Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » Hodnota 5000,- bankovek, rok.1999 a 2009

Vykupminci.cz
Numisargo

Hodnota 5000,- bankovek, rok.1999 a 2009

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, co se týče bankovek jsem úplný amatér a proto bych byla ráda, kdyby mi někdo pomohl zorientovat se v jejich hodnotách. Zda je vůbec vyšší, než jejich nominální, a jestli má cenu tyto bankovky uchovávat?
O sérii B z roku 1999 jsem se dočetla, že cenu vyšší má - ale o kolik? Samozřejmě je mi jasné, že se to odvíjí i od stavu bankovek, jde mi spíš o nějaký rámec. Jde u zachovalých bankovek o desítky, stovky, nebo více korun?
Ohledně série C z roku 2009 mě zajímá, zda hodnotu bankovek zvyšuje, pokud jich následuje více za sebou v číselné řadě? A pokud ano, jaký počet se na ceně nějak odrazí?
Budu moc ráda za každou reakci, která mi rozšíří obzory :)
Registrovaný uživatel
O kolik vůči čemu? Nominálu? v N stavu cca:
100Kč B ~ 1500Kč
200Kč B ~ 2000Kč
500Kč B ~ 1300Kč
1000Kč B ~ 2000Kč
2000Kč B ~ 3000Kč
5000Kč B ~ 6000Kč

Číslená řada nemá u obecného sběratele moc na cenu vliv. Sběratel chce do sbírky jednu bankovku, víc dohromady mu spíš přidělává starosti. Cena řady při prodeji je stejná jako násobek jednotlivých bankovek, někdy mín.

5000Kč C v N stavu má dneska pořád cenu nominálu. Je jedno kolik jich máte dohromady ;)
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
« Poslední úpravu provedl(a) PasikCz v 15. 5. 2021, 15:49. »
Registrovaný uživatel
Super, moc Vám děkuji za reakci!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » Hodnota 5000,- bankovek, rok.1999 a 2009

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1