Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ilustrátoři dobrodružné lit.

Vykupminci.cz
Numisargo

Ilustrátoři dobrodružné lit.

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pro zájemce o dobrodružnou literaturu i pro sběratele doporučuji tuto novou knihu. Autor V. Prokop má za sebou již monografie o Burianovi, Krumovi a Vraštilovi.
https://www.touzimskyamoravec.cz/kniha/ilustratori-dobrodruzstvi/
Registrovaný uživatel
Profa napsal
Pro zájemce o dobrodružnou literaturu i pro sběratele doporučuji tuto novou knihu. Autor V. Prokop má za sebou již monografie o Burianovi, Krumovi a Vraštilovi.
https://www.touzimskyamoravec.cz/kniha/ilustratori-dobrodruzstvi/


Škoda, že tam není uveden Teodor Rotrekl.
Registrovaný uživatel
Dnes jsem knihu dostal konečně do ruky. Jde o fascinující práci, zejména po faktografické stránce. Vedle notoricky známých, jako je Burian nebo Krum, jsou zde dosud nikdy nezveřejněné informace o dalších autorech. Napadá mne třeba Jan Goth, Hynaisův žák, jehož obrazy se právě draží v Platýzu. A třeba Bimbo Konečný, jehož monografie už existuje, zde má uvedeny další, dosud nezveřejněné informace.
K tomu dobrý papír a skvělý tisk.
A povzdech, že tam někdo není, je zbytečný. Podstatné totiž je, kdo tam je!
stepanik napsal
Profa napsal
Pro zájemce o dobrodružnou literaturu i pro sběratele doporučuji tuto novou knihu. Autor V. Prokop má za sebou již monografie o Burianovi, Krumovi a Vraštilovi.
https://www.touzimskyamoravec.cz/kniha/ilustratori-dobrodruzstvi/


Škoda, že tam není uveden Teodor Rotrekl.
Registrovaný uživatel
[quote=Profa]
Dnes jsem knihu dostal konečně do ruky. Jde o fascinující práci, zejména po faktografické stránce. Vedle notoricky známých, jako je Burian nebo Krum, jsou zde dosud nikdy nezveřejněné informace o dalších autorech. Napadá mne třeba Jan Goth, Hynaisův žák, jehož obrazy se právě draží v Platýzu. A třeba Bimbo Konečný, jehož monografie už existuje, zde má uvedeny další, dosud nezveřejněné informace.
K tomu dobrý papír a skvělý tisk.
A povzdech, že tam někdo není, je zbytečný. Podstatné totiž je, kdo tam je![quote=stepanik]
[quote=Profa]

Knihu si rád zakoupím, ale také si dovolím vyslovit názor, že se nás někdy nejvíce dotýkají umělci a jejich tvorba, která vyvolá silné vzpomínky na dětství a mládí, kdy jsme byli mladí, bezstarostní a byli jsme schopní dlouhé hodiny číst a snít. A právě T.Rotrekl svými ilustracemi sci-fi románů Akce L, Třetí vesmírná odysea, Robinsoni vesmíru a mraky dalších knih s jeho ilustracemi je stejný gigant jako zmíněný Burian.
Ale asi by do knihy nezapadl anebo si zaslouží vlastní ucelenou knihu pouze o něm a jeho tvorbě. ;)[/quote=Profa][/quote=stepanik][/quote=Profa]

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ilustrátoři dobrodružné lit.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1