Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Jak na sálovou aukci ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak na sálovou aukci ?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,
začátkem prosince se chystám do Prahy na jednu sálovou aukci, o které se tady asi nemluví, tak ani já ji nebudu jmenovat :D
Na takové aukci budu poprvé, tak bych se rád zeptal jak to tam vlastně chodí ?
Kdy je rozumné přijít atd. + existují nějaká nepsaná pravidla ?

Nechci tam ze sebe hned udělat osla, proto se ptám :oops:
Registrovaný uživatel
Přijít včas a mít hodně peněz :mrgreen:
Osla ze sebe udělá jen ten kdo přihazuje a nemá na to ;)
Registrovaný uživatel
Když nebudeš jmenovat, tak asi nebudeme schopni říct, jak to tam chodí ;-) :-D ... v prosinci jsou dvě, patrně myslíš Aureu. Pokud nechceš vidět mince před aukcí, můžeš přijít kdykoli, ale chce to odhad na dražební tempo, abys neprošvihl, co chceš ;-) Pokud si mince neprohlédneš v prodejně a budeš je chtít vidět před aukcí, musíš nastudovat, odkdy do kdy je prohlídka. Jinak příjdeš, vystojíš frontu na dražební číslo, odevzdáš přihlášku, zaplatíš vstupné, dostaneš číslo a pak hurá do prohlížení mincí z aukce, mincí na stolech a dražení ;-)
Moderátor
Když už jsme u toho, vím, že je ještě čas, ale přece jenom. Mohl by mi někdo pohlídat ceny položek 1763, 1794, 1796 a 1810 a jestli šly v sále nebo na limit? Děkuji.
Já jen abych věděl, jestli mám potom ještě pouštět nějaké slezáčky, které mám odložené bokem na prodej :twisted:
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 19. 11. 2010, 23:38. »
Moderátor
Ehm, frontu na drazebni cislo? A kdeze tak hapruje organizace? :) I kdyz je fakt, ze tesne pred aukci k nejake skrumazi dojit snadno muze...
S prohlidkou pred aukci je ten problem, ze je casto malo casu a hodne lidi podle Murphyho zakona zrovna u tech polozek, ktere si chce clovek prohlednout. Takze je rozhodne lepsi si to v klidu zkouknout den predem, pokud je ta moznost.
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
... pohlídat ceny položek 1763, 1794, 1796 a 1810 a jestli šly v sále nebo na limit? ..

To jsou zrovna položky na které budu já přihazovat 8)
Moderátor
turtle: ad prihazovani, nemaje dost penez - ono se to stane asi docela snadno, vetsinou clovek drazi polozky s celkovou cenou mnohem vyssi nez ma u sebe, protoze vetsinu stejne nevyhraje (treba moje uspesnost je 20-25 procent, at uz na limit nebo kdyz jsem primo na aukci) + co vyhraje, nemusi byt rovnou za maximum. Pamatuju jak jsem pri minule aukci Nummusu Olomouc celkove drazil veci za nejakych 70 tisic, mel jsem 20 + nejakou rezervu, rikal jsem si, ze vic jak za 15 stejne nevydrazim, ale stejne jsem si chtel vydrazene ceny zapisovat a odecitat od tech 20k, abych vedel, kdy prestat, pokud bych toho ziskaval moc.. jenze pri tom silenem tempu (500 pol. za hodinu) jsem to nestihal a po posledni polozce, co me zajimala, jsem si rikal.. hm, za kolik to bude? 11, max. 12? Samozrejme jsem platil skoro 15, aspon ze ten odhad uspesnosti mi vysel :) Asi bych se musel propadnout, kdybych zjistil, ze na vydrazene polozky nemam, sice by nebyl problem dovybrat z bankomatu, ale asi by to vypadalo, ze chci zdrhnout :))
Registrovaný uživatel
To jan322:
Neboj, jenom Tě zlobím
:mrgreen:
Já ty limity nemám rád. Všiml jsem si že ve většině aukcí
se limit používá jako vyvolávačka. :twisted:
Registrovaný uživatel
Draží se od předposledního nejvyššího limitu, takže od posledního draží snad jen velmi neseriozni firmy (doufam, ze takove v Australii nemate, protoze jsem si poslal jeden limit :-P). Jinak rano fronta na cislo opravdu byva - ale u Aurey na rozdil od CNS tak 5-6 lidi max. A polozky taky doporucuju prohlednout predem a v klidu. A k te uspesnosti - vzhledem k tomu, ze me posledni dobou nezajima vic nez 2-3 polozky v jedne aukci, tak je to spis o nastaveni dostatecne vysokeho limitu :-D
Registrovaný uživatel
vassilij napsal
doufam, ze takove v Australii nemate, protoze jsem si poslal jeden limit :-P).

Na Noble Numismatics? Asi tam půjdu.
Registrovaný uživatel
Přesně tam. Tak snad mi to nikdo neprodraží - vědět, že tam půjdeš, možná bych poprosil o vydražení, nechtěli mi povolit telefon :-P
Moderátor
turtleoverhead napsal
jan322 napsal
... pohlídat ceny položek 1763, 1794, 1796 a 1810 a jestli šly v sále nebo na limit? ..

To jsou zrovna položky na které budu já přihazovat 8)


No..uvidíme...na toho Windischgratze jsem si posílal limit :roll: O ten zbytek mi ani tolik nejde
Moderátor
turtleoverhead napsal
To jan322:
Neboj, jenom Tě zlobím
:mrgreen:
Já ty limity nemám rád. Všiml jsem si že ve většině aukcí
se limit používá jako vyvolávačka. :twisted:


Jo taaak :mrgreen:
S Veselým mám co se týče limitů docela dobré zkušenosti a všude jinde (Brno, Olomouc) jezdím osobně
Registrovaný uživatel
Jo je to Aurea

vassilij napsal
...odevzdáš přihlášku...


Přihlášku dostanu na místě nebo se musím přihlásit předem ? O žádné přihlášce jsem se na jejich stránkách nedočetl.


Jo a když se tady bavíte o dražebním tempu, jaké se dá asi očekávat ? Jak dlouho tak trvá celá aukce ?
« Poslední úpravu provedl(a) Kar v 20. 11. 2010, 10:21. »
Moderátor
Kar: Přihlášku dostaneš na místě. Je součástí aukčního katalogu. Jméno, adresa, telefon a čestné prohlášení (to představuje tvůj podpis)...nic víc. S tím tempem aukcí to bývá různé...rozhodně tam ale nemusíš být do konce. Vydražíš si, co potřebuješ, zaplatíš a odcházíš. Alespoň tak to na většině aukcí funguje.
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 20. 11. 2010, 10:35. »
Registrovaný uživatel
A můžou tam všichni, nebo jen členové numis. klubu?
Moderátor
Na Aureu mohou vsichni.
Moderátor
Kar: mě tu tvrdii, že průměr rozhodně není vyšší než 200 za hodinu, že je to prý ověřeno dlouholetými zkušenostmi. Jenže pak byla v Olomouci realita taková, že na položkách co mě zajímaly bylo tempo skoro 500 položek za hodinu, tj. 7-8 vteřin na jednu a to se nedá říct, že by většina šla zpět, i když nějaké přehnané boje až na vyjímky tam taky nebyly. Samozřejmě, pokud bude dražebník pomalejší a budou probíhat o většinu položek těžké boje, tak to může být třeba jen 100 za hodinu. Těch 200 asi bude takový průměr, lépe se asi vyjádří ti, kdo na Aureu jezdí, já se zatím této aukce účastnil jen přes limit.
Moderátor
Na Aurei bylo jednou tempo i 0 za hodinu, mela zacit v 9.00 a zacla az hodne po desate :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Jak na sálovou aukci ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1