Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » História odznakov, zoznamy

Vykupminci.cz
Numisargo

História odznakov, zoznamy

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, uvažujem o začatí zbierky odznakov. Najviac ma zaujímajú tie s dlhou "nožičkou" (ihlou, stopkou - neviem ako to presne nazvať). Ale chcel by som vedieť niečo o ich histórii a či existujú nejaké ich zoznamy, aké odznaky sa vyrobili v ČeskoSlovensku a či sa ešte vyrábajú? A existuje nejaký približný počet, koľko druhov odznakov sa vyrobilo? Možno koľko ich máte v zbierkach a podobne. Za info ďakujem.
Registrovaný uživatel
Tak já přesně tyto .)) začal sbírat před 5 týdny a zatím jich mám přes 70 000....troufám si říci že je to zlomek co kdy u nás vyšel....
Žádné oficiální katalogy tedy pokud vím neexistují...
Jinak část sběratelů si tvoří katalogy sami...pár takových i znám a celkem se těším až do nich nahlédnu...
nyní je celkem dobrá cenová doba začít sbírat tyto odznaky.)))
Dají se koupit v řádu halířů ,ale pozor jsou velké rozdíly v kvalitě a zachovalosti odznaku neb poškozené rezaté či jinak poničené....se dloooouho opravujííí...čistí,rovnají nožičky atd...tohle nikdy nikdo nezaplatí...ale hold když nový nejsou k dispozici...je třeba vzít za vděk i těmi méně krásnými a vo tom sbíraní je.)))

Jinak vydávaní těchto odznaku hromadně skončilo někdy na začátku devadesátých let....dnes vydávají velmi omezeně tyto odznaky pár sportovních klubů,nějaká města...a z podniků tak max 3 procenta...sám sem všeho obešel xxx...i když pozor třeba v jednom ČSAD mi dali přes 1000 starých odznaků co jim ještě leželo ve skříni...byl sem rád jak mimino z dudlíku no parádaaaa..)))) :P
« Poslední úpravu provedl(a) Odznacek v 4. 5. 2015, 22:33. »
Registrovaný uživatel
70000 a každý je iný? Až taký počet som nečakal. Tak to ich dlhodobí zberatelia majú koľko potom?
Registrovaný uživatel
Já do toho skočil po hlavě a skupoval a sháněl co se dalo :mrgreen:
jinak tak 20000 jich tam bude určo 2* můžeme pak měnit není problém..... :mrgreen:
Pozor někdo sbírá třicet let a má jich třeba 2 000 ....záleží co sbírat pokud jen třeba všechny podniky v Bratislavě nebo zase chce někdo jen strojírenské podniky někdo všechny ČSAD atd atd atd...
Registrovaný uživatel
tady je náhledek mé zatím neroztříděné sbírky )))

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Paráda, tak tomu naozaj hovorím skočiť po hlave.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » História odznakov, zoznamy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1