Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » identifikace známek

Vykupminci.cz
Numisargo

identifikace známek

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahojte,
dostalo se mi do ruky pár známek po dědovi. Vůbec nevím, jestli jsou ceněné nebo spíš na vyhození. Vyhazovat je rozhodně nemíním!!! Jen bych rád znal váš názor, jestli má cenu prodávat to na aukci nebo to někomu věnovat. Písněte prosím když tak co je to za známky, jejich hodnotu (fialové, červené a zelené) a z jakého roku by mohly být. Vzadu jsou na některých uzké proužky - to asi sloužilo k nalepení, že?

Díky :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
halierove polozky...
_______________
Registrovaný uživatel
německá říše....10 orlice..1924-pár korun
a ty s tou trubkou jsou z let 1922-23 ražené mají cenu už spíš v desítkách korun (tam už je třeba zkoumat rozdíly v barvách....až tisíce korun) neražené s nálepkou...cca 2koruny :) ale myslím že těžko prodejné....jsou snad v každém albumu
Registrovaný uživatel
dejte dětem...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
ražené jsou hodnotnější jak bez razítka???? Tak za ty tisíce asi mít nebudu... Nebo mělo by nějaký význam to někomu svěřit ať se mrkne?
Registrovaný uživatel
jj jsou :) je to taková výjimka u nových to nehrozí
Registrovaný uživatel
nevím ta prostřední 4 se mi zdá tmavší...ale šance je mizivá :D.. na barvu je spousta vlivů...světlo,vyprání,chemie atd.
Registrovaný uživatel
zkus to..pokud máš někoho blízko :) bud zaplatíš pár korun za ocenění a nebo dáli bůh nějakou tu tisícovku...ale budeš mít :)
Registrovaný uživatel
kde by se to dalo ocenit? Myslím u koho? U sběratele nebo jsou na to odborníci?
Moderátor
mvisek napsal
kde by se to dalo ocenit? Myslím u koho? U sběratele nebo jsou na to odborníci?

Myslím že bude lepší nikam nechodit a ušetřit penízky a čas. Ocenění těchto známek je jen hypotetické a kde nic néni, ani čert nebere. Kdyby tam byla vzácnější varianta, tak je určitě pořádně označená a asi i bez nálepky na zádech. ;)
Registrovaný uživatel
tak s těma nálepkama je to složitější.....bývavali dost v modě :)
Moderátor
Složitější? Spíš kouzelnější. Dnes jsou u obchodníků a na burzách staré známečky čisté s krásným lepem, ale kde se všechny takové našly- nevím. 90% sběratelů je opatřilo nálepkou a naráz jsou všechny s pěkným lepem. Pokrokové metody repase nezastavíš :D
Registrovaný uživatel
:D i tak se dá :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » identifikace známek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1