Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace (keramickeho?) predmetu, oznaceni a k cemu slouzilo

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace (keramickeho?) predmetu, oznaceni a k cemu slouzilo

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den,

potrebovala by som pomoct s identifikaciou tejto nastennej keramiky, ak sa to nazyva keramika. Google moc nepomohol. K comu to sluzilo? Na zadnej strane su oznacenia, ktore sa mi tiez nepodarilo rozlustit. Razitko vyzera ako osem lupienkova sedmikraska. Vie ma, prosim, niekto nasmerovat?
Velmi pekne dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
majolika,výrobce neznám...
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
majolika,výrobce neznám...


Parada, dakujem, toto mi velmi pomohlo. Nasla som podla toho tuto znacku.
https://www.google.com/search?q=stara+role+porcelanka&espv=2&biw=1097&bih=543&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjv0e37r67SAhXDWxQKHZVjDEoQ_AUIBigB#tbm=isch&q=majolika+oznaceni&*&imgrc=ncyX14inL8msdM:
Pochadza zo Znojma. Este raz dakujem. :)
Registrovaný uživatel
Kdyby to bylo na prodej, zkusil bych se o to uchazet. Je to nadherna serepeticka :)

Kdyztak Pavel.kucera05@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Jen se pokusím o identifikaci. Jde dle mne o závěsnou žardinieru na suché květiny z první poloviny 20 tého století a je fakt pěkná. Myslím, že cena nebude pod 2000 Kč a nechci přispěvateli nade mnou kazit koupi, ale ať jsme seriozní, že ano ?
Registrovaný uživatel
To jste trochu zkazil, jelikoz si tolik nemohu dovolit. Ale ma pani dostat "50 kc" od starozitnika a jeste dostat vynadano jakou ji dela milost nebo si to za takovou castku koupim ja?

Pani stejne nepise, tak uz to asi prodala.

Jinak jsem presvedceny, ze je to jeste 19. st. a celkem me prekvapuje, ze znacka neni tak znama (to neni vitka, jen ze Davida povazuji za temer vseznaleho a prekvapilo me to).
Registrovaný uživatel
No možná to může být i přelom 19/20 stol.. Tu cenu jsem asi nepřestřelil, protože já kdysi prodal něco podobného , ale byla to žardiniera na postavení a dostal jsem 6000 Kč. No jo, ale tehdy se prodal před krizí i tvrdý rohlík za pěkné peníze, teď to je trošku jiné. Myslím, že i teď nejsou 2000 Kč přehnané a možná i víc by to mohlo stát, ale nechci moc polemizovat a mohu se mýlit. Mám názor, že těchto věcí už moc za pár korun neseženete, jedině by to musel být kup se štěstím...
Registrovaný uživatel
To co je na fotce je běžná keramika z 2. poloviny 20. století vyrobená na britských ostrovech, sice hezká, ale cenu má tak kolem 500 Kč.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Adalbert napsal
To co je na fotce je běžná keramika z 2. poloviny 20. století vyrobená na britských ostrovech, sice hezká, ale cenu má tak kolem 500 Kč.
Adalbert
Tobě věřím... takže asi určeno. Zkoušel jsem hledat v KOUZLO KERAMIKY A PORCELÁNU to L, razítko je rozmazané, takže se nedá identifikovat.... nic jsem nenašel, proto asi že to je nové, jak píšeš...
Registrovaný uživatel
Adalbert napsal
To co je na fotce je běžná keramika z 2. poloviny 20. století vyrobená na britských ostrovech, sice hezká, ale cenu má tak kolem 500 Kč.
Adalbert



Značka není příliš dobře vyfocena, ale řekl bych, že je to tato:

Obrázek vložený uživatelem

a to je značka - Rudolf Ditmar Znaim z let 1879 - 1910
Registrovaný uživatel
Je to poškozené - na levé straně chybí plody cesmíny
Registrovaný uživatel
Postreh. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Aj vľavo dole je to asi odlomené.Škoda.
-s-
Registrovaný uživatel
To je zamotané, to je zamotané :D No Packa a já si říkal jestli to není ta značka mé secesní žardiniery prodané za 6000 Kč, jak jsem psal výše. Něco mi říkalo, že je mi to povědomé.... No ale, když jsem to nenašel V Kouzlu keramiky, tak jsem si říkal , že má třeba Adalbert pravdu. Nejsem kovaný v porcelánu a majolice, tak jsem znejistěl ... Ale pořád mi to vrtalo hlavou ... Jo a mám v pergole takovou tu obyč žardinieru já nevím 20 tá léta a jo je tam to razítko co uvádíš :D Takže DITMAR URBACH ???
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 2. 3. 2017, 21:56. »
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
To je zamotané, to je zamotané :D No Packa a já si říkal jestli to není ta značka mé secesní žardiniery prodané za 6000 Kč, jak jsem psal výše. Něco mi říkalo, že je mi to povědomé.... No ale, když jsem to nenašel V Kouzlu keramiky, tak jsem si říkal , že má třeba Adalbert pravdu. Nejsem kovaný v porcelánu a majolice, tak jsem znejistěl ... Ale pořád mi to vrtalo hlavou ... Jo a mám v pergole takovou tu obyč žardinieru já nevím 20 tá léta a jo je tam to razítko co uvádíš :D Takže DITMAR URBACH ???



Ne :) Rudolf Ditmar !
Registrovaný uživatel
packa napsal
lachtan napsal
To je zamotané, to je zamotané :D No Packa a já si říkal jestli to není ta značka mé secesní žardiniery prodané za 6000 Kč, jak jsem psal výše. Něco mi říkalo, že je mi to povědomé.... No ale, když jsem to nenašel V Kouzlu keramiky, tak jsem si říkal , že má třeba Adalbert pravdu. Nejsem kovaný v porcelánu a majolice, tak jsem znejistěl ... Ale pořád mi to vrtalo hlavou ... Jo a mám v pergole takovou tu obyč žardinieru já nevím 20 tá léta a jo je tam to razítko co uvádíš :D Takže DITMAR URBACH ???
Aha :D


Ne :) Rudolf Ditmar !
Registrovaný uživatel
packa napsal
Adalbert napsal
To co je na fotce je běžná keramika z 2. poloviny 20. století vyrobená na britských ostrovech, sice hezká, ale cenu má tak kolem 500 Kč.
Adalbert



Značka není příliš dobře vyfocena, ale řekl bych, že je to tato:

Obrázek vložený uživatelem

a to je značka - Rudolf Ditmar Znaim z let 1879 - 1910


je to určitě tato značka. Mám takto značených předmětů více. Jenže to kupuji na blešáku a zatím naštěstí do 100 Kč (jsou to dekorativní talíře).
Buď je čas hledat a nakupovat za 100 Kč nebo se vydělávají peníze a starožitnosti se musí kupovat za 10000 Kč :))
Registrovaný uživatel
Otázka bola aj na to, k čomu to slúžilo. Okrem už uvedených možností, sa to mohlo najmä v bohatších rodinách využívať aj ako nádoba na svätenú vodu - svätenička. Ostatne aj v súčasnosti sa predávajú sväteničky nielen s náboženskou tématikou:

http://eobchod.ssv.sk/eshop/svatenicka-30x13-cm/p-558.xhtml
http://www.sashe.sk/charis/detail/solnicky-svatenicky-1
Registrovaný uživatel
dochtor napsal
Otázka bola aj na to, k čomu to slúžilo. Okrem už uvedených možností, sa to mohlo najmä v bohatších rodinách využívať aj ako nádoba na svätenú vodu - svätenička. Ostatne aj v súčasnosti sa predávajú sväteničky nielen s náboženskou tématikou:

http://eobchod.ssv.sk/eshop/svatenicka-30x13-cm/p-558.xhtml
http://www.sashe.sk/charis/detail/solnicky-svatenicky-1
Pro mladší a neznalé slovenského jazyka svatenicka rovná se česky kropenka. Doufám, že se Dochtor nezlobí za překlad :D Dochtor vieš ako to je s tiemi mlaďochmi a jejich znalostí Československého jazyka :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 3. 3. 2017, 11:03. »
Registrovaný uživatel
Zdravim vsetkych komentujucich, teraz citam, co sa to tu vlastne deje. O predaji som neuvazovala, potrebovala som len zaradit backstamp do obdobia, pripadne vyrobcu. Je to naozaj R. Ditmar Znaim, ale skor ako kropienka (ktore mavaju nabozensky motiv) mi to pripomina tu vec na stene, na tretom obrazku ( http://www.zelenka-veterani.cz/katalog/zbozi/0021726/rudolf-ditmar-znaim-sanitats-a-waserleitungs-gegenstande ). Aj obdobie by sedelo. A ako poznamenal "packa", na lavej hornej strane chybaju tie cervene bolule, inak nema ziadne ine poskodenie. Uvazujem, ze by som to dala restaurovat.
Registrovaný uživatel
souhlasím s Vámi zrestaurovat a ponechat,velmi pěkné.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace (keramickeho?) predmetu, oznaceni a k cemu slouzilo

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1