Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Hodiny

Vykupminci.cz
Numisargo

Hodiny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, doma mám tyto hodiny viz foto. Nevíte někdo o jaký typ se může jednat? Vzadu je razítko Rudolf Angst Maffersdorf. Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/jak-vkladat-dotaz-20085
Registrovaný uživatel
Se..e..e :D . Tady je určení, odpovídající kvalitě fotky :mrgreen: . Takže vyfotte ty hodiny pořádně, celé. Samozřejmě už podle toho kousku fotky každý ví co je to za období ale pro pořádek to udělejte jak se má a dozvíte se víc. Takto akorát víme, že je prodával německý čech Rudolf ve Vratislavicích nad Nisou. Pokud to zvládnete, vytáhněte ven i strojek a vyfotte zadní stěnu, bude tam pravděpodobně značka výrobce.
Registrovaný uživatel
Aha, myslela jsem, že jsem na stránkách kde bych se mohla dozvědět vic o hodinách. Ale jak tak koukám je to tu jen o posmivani a urazeni. Omlouvám se za vklad fotky, smažu a radši se zeptam jinde. Diky za nic
Registrovaný uživatel
Milá Veroniko, zatím Tě nikdo neurážel ani se neposmíval.
Naopak, Fenix188 Ti dobře poradil kde najít jméno výrobce.
Trochu mi připomínáš pacienta který si stěžuje na zubaře že po něm chtěl aby otevřel pusu.
Kdyby hloupost nadnášela... :roll:
Registrovaný uživatel
Veronika toto fórum je bezplatná poradňa a má to tu nejaké pravidlá. Pokiaľ chcete niečo určiť, v prvom rade musíte dať kvalitné fotografie celého predmetu. Fenix je odborník na hodiny a určite tu nikoho nezosmiešňuje a neuráža. Ale pokiaľ nevidíme strojček a celé hodiny, ako Vám ich tu niekto má pomôcť datovať alebo povedať niečo bližšie?
Registrovaný uživatel
VeronikaJakub napsal
Aha, myslela jsem, že jsem na stránkách kde bych se mohla dozvědět vic o hodinách. Ale jak tak koukám je to tu jen o posmivani a urazeni. Omlouvám se za vklad fotky, smažu a radši se zeptam jinde. Diky za nic
My taky díky za nic, nic jste na fotografiích neukázala. Tak co chcete víc ? Já říkám toto a za tím si stojím : jsou to fakt hodiny a myslím, že nejde o starožitnou skříň ... trefil jsem to ? Veroničko ešli jo, tak co jsem vyhrál v tom vašem kvízu :P Nic ve zlém, jen čurina muší být, ne ? :D :D ;) :)
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 22. 3. 2018, 11:04. »
Registrovaný uživatel
VeronikaJakub napsal
Aha, myslela jsem, že jsem na stránkách kde bych se mohla dozvědět vic o hodinách. Ale jak tak koukám je to tu jen o posmivani a urazeni. Omlouvám se za vklad fotky, smažu a radši se zeptam jinde. Diky za nic


Ješitnost a ego je zlo. Jsme tady lidé, kteří tomu obětují hlavně čas a nemálo peněz aby se přiučili věcem dávno zapomenutým. Je to jen na nás, zda se o vědomosti podělíme, nebo ne. Mnohdy tu padne dotaz, podobný tomuto, kdy člověk chce vytěžit maximum z ničeho a to nejde. Naprosto bez práce chcete vědět informace, které nás něco stály a my se o ně rádi podělíme. No jen běžte ke starožitníkovi se zeptat na informace, určitě se s vámi rád zadarmo podělí..takže bych očekával, že si někdo dá aspon trochu té slušnosti a práce a dá sem všechny dostupné info. Bohužel, žijeme v dnešním konzumu, kdy jsou lidé zvyklí dostat vše na talíři a tak místo "pardon, neměla jsem čas si přečíst pravidla, napravím to" se nám dostane ještě kartáč, že vlastně urážíme a děláme frajery. To moje "Se..e..e" byla hádanka, která vám měla po dosazení dvou písmen skutečně dosadit období výroby hodin ale vy jste z toho udělala akorát alegorii, česky - jinotaj. A vyložila si to nějakým urážlivým způsobem. A přitom to bylo myšleno hlavně jako metafora k vaší nekvalitní a nicneříkající fotce, kdy já si musím domyslet, co se asi skrývá pod dvířky a spodkem fotky.
Ale přesto, jak se píše v Písmu, nastavím druhou tvář a pokusím se vytěžit z té fotky maximum. Rudol Angst Maffersdorf. Jak už jsem psal, německý čech z Vratislavic nad Nisou. Dnes jsou však označováni jako Sudetští němci. S nějvětší pravděpodobností prodejce hodin, takže můžete s jistotou prohlásit, že vaše hodiny tikaly v místech zrodu Ferdinanda Porscheho nebo z opačného konce, bestie Konrada Henleina. Vyrobeny pravděpodobně za první republiky a odtikávali čas i během sčítání lidu v roce 21, kdy se 23.4%lidu československého hlásily, stejně jako pan Rudolf, k německé národnosti. Co z toho vzešlo dál je temnou skvrnou v našich dějinách, nejprve obětováním ČSR a odtržením Sudetské oblasti a o pár let pozděj krvavému vyhnání sudetských Němců. Takže kdoví, jak pan Angst jednou skončil. A ted prosím, celkové foto hodin a znovu opakuji, pokud si na to troufáte a vytáhnete ven strojek, vyfotit zadní stěnu. Bude tam výrobce.
Registrovaný uživatel
Napsal jsi to hezky kámo, tak doufám že tazatelka doplní a přestane trucovat...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Hodiny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1