Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » **IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Vykupminci.cz
Numisargo

**IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 55 56 57 58 59

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
zdravim, chcel by som sa opytat, ci je to hlupost ten kolok madarsky ??? dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Do neba volajúca vtákovina. Nie je to kolok, ale obyčajná poštová známka. A na tejto emisii nemá čo robiť ani pravý kolok.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
To někdo slepil známkou ,aby se ten šrot úplně nerozpadnul 😀
Registrovaný uživatel
Presne to ma napadlo ako pre, aby sa nerozpadol papier. Chcel som si to overiť, lebo pri rozpade ru sa diali veci...mám aj kolok na 100 korune a s nejakým podpisom...pridám foto..
Dakujem
_______________
Registrovaný uživatel
Tu je ta stovka , co ma zachyteny kolok.. toto by uz asi malo byt v poriadku, vsak?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Prosím o určenie hodnoty v tomto stave. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Obávám se, že cena je velmi, velmi nízká, blízká nule. Sběratelsky je ten stav nezajímavý a nejde ani o žádnou raritu.

satestsat121 napsal
2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rad by som bol keby mi niekto poradil či má význam nezameniť neplatné bankovky Českej republiky mám 1000 korunové rok 1996 série C,D,E,F niektoré čísla E86817000 E 69966652 F 24784144 iba som zaregistroval posunutie ochranného prúžka v rozpätí 12 mm+ -??? a 2000 korunové rok 1996 séria A bez vodoznaku ??? a 2000 korunové rok 1999 séria B s vodoznakom a iba som zaregistroval v ochrannom prúžku niektoré čísla (2000kč )sú vytlačené opačne ???!!!... Zaujímavé niektoré čísla2000korún 1999 B 45796449 ....450 ... 451 ... xxx ...453 ...454 ...455 ...456 ...457964457 . Sú to teda obyčajné neplatné alebo v nejakom apekte zaujímavé či presahujúce nominálnu hodnotu . na výmenu ich plánujem zaniesť do konca mesiaca . poteší ma mňa amatéra názor odborníka Ďakujem
Registrovaný uživatel
Ahoj Ondrejko,
jestli budeš příští týden 29.6. na burze v Trenčíne (pokud to máš blízko) tak se zastav ukázat Tvoje bankovky ke konzultaci..., rád poradím na místě! Cenu nechávat si je má smysl pouze u bezvadných exemplářů, tedy takových, které neprošly oběhem a nejsou ani jinak poškozené... Obracené číslice v ochranném proužku jsou normální - je to takto u všech! A pokud budou Tvoje bankovky horší než uvádím, mohu Ti je, budeš-li chtít, na místě vyměnit za nové české anebo EUR. Ostatně jako i jiným kamarádům ze Slovenska, samozřejmě zdarma... Můj kontakt: blacknotes@centrum.cz
Registrovaný uživatel
ďakujem za odpoveď až dnes som zistil že príspevky sú v opačnom garde čiže najnovšie na poslednej strane. ale nakoľko sú moje bankovky z obehu , tak ich teda zajtra odnášam na výmenu za platné do ČNB. Kvalitatívne sú niektoré na úrovni 2-1 podľa môjho úsudku a ako amatéra ma pri podrobnejšom študovaní bankoviek zaskočilo koľko nezrovnalostí ( nemyslím jedinečné) odchýliek je medzi bankovkami rovnakej nominálnej hodnoty najviac ma m.i. zaskočílo umiestnenie ochranného prúžku na 1000 ČK od" mimo pleca " až "skoro po krk ". Naoko jednoduché je po podrobnejšom pohľade priam alchýmia ,ťažká šachová partia , takže klobúk dolu pred Vami čo sa v tomto labyrinte vedomostí v téme dokážete orientovať , je to doslova veda s množstvom neznámych a aj známych veličín ktoré sa často menia a či som ja amatér niečo na bankovkách prehliadol to ostane tajomstvom ale do určitého momentu naberania vedomostí v téme je to časovo aj orientačne náročné čím viac sa do toho človek zahĺbi. Takže ešte raz ďakujem za odpoveď a prajem úspešné burzy ďakujem ondrejko
Registrovaný uživatel
Asi tak Ondrejko.... V horším stavu fakt nemá cenu si je nechávat! Ještě jsem si všimnul že píšeš o 2000 Kč série A bez vodoznaku? Co tím myslíš? Kdyžtak pisni na ten můj email... Diky
Registrovaný uživatel
na lícnej strane napravo v časti mena EMA DESTINNOVÁ majú bankovky 2cm pozlátený pás na šírku bankovky viditeľný bočným dopadom svetla a v ňom vytlačené 2000 viackrát . Toto obsahujú bankovky z roku 1999 . ALE NEMAJÚ TO BANKOVKY Z ROKU 1996

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 55 56 57 58 59

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » **IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1