Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » **IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Vykupminci.cz
Numisargo

**IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Myslím, že Opaváci budou mlčet - podle mého názoru to není Troppau, ale Grottau (Hrádek nad Nisou); G není tak výrazné, ale T ve srovnání s písmeny T a P ve jménu jde rozeznat spolehlivě.
Možná by pomohlo mrknout, co je na rubu (J. Špaček - Krakowitz/Krakoviny??? něco takového, ze skenu špatně patrné); vypadá to jako dobová poznámka, předpokládám, nějaká obec v okolí.
Podle spojení "Soirées fantastiques" (= kouzelné večery?) a podle obrazců na poukázce bych tipoval na fiktivní peníze pro kouzelníky (případně pozvánky na kouzelnické varieté) - viz obdobné na obrázku a v odkazech. Přijde mi, že je tam jistá designová inspirace (zvlášť rozvržení, písmo vlevo, obrázky...) :
http://www.hjalmar.fr/gal19.htm
http://www.kajacques.fr/etudes-diverses/les-billets-publicitaires/pseudo-billets-anciens/


„Ernst ist das Leben, heiter ist die Kunst.“ - to je citát od Schillera

Mimochodem jméno toho člověka může být právě umělecký pseudonym pro nějakého eskamotéra ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://www.online-ofb.de/famreport.php?ofb=boehmisch_wiesenthal&ID=I7358&nachname=THIEL&modus=&lang=sk

a nějací Thielovi v Hrádku určitě žili ;-)
Registrovaný uživatel
Také si myslím že je to Grottau, ovšem nejsou to ani fiktivní kouzelnické peníze, ani fantasy bankovka - je to vstupenka.
A sice vstupenka na jedno z těchto kouzelnických představení. Je to na ní přímo napsáno. :D
Souhlasím s acme2000 že to vypadá na pseudonym nějakého eskamotéra, těžko to dnes zjistit. Hodnotou 100 guldenů se nenechte zmást, je to opravdu jen vstupenka která má evokovat "něco luxusnějšího"...
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mám doma padesát korun českých, kde byl přeložený roh a tak vznikla vada. Bankovka je jinak ve výborném stavu.
Může mi někdo říct, jakou to má cenu?
Děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Cenu ma, jeden kolega to tu zbiera, tak sa urcite vyjadri 💲
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Zdravím fraho,

řeč je zřejmě o mně. :)
Díky za dotaz a za obrázek. Zázrak to není, přeložení není velké, přesto cena bude orientačně v desetinásobcích nominálu.
Pokud je na prodej, sídlím na chybotisky@gmail.com.
Registrovaný uživatel
Děkuji za rychlou odpověď.
Registrovaný uživatel
Ahojte. Vedeli by ste mi povedať, čo je toto za "anulat" ? Nemá žiadne číslo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak bud nejake chemicke odstraneni serie a cisla, nebo bylo cislovani bankovky i serie vynechano, pak by to bylo hodne zajimave ...
Anulat to asi nebude, spise chybotisk nebo manipulovana bankovka
Registrovaný uživatel
Na sálovce by se o to popralo mnoho sběratelů! ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Moderátor
Pod UV?
Registrovaný uživatel
UV ma napadlo, skúsim. Porovnával som ju s inou bankovkou serie X, ten "atom" za sto je o niečo nižšie vytlaceny.
Po číslovaci ziadna stopa.
Registrovaný uživatel
v tom "atomu" asi zadny zadrhel nebude, koukal jsem tak zbezne na serie X na aukro, nekde je ta horni obezna draha tesne nad napisem STATNI, jinde vyrazneji vys. I poloha toho protonu se meni ...

Jestli mas moznost vyfotit pod UV (nebo alespon zkontrolovat), bude to rozhodne zajimave, dobry napad.
Registrovaný uživatel
Myslíte, ze by tam tie čísla uv farbou mali byť natlacene, alebo nie? Ak by bola v niečom vyprata, budú nejak rozmazane?
Bankovka je v unc, nepozorujem na nej žiadne pranie. Ráno pozriem pod uv, ja ho nemám, musím ísť na pumpu, tam mi to kuknu.
Registrovaný uživatel
zajímavé, a UNC? :P
Registrovaný uživatel
v nedeľu pôjdem do BA na aukciu, tak ak niekto sa bude chcieť pozrieť na živo mal by som ju mať zo sebou.
Registrovaný uživatel
do BA nemám šanci, poslal bys mi fotky (normální, ne proti světlu) na mail?
Přírůstek do sbírky nebo...?
Registrovaný uživatel
Ja bankovky nezbieram. Bude na predaj, ale samozrejme sa budem snažiť o tržnú cenu, aby mi zostalo nieco aj na kávu.
Skuste zateoretizovat, aká by mohla byť cena, v pripade ze nie je dodatocne upravená.
Registrovaný uživatel
nedovedu si představit podle fotky co vidím, jak by mohla být dodatečně upravená.

Na aukci ČNSPP se nedávno prodaly hezké chybotisky této stokoruny za slušné ceny, 7-8 tisíc pokud se nepletu, takže orientačně asi tak, i když u chybotisků je cena nevyzpytatelná v obou směrech.

Jestli ji chcete nutně prodat v aukci, tak mi prosím potom pošlete odkaz, abych ji nepřehlédl. :)
Registrovaný uživatel
Tak asi som bol veľký optimista keď som ju kupoval, 8000 Kč nie je ani zďaleka to, čo som dal. :roll:
Moderátor
dula77 napsal
Tak asi som bol veľký optimista keď som ju kupoval, 8000 Kč nie je ani zďaleka to, čo som dal. :roll:


Čomu nerozumiem to nekupujem, alebo pred kúpou sa snažím zistiť cenu.... ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
no tak pokud 8 tisíc není ani zdaleka cena nákupní, tak potom nezbývá než jen popřát hodně hodně štěstí
Registrovaný uživatel
Nebuďte pesimisti. Čo ak pod uv svetlom bude lepšia skupina, mozno to pár kaciek pridá. :D
Registrovaný uživatel
já jen doufám, že držíš slovo a bez ohledu na nákupní ji pustíš za cenu tržní :)
Registrovaný uživatel
Ahoj,dlouho jsm tady nebyl,tak teď budu votravovat s dotazama častějc,musím s zorientovat v tom,co se nahromadilo :) .A začnu tady a teď.V bankovkách se moc neorintuju a tak se ptám:mám-li např.bankovku,která s prodává v bezvadném stavu třeba za 100,a mám-li ve stejné sérii po sobě jdoucí čísla-třeba tři-je cena pořád 300 a nebo vyšší?A je-li vyšší,dá se říct obecně tak o kolik?Dík za poučení :oops:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » **IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1