Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Jak rozluštit puncovní značku na příboru

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak rozluštit puncovní značku na příboru

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Stator děkuji ,ani já TT nedohledal a proto jsem myslel,že máš lepší zdroj..J
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, potrebovala by som pomôcť s určením punce na náhrdelníčku s českými granátmi, ale neviem sem vložiť fotografiu a z tých rád tu nie som moc múdra, vopred ďakujem za každú pomoc.
Registrovaný uživatel
Pod prvým smajlíkom máš vybrať súbor.Klikni tam.Potom nájdi obrázok a klikni naň 2x.
Alebo je tam procházet a keď nájdeš obrázok,tak potom otevřít, myslím.Klikni na otevřít.
Je to skoro ako mail..
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Pod prvým smajlíkom máš vybrať súbor.Klikni tam.Potom nájdi obrázok a klikni naň 2x.
Alebo je tam procházet a keď nájdeš obrázok,tak potom otevřít, myslím.Klikni na otevřít.
Je to skoro ako mail..
-s-


Ďakujem veľmi pekne :D
Registrovaný uživatel
Ina235 napsal
Dobrý deň, potrebovala by som pomôcť s určením punce na náhrdelníčku s českými granátmi, ale neviem sem vložiť fotografiu a z tých rád tu nie som moc múdra, vopred ďakujem za každú pomoc.
Registrovaný uživatel
Ina235 napsal
Dobrý deň, potrebovala by som pomôcť s určením punce na náhrdelníčku s českými granátmi, ale neviem sem vložiť fotografiu a z tých rád tu nie som moc múdra, vopred ďakujem za každú pomoc.


Aj tak to nejde furt mi to vyhadzuje nejaký forbsi a eror a pritom to mám fotku zo svojho mobilu čo som sama nafotila a mám ju uloženú na ploche a odtial ju sem chcem dať aj velkost som upravila a nejde. Stale eror od toho forbsi .Ach jo... :(
Registrovaný uživatel
Dobrý deň ešte raz, poprosím o radu, mám veľmi starú tabatierku striebornej farby s označením 568. Ale nikde neviem nájsť čo toto označenie znamená. Respektíve viem že je to označenie rýdzosti, ale neviem akého druhu kovu. Myslela som, že je to nejaké staršie označenie striebra. Ale jediné pojítko s týmto číslom som našla toto : Koban Bars Zlatá cihla vyrábí v Japonsku společnost Tokuriki Honten od počátku šedesátých let. Cihly jsou oválného tvaru podobnému tradičním mincím používaných v Japonsku mezi 16 a 19 stoletím, kdy se během měnové reformy v roce 1601 dostaly do oběhu zlaté mince Koban. Hmotnostní rozpětí je mezi 5 až 50 gramy a ryzost například 568/1000.
Čo neviem či to označenie na mojej tabatierke a tu má nejakú spojitosť. O tom pochybujem. Budem rada za akýkolvek názor poprípade vedomosť. Ďakujem
Registrovaný uživatel
Ina235 napsal
Ina235 napsal
Dobrý deň, potrebovala by som pomôcť s určením punce na náhrdelníčku s českými granátmi, ale neviem sem vložiť fotografiu a z tých rád tu nie som moc múdra, vopred ďakujem za každú pomoc.


Aj tak to nejde furt mi to vyhadzuje nejaký forbsi a eror a pritom to mám fotku zo svojho mobilu čo som sama nafotila a mám ju uloženú na ploche a odtial ju sem chcem dať aj velkost som upravila a nejde. Stale eror od toho forbsi .Ach jo... :(


Tak to často robí aj mne a to nie som nováčik. Niečo bude medzi nebom a zemou, alebo ako sa to tu hovorí medzi stoličkou a klávesnicou.
Registrovaný uživatel
Neklikaj na :citovať.
Daj len ďaší príspevok,napíš "obrázok",alebo "tu je" a potom to skús.
Potom si v "náhled" pozri čo pošleš.Neboj,pôjde to... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, potrebovala by som pomôcť s určením punce na náhrdelníčku s českými granátmi. Vyzerá to ako nejaké zviera. Pes, alebo niečo také neviem to určiť i ked som sa to snažilazvetšiť ako sa dalo najviac. Náhrdelník je zlatej farby s granátmi klasickej velkosti.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
Neklikaj na :citovať.
Daj len ďaší príspevok,napíš "obrázok",alebo "tu je" a potom to skús.
Potom si v "náhled" pozri čo pošleš.Neboj,pôjde to... ;)
-s-


Ďakujeeem super :D
Registrovaný uživatel
Foto nie je veľmi kvalitné, takže bez záruky.

Slovenský a československý punc pre menší strieborný tovar, hlava kamzíka hľadiaca vľavo v ohraničení, kde dve dlhé strany značia stupeň rýdzosti 2. Stupeň rýdzosti je vyznačený aj vo výbežku puncu arabskou číslicou 2 a značí rýdzosť striebra 925/1000. Punc bol používaný na Slovensku od 1.1.1941 do 24.1.1949. V Československu je používaný od 15.3.1949 a je platný doteraz.

Stani
Medzi stoličkou a klávesnicou bude asi programátor, čo to nedotiahol do konca.
« Poslední úpravu provedl(a) stator v 2. 3. 2017, 15:35. »
Registrovaný uživatel
stator napsal
......Stani
Medzi stoličkou a klávesnicou bude asi programátor, čo to nedotiahol do konca.

Ono to ide aj ináč,Brett to vysvetľoval (dal odkaz),ale ešte som to neskúšal,dá sa aj takto. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Ďakujem veľmi pekne, Stator, inak tiež som odhadovala kamzíka len som si nebola istá. Hlavne s tým číslom. A čo sa týka hodnoty, takého náhrdelníčku mi asi neviete povedať však? Ked nie nevadí zistím nejako. Aj tak velmi pekne Ďakujem ešte raz. :D
Registrovaný uživatel
Ina235 napsal
Dobrý deň ešte raz, poprosím o radu, mám veľmi starú tabatierku striebornej farby s označením 568.


Pokiaľ viem Holanďania razili nejaké mince s rýdzosťou striebra 568/1000. Viac o tom budú vediť numizmatici. Kvalitné foto by bolo potrebné s makrom fotené.
Registrovaný uživatel
stator napsal
Ina235 napsal
Dobrý deň ešte raz, poprosím o radu, mám veľmi starú tabatierku striebornej farby s označením 568.


Pokiaľ viem Holanďania razili nejaké mince s rýdzosťou striebra 568/1000. Viac o tom budú vediť numizmatici. Kvalitné foto by bolo potrebné s makrom fotené.


Ďakujem za odpoved, skúsim sa opýtať..
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, vedel by mi niekto pomôcť s rozlúštením tejto značky? Čo znamená to "BL 51", no a nakoniec to najpodstatnejšie - ide o striebro alebo alpaku? Ďakujem vopred za každú pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Striebro to nie je, bol by tam punc. Pravdepodobne to bude postriebrená alpaka 90 gr. BL-51 neviem, môže to byť hocičo.
Registrovaný uživatel
Ďakujem Stator za rýchlu odpoveď. Ešte mám technickú otázku, môže sa stať že podkladový kov (ktorý bol postriebrený) má takisto striebornú farbu ako kov povrchový (Ag)? Práve to ma totiž zmiatlo na tejto lyžici, kde sú škrabance a malé záseky v rovnakej farbe ako na povrchu. Osobne som sa doteraz stretol iba s postriebrenou mosadzou (klasickou žlutou) prípadne s postriebreným zinkom (Zn to ale nie je), tak som bol na pochybách... že aký malo zmysel postriebrovať strieborný kov?
Registrovaný uživatel
Je ťažké odpovedať na tak širokú otázku. Nepoznáme výrobcu. Nie je isté, že je to postriebrené, tá 90 nie je dobre vidieť. Zliatin podobných alpake bolo mnoho a nemali úplne rovnakú farbu. Postriebrovalo sa pre dosiahnutie lepšieho vzhľadu povrchu výrobku z obecného kovu ale aj kvôli ochrane pred chemickými vplyvmi. Alpaka bola ľahšia ako striebro a po postriebrení premet vyzeral ako striebro. Ekonomické dôvody, móda apod.
Registrovaný uživatel
Ďakujem ešte raz Stator za trpezlivé dovysvetlenie. Veľmi rád čítam tvoje príspevky na týchto stránkach a úprimne si vážim nielen tvoj čas ktorý tomu venuješ ale aj ochotu podeliť sa o informácie ;)
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli je zde někdo kdo by mi řekl více informací o tomhle značení. Myslím si, že je to stříbro původem z Ruska, ale nejsem si jistý.

Děkuji za informace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podľa mňa je tam napísané,že to stálo 2 ruble.(2 rub,00 kopejok..)
Značka (výrobcu?) tam je,ale tú nepoznám,ani nehľadám..
Kedysi bol rubeľ cca 10 korún.Takže 20 Kčs je tam napísané.
-s-
Registrovaný uživatel
Ano Stani.............bingo !!!
Registrovaný uživatel
zdravim, viete mi prosim poradit s hodnotou tychto striebornych drziakov na pribor? mam 6ks, malo by to byt 13 lotove striebro. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Jak rozluštit puncovní značku na příboru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1