Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Hodiny G. Becker - stáří?

Vykupminci.cz
Numisargo

Hodiny G. Becker - stáří?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím a mám dotaz na odborníky přes nástěné hodiny:
Jak jsou asi staré dvouzávažové hodiny G.B. s vteřinovou ručičkou?
Foto ciferníku a výrobního čísla přikládám.
Děkuji za každou informaci!
Fokker

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle sériového čísla 796385 by měly být vyrobeny ve Freiburgu v letech 1885-1890.Pokud je to origo a není zadní deska z jiného stroje.
Registrovaný uživatel
Myslím si, že je vše originál, teda pokud to nepředělal nějaký děda hodinář. Hodiny byly na půdě u babičky, alespoň co si pamatuji, takových dobrých 35 let a babyčka je údajně dostala od svého strýce a to bylo tak před cca 76 lety.
Mě mátla ta vteřinová ručička, kterou jsem ještě na hodinách G.B. neviděl Ani tem zkrácený nápis na první značce jsem ještě neviděl. Něco málo jsem si přečetl, pár značek viděl ale také tu kotvičku na číselníku ne.
Fokker
Registrovaný uživatel
Ještě dotaz, čím se dá odstranit ta bílá hmota na mosazných částech - koroze?
Nějaká zaručený čistící prostředek? nechci ale aby se to lesklo jako nové, ta patina má svůj půvab.
Dík Fokker
Registrovaný uživatel
Zkus ušní vatičku namočit do citronové šťávy , stačí ten koncentrát do čaje a myslím, že to pustí.
Registrovaný uživatel
Zapoměl jsi na jedničku před 7čkou, tak že jeden milion sedm set.........
To samé číslo je i na přední desce.
Sběratelé, to Vás je tu tak málo - neporadíte?
Další otázka, jak čistit?
Děkuji všem
FOKKER

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na ty kovové části - ty "bílé" bych použil velice jemný šmirgl,třeba 1200 nebo vodní šmirgl a na sucho jen strhout tu zoxidovanou vrstvu.Ale na funkčnost to stejně nemá vliv,krom těch 12 zoubků na té páce po levé straně,ty očisti hlavně - je to k odbíjení a tavrtulka nad nima se v nich musí pěkně pohybovat,aby se ti nestalo že se ti odbíjení sekne. Každopádně ten strojek by zasloužil pořádně očistit v acetonu a promazat. Co se týče čísla to nevím, jsem v tomto teprve začátečník :(.
Registrovaný uživatel
nezdá sa mi rok výroby určený v predchádzajúcich príspevkoch. Ak je stroj origo,taký unášač kotvy sa vyrábal v Bromove a to je obdobie po r. 1900
Registrovaný uživatel
Také si myslím a dle čísla stroje by odpovídal rok 1917, ale mohu se mýlit.
Registrovaný uživatel
Omlouvám se,ale podle 3.fotky jsem viděl jen 6ti místné číslo....přehlídl jsem 2.foto.V tom případě je vyroben v letech 1912-1913.
Registrovaný uživatel
aj tak mi nedá pokoj originalita stroja. Nestretol som sa/možno sa mýlim/s číslovaním unášača kotvy na strojoch G.B.Ak to bývalo možné,nesedí mi číslo na kotve s číslom stroja,a neverím,že by taká firma robila niečo podobné.Mne to pripadá akoby bola celá kotva menená z iného stroja,pretože číslo aj znaky sa zhodujú z výrobou vo Freiburgu. Takisto som ešte nevidel na stroji G.B. značenie KURZ v rámiku
Registrovaný uživatel
Zdravím KANTORe
Předem píšu, že nejsem odborník, pouze se o hodiny začínám zajímat.Pár jsem již opravil, ty mám doma a ještě jdou! Ještě později přidám dotaz na ročky.
Přidávám pár fotek k závěsu. Je dvojitý, na tyči od krokového kola je přes tyčku spojen závěs, do kterého je zavěšeno kyvadlo. Myslím, že to je patrné z foto.
Ještě přikládám pár fotek celku.
K historii hodin. Dobrých 50 let ležely nefunkční u babičky kamaráda na půdě a potom tak 15 let u něj v garáži. Je možné, že nějaký tamní hodinář dal stroj dohromady podivnou kombinací. DRP asi znamená deutsches raichs patent?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Už tady tato fotografie byla, ale u jiného tématu. Je to - myslím shodný, nebo alespoň podobný stroj.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to je v poriadku,ďakujem za každý názor. Táto rubrika nie je na presadzovanie svojich názorov,z každého príspevku sa dá poučiť.O to by malo ísť,však jednotlivec nevie všetko,ale keď sa dajú viacerí dokopy určite budú vedieť viac. Ak je to možné zadajte mailovú adresu na výmenu skúseností
Registrovaný uživatel
Doufám, že jsem neporušil pravidla D.F. Ale adresu na žádost posílám: fokker.e@gmail.com
I já budu rád za každou radu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Hodiny G. Becker - stáří?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1