Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » J.Kollár

Vykupminci.cz
Numisargo

J.Kollár

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V pozůstalosti jsme našli tento obraz. Je malovaný na sololitu a podpis J.Kollár. Má nějakou hodnotu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Slovenský malíř, za kterého byste mohla nějakou tu tisícovku dostat...
Registrovaný uživatel
Našla jsem na internetu tyto odkazy. Jak poznám, který je pravý?
http://www.sbazar.sk/sbazar/inzeraty/starozitnosti/jozef-kollar-obraz--1267372928
http://www.muzeumbs.sk/?page_id=104
Moderátor
V muzeu by si reprodukci asi nevyvěsili...
Registrovaný uživatel
Já že ho na sbazaru někdo prodával za 1000 euro. To by musela být taky kopie????
Moderátor
Na sbazaru často zkouší kdejaký obejda prodávat cokoliv za cokoliv... :P
Registrovaný uživatel
Právě to mě zmátlo, má i kopie nějakou cenu ?
Moderátor
Na 99,9 % nepůjde o kopie nýbrž reprodukce, jejichž cena je zanedbatelná...desítky, maximálně stovky korun.
Registrovaný uživatel
Nerozumím tomu, ale přijde mi to namalovaný na tom sololitu a měli obraz doma hodně dlouho. Myslela jsem, že reprodukce je jenom na papíru.
Registrovaný uživatel
Poznám jedného maliara, ktorý keď mal tvorivú krízu a potreboval peniaze, tak opätovne namaľoval už predané dielo. Požičal si ho na pár dní a bolo vymaľované :) Napadlo ma to, pretože taktiež maľoval na sololit.
Registrovaný uživatel
Sabina napsal
Nerozumím tomu, ale přijde mi to namalovaný na tom sololitu a měli obraz doma hodně dlouho. Myslela jsem, že reprodukce je jenom na papíru.

Reprodukce může být na plátně, na dřevě, na hrnku, na talíři, na tričku atd..... :P
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpovědi, asi obraz nemá žádnou cenu. Schovám si ho jako památku.
Registrovaný uživatel
Nevešajte hlavu. Skúste zavolať do galérie Jozefa Kollára a zistiť na čom je namaľovaný ich originál. Pokiaľ je to sololit, tak možno máte originál doma ;)
Registrovaný uživatel
Psala jsem do galerie J.Kollára a napsali mi, že jde pravděpodobně o kopii. Definitivní stanovisko by mi dovedli říct , ale museli by vidět obraz na vlastní oči.
Registrovaný uživatel
Celkom by ma zaujímalo odkiaľ ho máte. Je to dielo miestneho maliara ktorý robí kópie Kollárovích obrazov. Originál bol namaľovaný na plátne. Až neskoršie začal maľovať Kollár na sololit. Je pravda, namaľoval často aj tri rovnaké obrazy ale vždy sa niečím líšili.
Registrovaný uživatel
Při vyklízení pozůstalosti. Měli ho hodně dlouho, kde k němu přišli nemám ponětí. Ale co si já pamatuji, tak minimálně 30 let ho měli. Na zadní straně je štítek s názvem a rokem a tužkou napsaná cena 100.-. Jestli to byla cena za rám nebo obraz nevím. Psala jsem do muzea a odepsali mi, že by ho museli vidět, aby určili, zda se nejedná o reprodukci. Proč mi nenapsali, že originál není na sololitě. Pokud víte, kdo by ho mohl namalovat nebo něco jiného, prosím napište mi na email. gita21@seznam.cz
Registrovaný uživatel
gitule napsal
...tužkou napsaná cena 100.-. Jestli to byla cena za rám nebo obraz nevím.

Mně osobně to připadá jako cena za oboje a ještě k tomu nadsazená :D ;)
Registrovaný uživatel
Nevadí :lol: Obraz se mi líbí
Registrovaný uživatel
Dobry den, vedel by som o tom obraze povedat viac info. Chodite este na forum a mozem Vas kontaktovat?
Registrovaný uživatel
Ja mam tiež jeho obraz
Registrovaný uživatel
Je to reprodukcia...originál je v SNG https://www.webumenia.sk/dielo/SVK:SNG.O_1964

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » J.Kollár

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1