Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » I.Rácz - Nepočul o ňom náhodou niekto ?

Vykupminci.cz
Numisargo

I.Rácz - Nepočul o ňom náhodou niekto ?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Obrazy priniesla zo sebou na Slovensko moja teta. Bývala až do r.1950 v Čechách/České Budejovice/. Druhý obraz je od iného autora / netuším od koho /ale má pekný letný motív. Obidva sa mi páčia,visia mi na stene,no nič bližšie o nich neviem. No ale ja som iba laik. Nerozoznám gýč od umenia.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mně se ty obrazy docela líbí. Ten první sice na pohled vypadá jednoduše, ale kompozice je zajímavá, jsou tam prvky naivního umění, (což není totéž co amatérismus) a výsledek nepůsobí tuctově.
Možná Iréne Rácz, maďarská malířka (1907-1938), která by to musela namalovat ve svých 17ti letech, což však není vyloučené, protože už coby 19ti letá (v r. 1926) vystavovala v Národním salónu v Budapešti.

Dvojka také nebude dílo amatéra, takže zkuste to pořádně prohlédnout, zda nenajdete signaturu či alespoň monogram. Případně jukněte i pod rám...
Registrovaný uživatel
Mně se také líbí,
první je mile upřímný a ten druhý téměř Cézanovský.
Registrovaný uživatel
Dobrý deň. Pozrel som sa poriadne aj pod rám, ale nič som nenašiel. Ale nadobudol som dojem, ako keby niekto dávno ten obraz zmenšoval, aby sa mu vošiel do rámu. Podpis asi chýba preto,že bolo z krajov strihané alebo rezané. To je všetko samozrejme len môj názor. Takže nerobil sa rám na obraz, ale obraz sa zmenšil do rámu. Hoci ten rám zďaleka nie je najlepší. Ináč je to maľované / neviem či to poviem správne / niečim ako farebné kriedy. A je namaľovaný na čiernom tvrdšom papieri. Neviem ozaj čo je to, niečo ako čierny výkres, alebo rys. Každopádne by bolo dobré ho nechať odborne prerámovať. Ale mne sa do toho nechce. Nie som až taký fanúšik obrazov.
Registrovaný uživatel
jestli mate v umyslu ten kridou malovany obraz preramovat,tak nezapmente na sklo!
Registrovaný uživatel
Prerámovať ho nebudem dávať Ak nemá signatúru a rám je v takom stave, má vôbec nejakú hodnotu ?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » I.Rácz - Nepočul o ňom náhodou niekto ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1