Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Identifikace mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace mince

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den .
Identifikoval by někdo denáry? Je první Cach 196? Druhý jsem nemohl najít. Může někdo pomoci?

Děkuju.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejsou české
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Děkuju.
A co tito dva?
Díky předem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Horní je bavorský, spodní český. Když tak mi napište na email: mince01@seznam.cz
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Hezké, pokud je budete prodávat dejte vědět, nebo dejte do kategorie "prodej mincí".
_______________
Moderátor
viking123:
když mě napíšeš na mail: jan.vid@seznam.cz, tak ti ty mince určím, i tu horní dvojici (kupovat nemám ambice)
Registrovaný uživatel
Tak pro všechny, kteří by také rádi věděli, co je to za zajímavé mince a nemají ambice kupovat:
1) Churská diecéze (Švýcarsko), Ulrich I., katalog Dan. 984. Vzácná mince kterou jsem viděl pouze jedinkrát, mimořádně krásný líc na tento typ.
2) zatím bez určení, až bude čas, snad doplním
3) Jindřich IV. (Bavorsko), nejspíš Řezno (bez záruky) a pak by to byl katalog Hahn 27. Lze přesně určit na razidla podle Money Trend, tak možná později. Chtělo by to lepší foto rubu.
4) Boleslav III. nebo mezivládí (česká mince), katalog Cach 188. Velmi vzácná mince bez jména Boleslava. Na obou stranách je zkomolený a zkrácený nápis PRAGA CIVITAS NACUB.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
ad 4) Já tam toho Boleslava vidím celkem pěkně, jen mírně zkomoleného, i s titulem DVX
Moderátor
nez si to tady zase majetne entity rozeberou bez jakehokoliv prinosu pro nas ostatni, nepremysleli jste, ze by se to mohlo zpracovat, aby nam ostatnim zbyl aspon clanek k precteni a ochytreni se?
Registrovaný uživatel
ad 4) tak já ho tam nevidím, ale tím netvrdím, že by tam být nemohl. Tak to můžu nazvat Cach 188 var, případně pro hnidopichy Cach 186 var. V některých aukcích ČNS by to klidně nazvali C 186/188. To je úplně jedno. Určení je i tak správné.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
denar: Boleslav a dvx tam je, určitě tam (na straně s křížem) není PRAGA CIVIT NACVB, ani zkráceně
Cach typologii č. 186-188 zjednodušil, odkazuje se ale na podrobnější výčet razidel, který uvádí, především na základě chrášťanského nálezu, J.Smolík.
V každém případě, celou diskuzi můžeme vést jen díky tomu, že někdo někdy příslušné nálezy zpracoval a publikoval.
« Poslední úpravu provedl(a) jv64 v 12. 9. 2020, 12:20. »
Registrovaný uživatel
Ahoj všichni.
Mnohokrát děkuji za vaši pomoc. Jste skuteční odborníci.

Měj krásný zbytek dne.
Registrovaný uživatel
Takže nám k těm mincím nic víc neřekneš? Jen "díky a čau"?
Registrovaný uživatel
No a co by sis představoval? Prostě nemá o rande zájem.
Registrovaný uživatel
Čekal jsem alespoň pusu na rozloučenou :)
Registrovaný uživatel
Tak to jo, já myslel že chceš souřadnice GPS nebo telefon na toho kňoura co to vyryl. Se zaleknul toho náletu, to jsou ty introverti...
Registrovaný uživatel
To je nádhera. Kde si je kopnul? Stačí okres nebo alespoň kraj
Registrovaný uživatel
Věděl by někdo co je to zač?předem díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zadej si do gůglu "hochrandpfennig...
Moderátor
http://sachsenpfennig.de/tpk_mol_a.html
Moderátor
denar napsal
ad 4) tak já ho tam nevidím, ale tím netvrdím, že by tam být nemohl. Tak to můžu nazvat Cach 188 var, případně pro hnidopichy Cach 186 var. V některých aukcích ČNS by to klidně nazvali C 186/188. To je úplně jedno. Určení je i tak správné.

Já tomu prd rozumím, ale když i já v tom rozeznám Boleslaus dux, tak už to něco znamená! :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Denárové období » Identifikace mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1