Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace puncu, stáří a materiálu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám dřevěný starší obraz, kde na zadní straně je uveden výtvarník R. Gajvas. Ve vyhledávači mi to nic nenachází. To je nějaký neznámý autor? Potřebuji zhruba odhadnout cenu obrazu.

Předem děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, vie niekto poradiť čo sú to za značky? Je tam obrázok bicykla , z ľava písmeno I, z prava D a nad obrázkom STE. Vidieť to iba pod mikroskopom, mobilom som nedokázala lepšie odfotiť. Je to malý prívesok. Za každú radu ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
Zlato, značka ryzosti 375/1000, platná 1968 až 1992.


lepie ako 333..mama ziskala obrucku nevedel som odkial je bol tam len rok potom som zistil podla datumu ze vtedy mali svadbu moji praprastarí rodicia, poslanec si bral dceru ministra,mama ju nosi miesto tej co jej dal oco:)u mna je tam hodnota zlata menej podstatna , ide mi skor o to kdo ju nosil na ruke
Registrovaný uživatel
Gabikam napsal
Zdravím, vie niekto poradiť čo sú to za značky? Je tam obrázok bicykla , z ľava písmeno I, z prava D a nad obrázkom STE. Vidieť to iba pod mikroskopom, mobilom som nedokázala lepšie odfotiť. Je to malý prívesok. Za každú radu ďakujem.

Obrázky:

[imgLocal=https://www.sberatel.com/diskuse/imagesExtension/img/19771/684824/27014_4qqelW.jpg]https://www.sberatel.com/diskuse/imagesExtension/img/1

9771/684824/27014_4qqelW.tn.jpg[/imgLocal]

mne to pripada ako cislo 825...

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
POll napsal
Zdravím vás, dalo by se určit z této značky o jaký materiál se jedná? Prsten

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


je tam punc slabo ho ale vidiet tak asi zlato
Registrovaný uživatel
Adalbert napsal
První fotka je stříbro, puncováno R-U puncem pro stříbro o ryzosti 800/1000.
Druhá fotka je stříbro, puncováno rakouským puncem pro 15 lotové stříbro, punc je z roku 1854 a používal ho puncovní úřad ve Vídni. TD je vídeňský stříbrník Thomas Dub.
Bachner byli vídeňští stříbrníci bylo jich několik.
Všechno co jsem Vám zde napsal je na netu, a pokud Vás to opravdu zajímá, lze to velmi snadno dohledat včetně životopisů jednotlivých stříbrníků.
Adalbert


uz som mu to siel napisat ja,ste macher,tiez mam na jednej lyzici dianu punc 800 striebro
Registrovaný uživatel
grofik napsal
satanius napsal
Dobrý den,
mám zlatý prsten " ruka v ruku" údajně ze 16.století bez puncu.
Jaká může být ceca. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Pekný prsteň, dobovú pravosť výrobku môže potvrdiť nejaký stredovekár z múzea, archeologického ústavu, prípadne znalec nejakej renomovanej aukčnej siene. Pokiaľ sa nájde spojitosť s majetkom nejakej historicky zaujímavej osoby, aj cena bude adekvátna.


presne tak,toto som chcel pocut mam nejake strieborne veci a zistujem aj koho boli,nie len starobylost a kov..mam napr lyzicu co mala teta ministra barona Ghilanyho atd,ktory zachranil uhorsko nemecko a rakusko pred hladom cez prvu svetovu vojnu
Registrovaný uživatel
satanius napsal
Dobrý den,
mám zlatý prsten " ruka v ruku" údajně ze 16.století bez puncu.
Jaká může být ceca. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

boli sme sa spytat v zlatnictve na naramok--nalpa povedala ze to nie je zlato lebo nema punc a ze smaragd je puknuty takze nie je to smaragd, v skutocnosti smaragdy casto pukaju, stracaju tak sice na hodnote ale je to dokazom pravosti..zirkon totiz nepuka a je tak stary ten naramok ze vtedy sa este nepuncovalo,my sme sa len nad tym zasmiali pretoze to bol naramok dcery zupana z 500 rocneho rodu, takze urcite to nebol žiadny shit

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
calleb68 napsal
dobrý den , získal sem po rodině z Viedne par maličkosti a mezi tím i tyto čajové lžičky , původně sem se zaradoval no když mi bylo řečeno ze se jedna o pozlacené stříbro radost byla tutam , ale možná mají přeci je nějakou zberatelskou hodnotu a tak bych byl velice vděčný za vaše názory s pozdravem db

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


radujte sa aj tak su krasne a cenne i ked nie zlate
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Cena nula. Je to nejaký šmejd alpaka alebo nerez.
Používaj to. Ja som to posunul mačkám 😅

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


vy ale viete cloveku spravit radost ale aspon vie na com je:))
Registrovaný uživatel
Tivito napsal
Dobrý den, dokáže mi někdo říct něco ohledně tohodle prstenu? Jediné info co mám je, že je v rodině přes 100 let :). Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


kamen skor granat ako rubin ten by bol svetlejsi
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Falaux napsal
Dobrý den, kamarád má lžičky, zlatník netuší ani kov a ani nezná punce. Lepší foto nemám, poradí někdo? Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

vsak nam v zlatnictve ta nalpa povedala ze nie je to zlato lebo nema punc a bol to naramok co nosila dcera zupana a bol z doby kedy sa este nepuncovalo, mal smaragd puknuty na ktory povedala ze nemoze byt smaragdom, ku tomu smaragdy su krehke a praveze zirkon nepuka lebo je umely..my sme ku tomu nepochybovali o pravosti len sme chceli cenu.zrejme brigadnicka:))

Obrázek vložený uživatelem


Zlatník netuší kov? Pak lze využít nejbližší pobočku puncovního úřadu.
Registrovaný uživatel
Tomas1986 napsal
Ahoj pomůže mi tady někdo dík jestli to má nějakou cenu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

[imgLocal=https://www.sberatel.com/diskuse/imagesExtension/img/19771/6714

74/28203_XiCzAV.jpg]https://www.sberatel.com/diskuse/imagesExtension/img/19771/671474/28203_XiCzAV.tn.jpg[/imgLocal]


vsak to je pan prstenov:)ale nema cenu kupim za 10 eura:))
Registrovaný uživatel
ale ne ,,ma to cenu je to 900 stribro sa mi zda...90% stribro
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
To je z traktora?

ale zo strieborneho:))
Registrovaný uživatel
Zdravím, potřeboval bych pomoci s identifikací toho co jsem našel na půdě po dědovi. Vypadá to jako zadní kryt starých hodinek. To jestli je to opravdu zlato mi ukáže až to odnesu ke zlatníkovi. Děkuji za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
MetalGear247: Bezcenná krytka z madla pokličky nějakého šmejdského hrnce. Děda byl sběrač?
Registrovaný uživatel
lordkraky napsal
boli sme sa spytat v zlatnictve na naramok--nalpa povedala ze to nie je zlato lebo nema punc a ze smaragd je puknuty takze nie je to smaragd, v skutocnosti smaragdy casto pukaju, stracaju tak sice na hodnote ale je to dokazom pravosti..zirkon totiz nepuka a je tak stary ten naramok ze vtedy sa este nepuncovalo,my sme sa len nad tym zasmiali pretoze to bol naramok dcery zupana z 500 rocneho rodu, takze urcite to nebol žiadny shit


Zlatnice měla samozřejmě pravdu. Neurážejte ji, vaše báchorky z bezcenného šuntu žádný klenot neudělají.
Pravost zlata se dá jednoduše ověřit na zkušebním kameni asi v každém zlatnictví. Případně si zajděte na puncovní úřad, u vás na východě je nejbližší v Košicích.
Registrovaný uživatel
Nataradza :

Děkuji za info, myslel jsem si to.

Jinak ano, děda sbíral různé věci ale většina cenností šla s pozůstalosti, když se na to seběhli všichni příbuzní jak kobylky.
Mě zbyl gramofon, k němu desky a obraz od Oto Bubeníčka. Tohle jsem našel když jsem byl uklízet na půdě.
Registrovaný uživatel
Nevíte prosím někdo, kterému prvorepublikovému zlatníkovi mohla patřit mistrovská značka BF? Existuje někde seznam zlatníků, registrovaných u puncovního úřadu za 1. republiky? Punc vpravo je lvíček 4.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
- Nevím komu patří BF
- Existuje seznam výrobních značek - je k nahlednutí na (hlavním) PÚ v Praze.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Registrovaný uživatel
Zdravím,vie niekto poradit čo je to za značku? Je tam punc 835 a označenie striebra používaneho v období slovenskeho štatu od 1941 roku,ale tu značku nepoznam...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ahoj všem prosila bych určení prstenů,mely by být všechny ag a staršího data-pozůstalost, všem co se vyznaj a poradí dekuju.
s kamenem asi - červená sklo, modré nevím a jeden je snad jantar
Registrovaný uživatel
Přeji všem hesky večer mám doma už delší dobu jednu věc o které nic nevím rád bych po prosil jestli mě může se někdo nato podívat a něco zjistit o tym protože já ani nevím na co to asi dříve používali předem děkuji a posílám foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přeji všem hesky večer mám doma už delší dobu jednu věc o které nic nevím rád bych po prosil jestli mě může se někdo nato podívat a něco zjistit o tym protože já ani nevím na co to asi dříve používali předem děkuji a posílám foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1