo jak všelijak podobně tomu říkaj... už jsem psal, brousilo se to stejně jako pálenej ametyst, taky je to tak křehký. Zdálo se to malinko tvrdší, což mě zblbo a víc jsem nepátral ;)


Super, myslel jsem si to, měj se jezevec.
S pozdravem
kpt.


No zdálo se mi to divný, ale když psali topaz, tak topaz, ne? :D Aspoň zkušenost ;) Díky, taky se měj ;)
_______________
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
mifell napsal
Napred tepelna uprava s pouzitim chemie a pak radiace :) v Thajsku je spousta barev ;) za poslednich par let hrozny skok :roll:


ale fuj :shock: :roll: To jako fakt až takhle? Ten kámen zas tak dramaticky nevypadal, jenom je tak blbě žlutej :lol:
Ty modrý topazy údajně můžou nějakou dobu po úpravě být slabě radioaktivní, tak jsem schválně ten svůj žlutej změřil dozimetrem a nic, ani ťuk ;) Mám na mysli třeba tohle, fakt to je tak moc upravovaný? https://www.etsy.com/listing/639358742/new-year-offer-20325-ct-certified?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=lemon+topaz&ref=sr_gallery-1-37&pro=1&frs=1


na 99% je to citrín :mrgreen: :mrgreen: takýchto akože topázov som nakúpil vela,ked spraviš skúšku špecifickou váhou prídeš na to
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
... tak jsem to teda i vyfotil ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
v akom programe robíš tie fotky kamenov? už to tuším niekto spomínal,len neviem kde
Registrovaný uživatel
caco napsal
v akom programe robíš tie fotky kamenov? už to tuším niekto spomínal,len neviem kde


Takhle to je přímo vyfocený, upravuju jen základní věci jako že srovnám bílou, jas a kontrast a doretušuju prach, když nějakej zůstane, jinak nic. Já používám Lightroom, ale těch programů je spousta. Fotím to ve stínu za počítačem, položený na displeji mobilu.... je to jedno na čem to leží, ale na tom mobilu se mi líbí, že tak je většinou vidět i odraz spodku kamene... no ale zrovna tady to bylo nějaký tmavý, tak je vidět celkem prd ;)
Vím že to někdo retušuje z pozadí, pak udělá to pozadí uměle, dodělá tam umělej stín a já nevím co... to jde samozřejmě třeba Photoshopu, ale to už si můžeš nakreslit rovnou i ten kámen :mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
caco napsal
na 99% je to citrín :mrgreen: :mrgreen: takýchto akože topázov som nakúpil vela,ked spraviš skúšku špecifickou váhou prídeš na to


Jasně, to už je uzavřený, váha a odměrnej válec - hustota 2,7, jasnej křemen ;) Já naštěstí koupil jenom ten jeden žlutej a jeden bezbarvej (trošku do hněda) a i to je křemen ;) Moc to nestálo, zkušenost dobrá ;)
_______________
Registrovaný uživatel
caco jak sa da predlzit licencia na tom gemcade? co si pisal ze nejak prepisat datum ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Hezké kamínky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1