Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Jak rozluštit puncovní značku na příboru

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak rozluštit puncovní značku na příboru

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak zde to je, značka téměř sedí, je to Bibus: http://www.taranis.cz/eshop/starozitne-doplnky/8500-starozitna-jidelni-souprava-v-kazete-stribrene-pribory-pro-6-osob-h.htm
Registrovaný uživatel
Rovnaká značka, rovnaký model, ale či je to Bibus? Striebro určite nie.

http://www.taranis.cz/eshop/chaluparstvi/8499-starozitna-kazeta-pribory-stribrene-lzice-pro-6-osob-h.htm
« Poslední úpravu provedl(a) stator v 7. 1. 2018, 22:37. »
Registrovaný uživatel
Zdravim, viete mi povedat aky je to material, odkial pochadza a co znamena punc? dakujem.. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rakúsko-uhorský punc Dianinej hlavy v kartuši, rýdzosť striebra 800/1000. Punc sa používal v rokoch 1867-1872. Iniciály TD v obdĺžniku, Thomas Dub.

Thomas Dub (1811-1889), zlatník vo Viedni. Narodil sa vo Voleniciach v Čechách. Vyučil sa vo Viedni, v puncových tabuľkách je uvedený v rokoch (1830-1850).

Je treba vkladať foto aj celého predmetu.
Registrovaný uživatel
Rovnakú značku TD mám o vlákno vyššie na striebornom kríži, punc s hlavou chrta pre menšie zbožie.
Registrovaný uživatel
Prosim o radu o jakou cenu priboru se tak jedna? Posledni obrazek punc Argonid je na lzickach - nejsou na fotkach. (Asi jiny vzor). Moc dekuji predem. T.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o pomoc s určením o aký príbor sa jedná. Zdedila som ho a neviem si rady. Alpaku uz som zistila aj postriebreny sandrik, ale tieto dve pribory neviem. Ten prvý si myslím, že to je postriebrená alpaka, lebo tie prve tri pismenka MHU po rusky tu uz niekto pisal, ale neviem, preco je nalavo nejaky punc ci znacka a vpravo na lyzicke cislo 50 a na vidlicke 80. Znamena to, ze je to postriebrene? A z akeho roku asi? A druha fotka su lyzicky, asi rucne robene, zase nejaky napis po rusky, mne sa to javi ako metal, ale azbuku neviem a tiez neviem co su tie znaky okolo. Vopred vam dakujem za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a este predsa jedna fotka lyzicky, podla mna je to striebro, je tam vyrazene 800, ale ten punc vedla co je ako stvorlistok som nenasla, ani ten druhy co vyzera ako pelikan s W a asi S, to neviem, asi znacka vyrobcu? Vie niekto prosim? Dakujem.

A este jedna otazka, viete poradit kde sa daju pribory zrestaurovat, rep opravit drobne nedostatky ked su flakate alebo trosku odrete, ak by som ich chcela normalne pouzivat? Dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nie je to MHU, ale číta sa to MNC - čo to znamená neviem...ale to "c 2p80k a c2p50k" bude asi cena 2 R 80 K =2 ruble a 80 kopejok...to len tak na okraj, ale nechám to radšej na odborníkov.
Registrovaný uživatel
a este fotka celej lyzicky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...ten pelikán W-4, by mala byť značka Rakúskeho Ag zbožia po roku 1925 - číslo 4 zodpovedá konkrétne rýdzosti 800/1000...
Registrovaný uživatel
a je to spravne vraj tukan :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Dakujem krasne a neviete co znamena tam ten stvorlistok?
Registrovaný uživatel
...no ornitológ zo mňa nebude :mrgreen:
Registrovaný uživatel
http://www.wienersilbermanufactur.com/cms/en/craftsmanship/the-hallmark/idart_140-content.html
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
ĎAKUJEM!
Registrovaný uživatel
Thomason napsal
punc Argonid je na lzickach - nejsou na fotkach.


Nie je to punc, ale značka zliatiny (alpaka). Výrobca pravdepodobne Gebrüder Noelle Lüdenscheid. Pár riadkov vyššie je napísané, že treba vkladať foto aj celého predmetu.

Na vidličke nie je vidieť u Diany kód puncového úradu. Treba ostré foto aj tretej značky. LJ pravdepodobne Ladislaus Jarosinski.
Registrovaný uživatel
mira_mff napsal
Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o pomoc s určením o aký príbor sa jedná. Zdedila som ho a neviem si rady. Alpaku uz som zistila aj postriebreny sandrik, ale tieto dve pribory neviem. Ten prvý si myslím, že to je postriebrená alpaka, lebo tie prve tri pismenka MHU po rusky tu uz niekto pisal, ale neviem, preco je nalavo nejaky punc ci znacka a vpravo na lyzicke cislo 50 a na vidlicke 80. Znamena to, ze je to postriebrene? A z akeho roku asi? A druha fotka su lyzicky, asi rucne robene, zase nejaky napis po rusky, mne sa to javi ako metal, ale azbuku neviem a tiez neviem co su tie znaky okolo. Vopred vam dakujem za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

MNC (МНЦ) by mala byť zliatina medi,niklu a zinku.
A to za tým je cena,ako píše drkelt..
https://meshok.net/item/75889360_%D0%9B%D0%BE%D0%B6%D0%BA%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D1%84%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D1%8F_4_%D1%88%D1%82_%D0%9C%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%85%D0%B8%D0%BE%D1%80_%D0%A1%D0%A1%D0%A1%D0%A0_%D0%9C%D0%9D%D0%A6_%D1%861%D1%8020%D0%BA
-s-
Registrovaný uživatel
stator napsal
Thomason napsal
punc Argonid je na lzickach - nejsou na fotkach.


Nie je to punc, ale značka zliatiny (alpaka). Výrobca pravdepodobne Gebrüder Noelle Lüdenscheid. Pár riadkov vyššie je napísané, že treba vkladať foto aj celého predmetu.

Na vidličke nie je vidieť u Diany kód puncového úradu. Treba ostré foto aj tretej značky. LJ pravdepodobne Ladislaus Jarosinski.


Děkuji!
Registrovaný uživatel
Zdravím potřebují poradit co je to za punc..diky je to asi špatně vidět ale je tam ......lyra A C. A číslice 18

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Realgs v 25. 2. 2018, 18:38. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Prosím o rozluštění značek na starých příborech a zda se jedná o stříbro

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/oceneni-hodinek-a-oprava_post_-436410#post436410
Registrovaný uživatel
Nevím, jestli to tady píšu na správné místo.
Co značí hlava Diany a značka V N
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Prosím o pomoc s rozluštění značek na starých příborech a zda se jedná o stříbro. Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pokračování

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Jak rozluštit puncovní značku na příboru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1