Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Indentifikácia knihy, prípadne hodnota

Vykupminci.cz
Numisargo

Indentifikácia knihy, prípadne hodnota

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať čo mi viete povedať o tejto knihe. J asom si zistil len toľko že je to spevník, že ho vytlačili v Trnave v roku 1930, a že pôvodný spevník napísal Juraj Tranovský, a toto je nejaká zbierka, teda ak som to správne určil. Kniha nám ostala po starej mame je v zamatovom obale na rohoch má kovové ozdoby. Je to písané nejakou staro-češtinou, alebo niečim taým, naozaj neviem.
ďakujem za pomoc identifikáciu, prípadne či to má nejakú hodnotu.

Pekný deň

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Len pre informáciu, niekoľko ľudí mi napísalo ale nikto nič nevie, Dostupné informácie sú po roku 1936, alebo staré vydania do roku 1900, táto kniha má ešte dve prílohy PHIALA SANCTORUM - Modlidby nábožné
A potom ešte nejaký prídavok ale to naozaj nerozlúštim čo je tam napísané. Je to súčasť väzby. Zatiaľ som nezistil o nej nič, okrem teda toho že je to vydanie spevníka. Mám pocit že starká si niečo také do kostola nosila, ale že by z toho spievali ?!? Ak máte akékoľvek info napíšte mi. ďakujem
Registrovaný uživatel
Je to ten evangelický zpěvník. Jaké info ještě hledáš? Jazyk je čeština, starý písmo je švabach či fraktura.
Registrovaný uživatel
a cena mizivá...
Registrovaný uživatel
ďakuejm za odpoveď, najviac som sa nakoniec dozvedel od evanielickej cirkvy v ČR, tam mi popísali históriu tejto knihy.
Registrovaný uživatel
celkom pekna kniha.....
Registrovaný uživatel
jaj zabudol som všetko ma svoju hodnotu!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » Indentifikácia knihy, prípadne hodnota

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1