Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Identifikacce znamky

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikacce znamky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den, chtel bych vas poprosit jestli by mi nekdo nepomohl identifikovat nasledujici znamku. Nenasel jsem ji v zadnem katalogu.
Jde o dvojznámku E.Beneše a A.Hitlera vytvořené pravděpodobně z 50 haléřové tmavě zelené známky Beneše z roku 1937.
Co jsem zjistil tak by měla být i cenná, ale spíš mi jde o to o co vůbec jde, kam s tím? :P

Můžete se na ni podívat zde:
http://sakal.chytrak.cz/filatelie/hitler_benes_1.JPG
http://sakal.chytrak.cz/filatelie/hitler_benes_2.JPG
Registrovaný uživatel
P.S. Pokud by to slo, tak mi napiste na mail Assassin.kt@centrum.cz.
Dekuji, Zdenek.
Administrátor
Dekujeme za dotaz. Tyto evidentne propagandisticke padelky vidim poprve v zivote. Asi jsem toho jeste hodne nevidel, ale evidentne je to propagandisticky padelek - pokud to neni pocitacova uprava.

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 2. 7. 2007, 11:43. »
Registrovaný uživatel
Dobry den, pocitaova uprava to skutecne neni, vcera jsem to osobne fotil.
Zajimalo by me, jakou to ma priblizne cenu.
Protoze sem tuto znamku zdedil po dedovi a bylo mi receno ze by mohla mit cenu.
Administrátor
To netusim. Jak rikam nikdy jsem to nevidel. Musel by to prozkoumat znalec jestli to neni nejaky podvod. Cenu to muze mit, ale i nemusi.
Administrátor
Mohu Vam pomoci a sepsat na toto tema clanek na infofila.cz. Mozna se nekdo kdo to zna ozve a poradi
Registrovaný uživatel
To by bylo super. Moc dekuji.
Registrovaný uživatel
Cenu to podle nema zadnou. Podle me jde o nejakou ciste spekulativni (filatelistickou?), soukromou upravu. Nejakej podnikavec Benesovi proste jen dokreslil patku a knirek. Nic oficialniho..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Administrátor
No elle urcite mas pravdu. Ale existuji propagandisticke padelky, ktere nejakou tu sberatelskou cenu maji. Toto, ale vazne neznam a tezko rici kdy to mohlo vzniknout. Kdyby tech znamek bylo v obehu vice tak mozna, ale ma to cenu spise spekulativni. Osobne bych to nekupoval obzvlast, proto, ze to je dokreslene a ne vytistene.
Administrátor
Kdyby to byl vytisteny propagandisticky padelek (na obou znamkach) primo z te doby tak to by byla jina, ale toto vypada bud na rucni dokresleni nebo pocitacovou upravu.
Registrovaný uživatel
Jak můžete vědět že to je dokreslené?
Dá se to nějak poznat na první pohled?
Já totiž nic nepoznam a přijde mi že to je tištěné.
Registrovaný uživatel
Dobrá tedy, dejme tomu že to je propagandistický padělek z té doby.
Jakou by to pak mohlo mít cenu?
Já si nejsem jistý, ale myslim že by jich mohlo být i víc.
Administrátor
No nemuzu sak rikam, ze by to musel videt znalec, ale myslim si to... Apropo kdo by to vlastne tiskl jako propagandisticky padelek? Sudetsti nemci? To se mi moc nezda.
Administrátor
Cenu? Jak rikame pouze spekulativni..
Registrovaný uživatel
No to co říkáte zní logicky, ale trochu mi to zklamalo.
No tak ted tedy počkám na ten článek, nebo zkusím kontaktovat nějakého znalce. Slo mi o to, jestli to někdo nezná a jak koukám tak asi ne.
Administrátor
Ja osobne jsem to nikdy nevidel. Poslal jsem odkaz panu Benesovi z Domu filatelie. Tak uvidime.
Registrovaný uživatel
OK, dekuji.
Registrovaný uživatel
No ja si myslim, ze pokud by to byl opravdu nejaky propagand. padelek, tak by byl vseobecne znam.
Ja ale o nicem podobnem (na csl. znamce) nikdy neslysel.
Navic mi unika pointa neceho takoveho - Kdo a proc (v jake dobe) by delal z Benese Hitlera?? Jaky by to melo smysl??
Stejne jako existuji stovky druhu ruznych bud polooficialnich nebo ciste soukromych (tim padem zcela bezcennych) "revolucnich pretisku" (masove vyrabenych kolem kvetna '45 az do 60 let), tak v tomto pripade si podle me take jen nekdo hral a kreslil si. Mozna dokonce i nedavno.
Kdyby to bylo neco oficialniho, navic vznikleho v te dobe primo v tiskarne, muselo by o tom byt neco znamo.
Coz neni.
Ani ty dve spojene znamky (kazda jina) se mi nezdaji..

Podobne propagand. znamky jsou zname napr. z doby 2. svet. valky z Anglie - tam se v te dobe OFICIALNE tiskly napr. nemecke znamky s portretem Himmlera namisto Hitlera, coz melo za ucel vytvorit rozbroje uvnitr NSDAP. Nebo ke konci valky se nad nemeckem shazovaly znamky kde byl portret Hitlera stylizovan jako lebka. Stejne tak nemci tiskly platne anglicke ale upravene znamky, kde byl namisto kralovny vedle krale zobrazen Stalin, zidovske hvezdy a pod.. Takoveto ciste propagandisticke znamky samozrejme cenu maji, a to protoze byly vydany obema stranami oficialne - nemely za ukol vytahnout z filatelistu jen penize, tak jak tomu pri podobne vyrobe rarit obycejne byva.
Pokud napr. ja zitra vezmu arch znamek s Klausem a domaluju/dotisknu mu tam rohy, tak to nic oficialniho nebude - a nebude to mit nikdy zadnou cenu.

Co se tyce znamek ceskoslovenskych nebo z obdobi protektoratu, tak o nicem podobnem -oficialnim- mi nic znamo neni..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
« Poslední úpravu provedl(a) elle v 2. 7. 2007, 19:59. »
Administrátor
Souhlasim elle - dobre jsi to shrnul...
Registrovaný uživatel
Nevím proč pořád spekulujete o malování. Ta známka leží doma už nejméně dvacet let netknutá. A skutečně když se a ní koukám tak nepoznám že by bylo něco přimalováno. Proč bych se pak také ptal na původ té známky, když bych věděl že je malovaná.
Registrovaný uživatel
Samozřejmě děkuji za podrobnou expertýzu.
Administrátor
Protoze kdyby to byl tisk tak by to melo byt na obouch znamkach - ne pouze na jedne z tech dvou ukazanych.. Myslim, ze nikdo jiny se k tomu asi jiz nevyjadri. To co jsem poslal do Domu filatelie tak tam asi nemaji cas - resi velke obchody :-).
Administrátor
PS: vy jste ji nemusel namalovat nebo doplnit. To mohl udelat nekdo pred Vami
Registrovaný uživatel
Nu dobra, tak ted mam cekat, jestli se teda z Domu Filatelie oyvou ano?
Kazdopadne dekuji za ochotu.
Administrátor
Nebo si tam zajdete primo se znamkou. http://www.filatelie.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=45

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Identifikacce znamky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1