Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Jak poznat kresbu tuší Luděk Marold

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak poznat kresbu tuší Luděk Marold

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

poprosím, jak mohu poznat kresbu tuší (aby to nebyl třeba jen vystřižený kus z knihy). Zítra pro obrázek jedu, tak bych jej rád zkontroloval. Má se jednat o originál Luďka Marolda. Případně poprosím i o jiné připomínky.

odkaz na fota:
https://reltek.rajce.idnes.cz/Malba_tus/

Děkuji Reltek
Registrovaný uživatel
Nikdy jsi tuší na základce nekreslil? Ani jsi nekreslil technické výkresy? I když se tuš vpíjí -jak moc, záleží na složení papíru - vždy bude vystupovat. Také hmatový dojem bude jiný.
Registrovaný uživatel
Já bych se spíš obával toho Marolda, než jestli je to tuší :-)
Registrovaný uživatel
PetrPal ma pravdu. Zitra ma byt horko, nikam bych nejezdil...
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Já bych se spíš obával toho Marolda, než jestli je to tuší :-)


Ahoj Petře, umíš to rozvést, nebo jsi prostě jen senzitivní?
Registrovaný uživatel
- Podpis je jinou tuší (je to vidět na zvětšené fotce)
- Zmrzlinář. Marold byl pan malíř, tenhle jouda si to nedokázal ani pořádně načrtnout, aby se to tam vešlo celé.
- Luďek? to jako vážně? (klasická nálepka, aby to vypadalo důvěryhodně, včetně ceny)
- Aukro.

Suma sumárum, zbytečně tu ztrácíme čas nad klasickým Aukro padělkem. Další prosím.
Registrovaný uživatel
Děkuji, no vidíte, chybami se člověk učí. To by mne zajímalo co z toho ten trumpeta měl, co to na aukru prodával jako Originál. Kvůli 1500 Kč ze sebe udělat výrazně horšího člověka.

floodland napsal
- Podpis je jinou tuší (je to vidět na zvětšené fotce)
- Zmrzlinář. Marold byl pan malíř, tenhle jouda si to nedokázal ani pořádně načrtnout, aby se to tam vešlo celé.
- Luďek? to jako vážně? (klasická nálepka, aby to vypadalo důvěryhodně, včetně ceny)
- Aukro.

Suma sumárum, zbytečně tu ztrácíme čas nad klasickým Aukro padělkem. Další prosím.
Registrovaný uživatel
nic se neděje, prostě zrušte aukci, klidně i prodávajícímu slušně napiště a je to. V nejhorším vám dá negativ, to jako kupující přežijete. Koupit na Aukru originál, je jako vyhrát v loterii. Dá se, ale za ten ztracený čas to skoro nestojí. Zbytek jsou bohužel falza vedle padělků.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
nic se neděje, prostě zrušte aukci, klidně i prodávajícímu slušně napiště a je to. V nejhorším vám dá negativ, to jako kupující přežijete. Koupit na Aukru originál, je jako vyhrát v loterii. Dá se, ale za ten ztracený čas to skoro nestojí. Zbytek jsou bohužel falza vedle padělků.


Děkuji za radu, tak nějak jsem to s tím aukrem tušil. Něco se mi tedy od tam povedlo ukořistit, ale poslední dobou se mi nedaří. Dal jsem prodávajícímu rovnou negativ, dohadování mne už nebaví a nemám na to čas. Pokud chci tvrdit, že mám originál od nějakého autora, tak bych měl mít minimálně v ruce posudek. Jedna věc je co si prodejce myslí druhá věc. Pokud by uvedl, že si myslí, že jde o uvedeného autora, poté OK. Pokud však uvede, že se jedná o originál dílo, tak již uvádí kupujícího v omyl. Na aukro jsem již psal, že by měli v oboru umění kupující lépe chránit, že vytvářejí prostředí pro podvody.
Registrovaný uživatel
tohle je bohužel naprosto naivní představa. Aukro jsem ohledně prodeje falz kontaktoval několikrát a ani jednou se neobtěžovali ani odpovědět. Prostě to berte tak, že provize je důležitější.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
tohle je bohužel naprosto naivní představa. Aukro jsem ohledně prodeje falz kontaktoval několikrát a ani jednou se neobtěžovali ani odpovědět. Prostě to berte tak, že provize je důležitější.


nehažte flintu do žita, třeba se najde některé umělecké sdružení, které je třeba i zažaluje. Nebo si třeba spočítají, jak si zlepšit reputaci a obchod. Kdyby měli takové kupující, jako mají internetové dražby, tak můžou položku umění úplně smazat.
Registrovaný uživatel
No já bych nebyl zas až takový pesimista .Obrázek je velmi pěkně načrtnutý , jedná se rozhodně o klasickou školu konce XIX. století , která ještě uměla kreslit .V podpisu také nevidím problém , co se ohledně tuže týče, někdy je hustší a někdy ne a tak vytváří barvu od tmavě šedé až po černou , což je vidět na kresbě kola .Podpis je podle mne dělán současně s kresbou. Přípravné kontury tužkou jsou vidět , ale nezdá se mi , že by je případný „plagiátor“ zapomněl odstranit, prostě se to tak asi dělalo. Nedokážu posoudit , jestli se jedná opravdu o L. Marolda , ale obrázek dobový je a za 1500 korun , pokaď tolik stál by ho dnes nikdo nenamaloval, tedy nedokázal namalovat :- )
Registrovaný uživatel
Kresbu není vůbec nutno studovat, už sama dosažená cena napovídá že je s ní něco v nepořádku ;)
Za kolik by ji prodávala renomovaná galerie ?
« Poslední úpravu provedl(a) turtleoverhead v 31. 7. 2018, 7:43. »
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Kresbu není vůbec nutno studovat, už sama dosažená cena napovídá že je s ní něco v nepořádku ;)
Za kolik by ji prodávala renomovaná galerie ?

Prodala by to podle poptávky :P
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
No já bych nebyl zas až takový pesimista .Obrázek je velmi pěkně načrtnutý , jedná se rozhodně o klasickou školu konce XIX. století , která ještě uměla kreslit .V podpisu také nevidím problém , co se ohledně tuže týče, někdy je hustší a někdy ne a tak vytváří barvu od tmavě šedé až po černou , což je vidět na kresbě kola .Podpis je podle mne dělán současně s kresbou. Přípravné kontury tužkou jsou vidět , ale nezdá se mi , že by je případný „plagiátor“ zapomněl odstranit, prostě se to tak asi dělalo. Nedokážu posoudit , jestli se jedná opravdu o L. Marolda , ale obrázek dobový je a za 1500 korun , pokaď tolik stál by ho dnes nikdo nenamaloval, tedy nedokázal namalovat :- )
Jednoznačně souhlasím!
Registrovaný uživatel
Ano . S tím souhlasím .Když někdo "vydraží" , nebo původně prodával kresbu za 12 500 a pak jí prodá za 1500 ,tak asi něco není v pořádku .Samozřejmě se dá původní cena snížit , když není zájem .Ale určitě ne o 90 procent.Ale kresba jako taková určitě špatná není a cena 1500 korun , tedy domnívám se z kontextu , že za tolik byla prodána je cena odpovídající .Kresba je povedená a i samotné zasklení by stálo pár stovek .Jak píšu , autorství nedokážu potvrdit ani vyvrátit , jenom uvažuji o hezké , dobové kresbě...
Registrovaný uživatel
Reltek napsal
PetrPal napsal
Já bych se spíš obával toho Marolda, než jestli je to tuší :-)


Ahoj Petře, umíš to rozvést, nebo jsi prostě jen senzitivní?


Nevím, moc mi to prostě, řekněme pocitově, na Marolda nesedí.

A je i podezřelá ta nálepka s cenovkou na zadní straně.
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Ano . S tím souhlasím .Když někdo "vydraží" , nebo původně prodával kresbu za 12 500 a pak jí prodá za 1500 ,tak asi něco není v pořádku .Samozřejmě se dá původní cena snížit , když není zájem .Ale určitě ne o 90 procent.Ale kresba jako taková určitě špatná není a cena 1500 korun , tedy domnívám se z kontextu , že za tolik byla prodána je cena odpovídající .Kresba je povedená a i samotné zasklení by stálo pár stovek .Jak píšu , autorství nedokážu potvrdit ani vyvrátit , jenom uvažuji o hezké , dobové kresbě...


Dobrý den, poradnydest děkuji Vám za Vaše vyjádření k obrazu (kresbě tuší). Obraz jsem zakoupil v aukci na webovém portálu aukro, kde se dražil. Nebyl však zřejmě dostatek zájemců a tak jsem jej koupil za takto nízkou cenu. Ono totiž aukro má všeobecně špatnou pověst v prodeji umění, což se lze dočíst i v diskuzích na tomto webovém portálu sberatel.com . Původní cena byla asi před lety těch 12.500 Kč někde asi v nějaké "vesnické galerii". O čemž vypovídá nevalná kvalita štítku. Někde na obci to mohlo před lety působit jako vrchol kvality prodeje umění.

Jen tak pro zajímavost:

iniciály jsem porovnával s obrazem, který se prodal v galerii platýz, která tu má na webu sberatel.com dobré recenze

https://www.galerieplatyz.cz/aukce/detail/ludek-marold-pri-rozhovoru-3607

Kresbu tuší jsem se pokusil porovnat vzhledově dle možností) s tímto obrázkem z gelerie Marold

http://www.marold.cz/marold-ludek-1865-1898/flamendr

Dnes po diskuzi s prodávajícím i s touto diskuzí si dovoluji říct, že mohu mít opravdu originální dílko Luďka Marolda.

Aukro jsem tedy požádal o smazání negativního komentáře, aby neovlivnil, pokud možno, další prodeje prodávajícího.
Registrovaný uživatel
Reltek napsal
poradnydest napsal
Ano . S tím souhlasím .Když někdo "vydraží" , nebo původně prodával kresbu za 12 500 a pak jí prodá za 1500 ,tak asi něco není v pořádku .Samozřejmě se dá původní cena snížit , když není zájem .Ale určitě ne o 90 procent.Ale kresba jako taková určitě špatná není a cena 1500 korun , tedy domnívám se z kontextu , že za tolik byla prodána je cena odpovídající .Kresba je povedená a i samotné zasklení by stálo pár stovek .Jak píšu , autorství nedokážu potvrdit ani vyvrátit , jenom uvažuji o hezké , dobové kresbě...


Dobrý den, poradnydest děkuji Vám za Vaše vyjádření k obrazu (kresbě tuší). Obraz jsem zakoupil v aukci na webovém portálu aukro, kde se dražil. Nebyl však zřejmě dostatek zájemců a tak jsem jej koupil za takto nízkou cenu. Ono totiž aukro má všeobecně špatnou pověst v prodeji umění, což se lze dočíst i v diskuzích na tomto webovém portálu sberatel.com . Původní cena byla asi před lety těch 12.500 Kč někde asi v nějaké "vesnické galerii". O čemž vypovídá nevalná kvalita štítku. Někde na obci to mohlo před lety působit jako vrchol kvality prodeje umění.

Jen tak pro zajímavost:

iniciály jsem porovnával s obrazem, který se prodal v galerii platýz, která tu má na webu sberatel.com dobré recenze

https://www.galerieplatyz.cz/aukce/detail/ludek-marold-pri-rozhovoru-3607

Kresbu tuší jsem se pokusil porovnat vzhledově dle možností) s tímto obrázkem z gelerie Marold

http://www.marold.cz/marold-ludek-1865-1898/flamendr

Dnes po diskuzi s prodávajícím i s touto diskuzí si dovoluji říct, že mohu mít opravdu originální dílko Luďka Marolda.

Aukro jsem tedy požádal o smazání negativního komentáře, aby neovlivnil, pokud možno, další prodeje prodávajícího.
To vám přeji..nesmíte se nechat hned otrávit !Totiž je jednoduché říci -falzum a negovat a negovat.
Registrovaný uživatel
Mezi námi , i mnoho muzeí a galerií má ve svých sbírkách falza , akorát o nich neví a mnohdy se s nimi naopak chlubí –viz Berlín, Staatliche Museen-Rembrant-muž se zlatou přilbou :- ).Ale pokuď jsou v takovéto kvalitě , tak je chlubení snad i na místě . Osobně vlastním sbírku antických mincí a jsem si skoro jistý , že mezi nimi nějaké to falzum bude .Ale jsou jako celek tak nádhernou ukázkou antického , sochařského portrétu , že si jich užívám a nepátrám , jestli v těch skoro dvěstě kusech jedna , dvě , tři jsou .Prostě mě baví a tím tu službu , kterou od nich očekávám splňují . A jak se říká v jednom českém filmu :“ To neřeš ..“ :- ) Nakonec je určitě lepší mít za stejnou cenu sbírku dvaceti luxusních , dobových kreseb , byť u některých z nich může být s autorstvím zpochybněno , ale pořád jsou dobové a luxusní , než jednu opravdu pravou … To je můj osobní přístup a názor na sbírky výtvarného umění .Samozřejmě pokuď bych měl milion měsíčně , tak ten názor klidně a rád poopravím .. :- )
http://literarky.cz/kultura/art/13925-kde-se-berou-stale-nove-a-nove-obrazy-rembrandta
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Mezi námi , i mnoho muzeí a galerií má ve svých sbírkách falza , akorát o nich neví a mnohdy se s nimi naopak chlubí –viz Berlín, Staatliche Museen-Rembrant-muž se zlatou přilbou :- ).Ale pokuď jsou v takovéto kvalitě , tak je chlubení snad i na místě . Osobně vlastním sbírku antických mincí a jsem si skoro jistý , že mezi nimi nějaké to falzum bude .Ale jsou jako celek tak nádhernou ukázkou antického , sochařského portrétu , že si jich užívám a nepátrám , jestli v těch skoro dvěstě kusech jedna , dvě , tři jsou .Prostě mě baví a tím tu službu , kterou od nich očekávám splňují . A jak se říká v jednom českém filmu :“ To neřeš ..“ :- ) Nakonec je určitě lepší mít za stejnou cenu sbírku dvaceti luxusních , dobových kreseb , byť u některých z nich může být s autorstvím zpochybněno , ale pořád jsou dobové a luxusní , než jednu opravdu pravou … To je můj osobní přístup a názor na sbírky výtvarného umění .Samozřejmě pokuď bych měl milion měsíčně , tak ten názor klidně a rád poopravím .. :- )
http://literarky.cz/kultura/art/13925-kde-se-berou-stale-nove-a-nove-obrazy-rembrandta
Někde jsem četl,že dotyčný impresionista-Francouz namaloval asi 900 obrazů.A jen v USA mají sběratelé 2400 originálů :P :mrgreen:
Registrovaný uživatel
jaran napsal
To vám přeji..nesmíte se nechat hned otrávit !Totiž je jednoduché říci -falzum a negovat a negovat.


I když se někdy zde zveřejněné názory na Aukro a zde zakoupená dílka mohou zdát příliš kritické a často jsou, je potřeba se na ně dívat velmi pozitivně a být za ně svým způsobem vděčný, neboť majitele dílka donutí důkladně se obrazem a malířem zabývat a tedy jít do hloubky a díky tomu si často o malíři a jeho technikách dočte a nastuduje věci, o které by se za normálních okolností nikdy nezajímal a nedozvěděl se je. A to je nemalá kompenzace a často velká zábava :)
A ruku na srdce, kolik z nás vlastní na Aukru zakoupený krásný oriiginál, který tady ovšem nikdy nevystaví, protože by jej postihla podezíravá, nemilosrdná a na jakýchsi ničím nepodložených pocitech postavená kritiika ! :(
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
jaran napsal
To vám přeji..nesmíte se nechat hned otrávit !Totiž je jednoduché říci -falzum a negovat a negovat.


I když se někdy zde zveřejněné názory na Aukro a zde zakoupená dílka mohou zdát příliš kritické a často jsou, je potřeba se na ně dívat velmi pozitivně a být za ně svým způsobem vděčný, neboť majitele dílka donutí důkladně se obrazem a malířem zabývat a tedy jít do hloubky a díky tomu si často o malíři a jeho technikách dočte a nastuduje věci, o které by se za normálních okolností nikdy nezajímal a nedozvěděl se je. A to je nemalá kompenzace a často velká zábava :)
A ruku na srdce, kolik z nás vlastní na Aukru zakoupený krásný oriiginál, který tady ovšem nikdy nevystaví, protože by jej postihla podezíravá, nemilosrdná a na jakýchsi ničím nepodložených pocitech postavená kritiika ! :(
;) Ano pane přesně tak :)
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Mezi námi , i mnoho muzeí a galerií má ve svých sbírkách falza , akorát o nich neví a mnohdy se s nimi naopak chlubí –viz Berlín, Staatliche Museen-Rembrant-muž se zlatou přilbou :- ).


Malá poznámka k Muži se zlatou přilbou.
Tam to zcela určitě není o falzu (ostatně asi neznám světovou galerii, která by se "chlubila", že má ve svých sbírkách falzum... myslím, že nějaká výstava falz sice proběhla, ale většinou je to dost velká ostuda, když se falzum v nějaké sbírce objeví. ). O muži se zlatou přilbou se vyslovila odborná komise, že nepochází přímo z ruky Rembrandta. Později však další kapacity příkrá odsouzení této komise zpochybnila a část odmítnutých obrazů Rembrandtovi připsala zpět... asi se nedá zjistit, kde je pravda.
Ono to není tak jednoduché: nemůžeme dobovou produkci významných malířů tehdejší doby posuzovat dnešním vnímáním "autorství". Byly to celé dílny o mnoha pracovnících, které Mistr vedl. Některé obrazy rozvrhnul a nechal namalovat, jinde se podílel na práci a sám maloval nejdůležitější části, některé obrazy namaloval víceméně nebo úplně sám, další obrazy, o které byl na trhu zájem, pak jeho dílna provedla v několika kopiích (pod jeho přísným dohledem). Podotýkám, že v těch dílnách často začínali vynikající malíři, kteří se později osamostatnili a sami se zařadili mezi vrcholné umělce své doby. A teď se v tom vyznejte.
Ale falzum, ó... falzum, to je něco zcela jiného. Zvláště dnes, kdy jsou falza veskrze uboze namalované paobrazy, nebo starší obrazy s doplněnou signaturou, s jediným cílem - napálit kupujícího.
Registrovaný uživatel
Takový Kaván například při studiu namaloval několik obrázků Chittussiho , aby měl na živobytí…Kaván byl bezesporu Pan malíř a věřím , že jsou to dnes krásní , praví Chittussové :- )

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Jak poznat kresbu tuší Luděk Marold

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1