Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Italské známky B

Vykupminci.cz
Numisargo

Italské známky B

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Poučte mě, prosím, někdo, jaký je rozdíl v použití známky B a B zóna 1? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Náhodou som sa sem pozrel a toto som našiel:
A a B sú ako britská známka 1. a 2. triedy alebo červené a zelené francúzske známky (ak ich poznáte): rýchlejšie a drahšie dodanie vs pomalšie a lacnejšie doručenie.

Ak nie je žiadna zóna označená, ide o domácu dodávku, inak pre zahraničnú dodávku: zóna 1 pre geografickú Európu a Severnú Afriku; zóna 2 pre zvyšok Afriky, Ameriky a Ázie; zóna 3 pre Austráliu, Nový Zéland a ďalšie krajiny Oceánie.

-s-
Registrovaný uživatel
https://colnect.com/en/stamps/list/country/2641-Italy/series/249847-Squares_in_Italy
Tu ale nepíšu, ako to funguje... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
stani díky za info. Už jsem se obával, že umřu v nevědomosti. :mrgreen:
Je tedy v tomto případě v poštovním provozu patrně jedno, jaké je určení označení na známce, jen se liší nominálem. Neklade to moc vysoké nároky na italské pošťáky? :lol:
Registrovaný uživatel
Zdravím, jelikož jsem také obdržel zásilku s obdobnou frankaturou, pokusil jsem se vyhledat pár informací na italské poště (www.poste.it), bohužel jsem nenašel jinou verzi, než v italštině, ale snad budou údaje správné:
B Zóna 1/ Evropa + Středomoří , poštovné do 50 g 2,90 eur a priorite 3,5 eur
B Zóna 2/ Afrika, Amerika a Asie
B Zóna 3/ Oceánie
Jen B je určená pro vnitrozemí do 20g, dále B50g rovněž.
Snad budou informace pro někoho prospěšné, případně mohou být doplněny.
V zóně B1 jsou ze Středozemí zahrnuty země jako např. Izrael, Egypt atd.
Registrovaný uživatel
No, ale loni bylo mezinárodní poštovné (internationale) do Evropy jen 2,70 eur, tak nevím, zda se nezdražovalo, podobně jako u nás.
Registrovaný uživatel
Pilat, díky i tobě. Jen mě to utvrzuje v domnění, že italští pošťáci asi nebudou takový trumpety, jako ti někteří naši ...
Registrovaný uživatel
Prosím,nemá někdo odkaz na R-U znamky s napisem Regno d¨Italia Trentino 3 nov.1918 ?? Díky
Registrovaný uživatel
http://www.italianstamps.co.uk/po/occaust/trentino/index.html
Ak máš niektorú z týchto, najskôr nebude pravá. Toto som našiel, ináč o tom neviem nič.Bolo ich málo vydaných.Niekto ma opraví, poučí.. ;) Čau.
-s-
Registrovaný uživatel
Stani díky za odkaz...................mam nějake RU s přítiskem Italy

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Italské známky B

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1