Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Jak ochránit bloky?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak ochránit bloky?

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, opět jeden začátečnický dotaz. Co by ste mi doporučili jako nejvhodnější na uchovávání čtyř- a vícebloků známek? Známky mám v zásobníku, album v blízké době neplánuji, ale i když mám zásobníky kvalitní, známky dávám do hawidek. Ale co s bloky? Tak velké hawidky mi přijdou zbytečné (a pochopitelně drahé). Umafán? Dělá se to ještě vůbec? Nebo zatavit (samozřejmě ne celé) do kvalitních euroobalů? Vím, že o nich se tady už taky hodně diskutovalo. Nebo nějaká jiná lepší volba - třeba nechat to být;)? Díky
Moderátor
ja ti doporucim Vario listy od Leuchturmu ale ked je to vacsie maju i albumy na archy, s tymi velkymi listami, pripadne typ Grande, balik 5 kusov stoji cca 3,5 eura a viac...
na umafan sa vykasli, zbytocna robota zasklievat, lepit, posielat postou, to bolo dobre tak pred 20 rokmi!
_______________
Moderátor
Podle toho, co jsi napsal, je řešení celkem jednoduché a záleží na několika málo faktorech:
1) jak hodnotné materiály chci uchovávat
2) kolik chci investovat do uložení
3) jak hodně chci riskovat případné poškození nebo zničení
Z mého pohledu je nejbezpečnější ukládat známky, aršíky, PL, bloky apod. do havidek. Takto ukládám většinu čistých známek a vzácnější razítkované známky. Vše mám pak uloženo v albech anebo používám systém Prinz Profil; PL mám na listech systému Philswiss. Celé archy mám na listech Safe (něco málo Kobra, co jsem někde splašil).
Registrovaný uživatel
Já čtyřbloky dávám normálně na řádek. Sice to zabírá místo, ale je to pěkně po hromadě v jednom.
Moderátor
tak ako to napisal dejvy...
_______________
Registrovaný uživatel
Díky všem.
k dejviho faktorům -
1. od korunových po tisícové
2. radši víc než míň
3. pochopitelně co nejméně, i u levných známek
Dražší bloky mám v havidkách už teď, asi tam budu dávat všechny,i ty největší čtyřbloky zas tak velké nejsou, na ty hodě velké vyzkouším něco z vámi doporuč.
Registrovaný uživatel
Toto je super vec.http://www.nunofi.sk/scripts/podrobnosti.php?IDZ=119
Moderátor
jolo222 napsal
Toto je super vec.http://www.nunofi.sk/scripts/podrobnosti.php?IDZ=119

Je to věc názoru. Na tento rozměr používám raději Lindner, který má menší vnější rozměr, lepší vnitřní listy a býval levnější (nevím jak je cenově dnes).
Alba Leuchtturm používám pouze na dlouhý rozměr, a to hlavně z toho důvodu, že tent typ moc firem nenabízí a Leuchtturm je z nich nejdostupnější.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Jak ochránit bloky?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1